Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt vérzés?...

Terhesség alatt vérzés? Részletek lent!

Figyelt kérdés

Utolsó menstruációm 2017.10.10-én volt. A terhességi gyorsteszt pozitívat mutatott. Kértem is időpontot nőgyógyhoz, meg is történt már a vizsgálat. Voltam hüvelyi UH-n is. 11.20-án reggel 9-kor arra keltem, hogy vérezni kezdtem. Nem nagyon, csak kicsikét. Bementem a kórházba, a nőgyógyászaton megvizsgáltak, és azt mondták rendben vagyok. Írt fel két gyógyszert az orvos: Utrogestan-t és Rutascorbin-t.

A fogantatás nem tudom mikor történhetett, az orvos se mondott rá semmit hogy hány hetes vagyok/lehetek, csak annyit hogy még nagyon picikének látta a hüvelyi UH-n.

A kérdésem az lenne, hogy a terhesség első trimeszterében, azon belül kb 3-4.hetében normális -e a vérezgetés? Vagy mitől lehet? A doki sok-sok fekvést javasolt, amit be is tartok, és a gyógyszereket is szedem, ahogy előírta!

Válaszokért előre is köszönet, megy mindenkinek a zöld kéz, ha tud bármit is hozzáfűzni (kérlek ne bunkón írjatok) :) Szép napot!



2017. nov. 22. 15:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nagyjából hasonló terhességi korban vagyunk. :)


Én múlt csütörtökön kezdtem el egy kicsit barnázni (nem igazán nevezném vérnek), pénteken bementem a kórházba. Hasi ultrahanggal néztek meg, nekem akkor még csak felritkulást láttak, hüvelyit nem csináltak. Akkor azt mondta a doki, hogy nem ad semmit, ilyen korai szakaszban bármi lehet. Szombat vasárnap volt pár erősebb vércsepp is, de nem jött annyi, hogy azt gondolnám, elment a baba. Végül hétfőn elmentem a magán dokihoz, aki azt mondta, hogy gyakran előfordul ez a dolog, nem kell azért annyira megijedni, adott gyógyszert (utro hüvelytabletta) és kímélnem kell magam. Nekem kedden kell újra mennem, akkor már elvileg szívhangnak is kell lennie.


Kitartás mindannyiunknak! :)

2017. nov. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
Sajnos én is megtapasztaltam ezt a kellemetlenséget. A 6. hétben vagyok. Egy hete jött belőlem egy adag rózsaszínes vér, majd utána barna folyásom volt másnap is, mellette még a hasam is görcsölt kicsit. Elmentem orvoshoz kisírt szemekkel, de megnyugtatott, hogy az ilyen típusú vérezgetés a terhesség elején nagyon gyakori. Nekem szintén Utrogestant írt fel és fekvést javasolt. El is múlt a vérezgetés, majd vasárnap este ugyanúgy jött egy adag vér pisiléskor, majd barna folyás követte.Tegnap visszamentem a dokihoz, már látta az embriót, szerencsére a szívműködése is rendeben van. Azt mondta, hogy növeljem az gyógyszer adagot, ha ennek ellenére se múlik a vérzés, akkor még tovább kell növelni. Mára elmúlt a vérezgetés, de rettegek attól, hogy pisilénél megint látok majd egy vérfoltot, vagy esetleg még rosszabb történik. Remélem, hogy ennek ellenére minden rendben lesz a picivel, kívánom ezt nektek is.
2017. nov. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Kérdező, voltál ma dokinál? Mit mondott?
2017. nov. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Szia.Nem akarlak elszomorítani,de egyátalán nem normális,ha bármilyen vérezgetés van.Legyen ez piros,feketés vagy barnás.Énis mindkét babával így voltam,és mivel az elsönél tapasztalatlan,tudatlan voltam,ugy gondoltam elmúlik..Már későn kaptam észbe :-( Mostanival ugyanez volt,egyből sürgösségi nőgyógyászat,vizsgálat,majd progigyógyszer 3hónapig szigorú pihenés mellett.Ez azt jelenti csak wcre.Se emelni! Még pár kilót sem! Se séta,és nagyobb megterhelés! Remélem minden oké lesz,kitartást!
2017. nov. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Én 6 hét 2 naposan voltam először uh-n. Előtte 2 nappal kezdett rózsaszínes folyásom lenni, mondtam is a dokinak, azt mondta ez lehet egy korai vetélés jele nagyon megijedtem, de aztán megvizsgált és mindent rendben talált. 4.4 mm a babóca és élénk szívműködés. Nekem csak Rutascorbint kell szednem 3×1 naponta. Azóta is van pecsételés főleg reggel és a délelőtt folyamán. Azt mondta a doki ha erősődne és görcsölök nyugodtan hívjam menjek vizsgálatra. Nem tudom mikor múlik el ez a pecsételés remélem hamar mert azért aggaszt, az előző 2 terhességemnél semmi ilyesmi nem volt rendben ment minden.
2017. dec. 1. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!