Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terheléses vércukor mérésen...

Terheléses vércukor mérésen voltam. Éhgyomori mérés 2,8 volt a terheléses 2óra után 2,9 Ez normális, vagy volt már valaki így? Okoz ez bajt a babának? Néha szédülök és nagyon álmos vagyok, de más tapasztalatom "tünetem" nincs

Figyelt kérdés

2017. nov. 16. 12:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Én úgytudom normál érték. De biztos ir majd vki aki ért hozzá
2017. nov. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez baromi alacsony! 3,9-től jó a cukor. Az, hogy 120 percnél újra visszamegy az jó, de az nem hogy ennyire alacsonyak az értékek.

Inzulint nem néztek?

2017. nov. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, alacsony. Még nem éppen hypoglikémia, de jobb, ha 3,5-4 körül van az éhgyomri. A hypogl. legalább olyan veszélyes a babára nézve, mint a tartósan magas cukor, oxigénhiány alakulhat ki nála.
2017. nov. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez szerintem borzasztó alacsony. Az, hogy visszament, nem baj, nekem kevesebb lett a 120 perces, mint az éhgyomri, de az, h alapjáraton ennyire kevés, az nem jó.
2017. nov. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Sajnos elég alacsony. Mint a legtöbb dolognál itt is okozhat bajt a túl alacsony és a túl magas cukor is. Majd a doki elmondja mit kell csinálni, sajnos az alacsony értékhez nem értek. Minden jót! Azért ne aggódj túlzottan, biztos nem lesz semmi gond :)
2017. nov. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
az orvosom sz*rik rám..14.ére van időpontom, eddig 4-4,5ös volt a sima éhgyomori cukrom..nagyon megijesztett ez az "oxigén hiányos" komment.Védőnőm azt mondta nem baj hihii nincs semmi baj, akkor lenne baj, ha magas lenne." azt hittem behúzom a telefonba, mikor kinevetett. Inzulinregzisztenciát (elnézést a helyesírási hibáért, nem tudom, hogy kell írni) mondtak még (szülésznő). De úgy látom, már mindegy itt Magyarországon, hogy van-e fogadott orvosod, mennyire tömöd a tárcáját, mert ígyis-úgyis sz*rnak rád!
2017. nov. 29. 17:17
 7/10 A kérdező kommentje:
az eddigi válaszokat köszönöm szépen, de amikor írtam a kérdést, estére kórházba is kerültem, szédülés, eszméletvesztés miatt. (Szeduxennel tömtek, ha bevettem volna)
2017. nov. 29. 17:19
 8/10 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy és lesz...nak a dokik :S


Endokrinológust kellene felkeresni a cukor gonddal ők szoktak segíteni. Terhességemet végig követte egy endo doki.


Remélem minden rendben lesz. Kitartás!

2017. nov. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Most beszéltem egy másik védőnővel, szerinte sem olyan nagy az eltérés, hogy bajt okozna, de mindig legyen nálam enni való, soha ne legyek éhes, szőllő cukor stb. ő azt tanácsolta, keressem fel a Honvéd kórház terhespatológiáját, előző terhességem miatt (26.héten elhalt) és veleszületett wpw syndroma betegségem miatt. Holnap keresek telefonszámot, mert állítólag a mi kórházunk székhelye oda tartozik. Elmondok nekik mindent, és nagyon remélem, hogy fogadnak. Vagy legalább ellátnak tanácsokkal, megnyugtatnak. A védőnő még azt is mondta, hogy feleslegesen fizetek ki ennek az orvosnak több 10ezret, ott ingyen is olyan szakemberek dolgoznak, akik tudják mit csinálnak, ő is ott szült, pedig helyileg ide tartozott volna. Nagyon remélem, hogy minden rendben lesz és hamar el megy ez a pár hónap, február 23-ra vagyok kiírva, most 28 hetesek vagyunk és remélem a kisfiam hallgat rám és nagyon vigyáz magára, úgy ahogy eddig is! Köszönöm a válaszokat!
2017. nov. 29. 21:02
 10/10 anonim ***** válasza:
Na legalább a védőnő most segített kicsit :) Örülök. Akkor tessék mindig cukorkát szopogatni :D Nem lesz baj, vigyázz magatokra és kitartás :)
2017. nov. 30. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!