Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rossz helyen tapad a méhlepény...

Rossz helyen tapad a méhlepény, nagy a baj?

Figyelt kérdés
12 hetes vagyok, az ultrahangon a doki ezt írta a papírra: a placenta a melső falon, belső méhszájat 20mm hosszan fedi. placenta praevia partialis. Több információt nem kaptam csak annyit hogy talán majd feljebb csúszik. A kérdésem az lenne hogy mi ezek után a teendő? mire kell odafigyelni? szex? sport? munka? ( fizikai minkát végzek) köszönöm a válaszokat
2017. nov. 17. 12:30
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

Ha rajta marad a méhszájon akkor császár lesz.

Vérzés lehet ilyenkor. Nekem Ennyit mondott a doki, de szerencsére feljebb csúszott így nem volt semmi gond belőle.

2017. nov. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is 12 hetesen vették észre. Eltiltottak a szextől, orgazmustól, sporttól, emeléstől, és javasolták, hogyha még dolgozok, akkor hagyjam abba. Egy hét múlva durva vérzést okozott 2 napig. Kórházban voltam egy hetet. Azóta szigorú ágynyugalom. 14 hetesen már nem lógott rá, de közel volt hozzá. Most vagyok 18 hetes. Jövő héten derül ki, hogy teljesen "elmászott-e" onnan. Vagyis nem a lepény vándorol, hanem a méh növekszik és viszi magával a lepényt is.
2017. nov. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Csodálom, hogy a dokid nem mondta, mit szabad ilyenkor és mit nem. Nekem csak közel volt hozzá, nem lógott rá, de tilos volt a szex, a sport és nem szabadott nehezet emelnem sem. Ahogy nô a hasad, remélhetôleg a méhlepény is kúszik vele fölfele. Hanyagold a fentieket, sok nyugalom javasolt. A kockázat, hogy leválik a méhlepény, ezért ha vérzel, azonnal kórház. Pihenj sokat, és nem lesz gond :)
2017. nov. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem kell egybol azt mondta h csaszar lesz. Meg van egy kis ideje feljebb vándorolni ahogy nő a méhed. Ne aggodj semmi baj. Sexet kerülni kell persze es kicsit tobb pihenes , nem emelhetsz nehezet stb. De nem fog elmenni a baba emiatt nyugi!:) csaszar akkor lesz ha nem megy feljebb
2017. nov. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ugyan ez volt nekem. Most 33 hetes vsgyok és elment onnan.
2017. nov. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

Szia! Nekem csak közel volt a méhszájhoz, engem korábbi vérzés miatt mindentől eltiltottak. Szex, sport, nagytakarítás. Így veszélyeztetett terhes lettem. 22.hétre elmászott teljesen, onnantól kezdve a néha jelentkező pecsételés is elmúlt.

Azóta megszületett a baba egészségesen.

2017. nov. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt. Véreztem is mi den tilos volt. De aztán feljebb ment ahogy bott a hasam 😊 Simán szültem 😊
2017. nov. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem 28 hetesen is érintette még a méhszájat, de a 32 hetes UH-ra már a közelében sem volt. Ne aggódj, az esetek többségében feljebb csúszik, ahogy nő a méhed. :)


Annyit mondott a doki, hogy ne emeljek nehezet, másra nekem nem kellett figyelni. A szex nem okozott problémát, a sok séta sem.

2017. nov. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan hátsó fali volt, de mélyen tapadó, még a 24. héten is rajta volt a méhszájamon, így óva intettek a házas élettől, hirtelen mozdulatoktól, nehéz dolgok cipelésétől, mert be is vérezhettem volna, egyszer el is kezdtem barnázni a 24. héten, nagy volt az ijedelem, azóta tp-n vagyok, de nemsokára szülök. A 32. heti uh-n már egyértelmű volt, hogy fentebb csúszott a méhszájról.
2017. nov. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!