Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt vérzés?...

Terhesség alatt vérzés? Részletek lent!

Figyelt kérdés

Utolsó menstruációm 2017.10.10-én volt. A terhességi gyorsteszt pozitívat mutatott. Kértem is időpontot nőgyógyhoz, meg is történt már a vizsgálat. Voltam hüvelyi UH-n is. 11.20-án reggel 9-kor arra keltem, hogy vérezni kezdtem. Nem nagyon, csak kicsikét. Bementem a kórházba, a nőgyógyászaton megvizsgáltak, és azt mondták rendben vagyok. Írt fel két gyógyszert az orvos: Utrogestan-t és Rutascorbin-t.

A fogantatás nem tudom mikor történhetett, az orvos se mondott rá semmit hogy hány hetes vagyok/lehetek, csak annyit hogy még nagyon picikének látta a hüvelyi UH-n.

A kérdésem az lenne, hogy a terhesség első trimeszterében, azon belül kb 3-4.hetében normális -e a vérezgetés? Vagy mitől lehet? A doki sok-sok fekvést javasolt, amit be is tartok, és a gyógyszereket is szedem, ahogy előírta!

Válaszokért előre is köszönet, megy mindenkinek a zöld kéz, ha tud bármit is hozzáfűzni (kérlek ne bunkón írjatok) :) Szép napot!



2017. nov. 22. 15:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%
Normális, előfordulhat még az elején. Csak a túlságosan erős vérzés veszélyes, pihenj, amennyit tudsz.
2017. nov. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Tedd,amit az orvos mondott és nagy valószínűséggel nem lesz gond.Nekem a dokim mindig azt mondta,hogy élénk piros,azaz friss vérzéssel,rögtön kórhàz!Inkàbb menj feleslegesen,mint,hogy gond legyen.Kitartàs.
2017. nov. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Az ultrot a 6 héttől kezdve használtam és mégis 3* véreztem a terhességem alatt. De szerencsére nem volt semmi gond, most vagyok 20 hetes :)
2017. nov. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat!
2017. nov. 22. 16:13
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is ugyanígy vagyok mint te kérdező. Nekem a wc papíron volt rózsaszín folyás.
2017. nov. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
#5-ös: Szombaton bementem a kórházba én is szintén rózsaszínes folyással. Ott csak megvizsgált a doki, majd haza küldött hogy semmi bajom nincs, nem kell megijedjek ettől. Majd hétfőn már vérezgetni kezdtem, akkor szintén kórház, ismét vizsgálat. Megint csak azt mondták, hogy rendben vagyok, írt fel a doki 2 féle gyógyszert és felajánlotta hogy bent feküdhetek a kórházba de azt mondta felesleges lenne bent maradnom mert az ég egy adta világon nem csinálnék mást csak feküdnék, azt meg otthon is tudom tenni azt mondta. Mondtam neki rendben, ha csak feküdnöm kell, akkor haza megyek. Haza is jöttem, fekszek egész nap ahogy kérte. Csak wc-re kelek fel, enni-inni, meg fürödni. Jövőhét szerdán megyek UH-ra, de nem bírok addig várakozni, így holnap elmegyek orvoshoz. Jobbulást kívánok neked, remélem semmi bajod nincsen! :) Magamnak is ezért imádkozom! Te voltál már orvosnál ezzel??
2017. nov. 22. 16:28
 7/15 anonim ***** válasza:
59%
Igen voltam de nagyon korán mentem én is 3-4 hetes vagyok most és csak egy kis petezsákot látott.a vérzést nem tudta megmondani honnan eredt.. gyógyszert nem kaptam. Jövő héten megyek vissza ultrahangra remélem minden jó lesz neked is :)
2017. nov. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nekem is ugyan ez van. A papíromra annyi van ráírva hogy 16 mm-es szabályos petezsák látható. Embryo még nem detectálható.

De a hüvelyi UH-n egy aprócska pöttyöt már látott, mondta is hogy ne aggódjak, nem méhen kívüli a terhesség, nem attól vérzek. Viszont nekem se mondta meg mitől vérezhetek.

Pihenj te is jó sokat az ágyban, nekem még mondták a folyadék bevitelt, hogy az is meglegyen, illetve az evést, hogy ne hanyagoljam el. Enni igyekszem eleget, de a hányinger érzettől nem nagyon kívánok semmit :/

2017. nov. 22. 16:39
 9/15 anonim ***** válasza:
Hányadik hétbe vagy most?
2017. nov. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Most lehetsz kb. 5-6 hetes.

Mélyen tapadó méhlepény, hematoma, progeszteron hiány, vetélés... okozhat vérzést.

2017. nov. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!