Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti talaltatok munkat?

Ti talaltatok munkat?

Figyelt kérdés
Jelenleg dolgozom ugyan, de nem fogom birni mert reggeltol estig melozom es terhesseg mellett gerincferdulesem van amire anno mondtak hogy lehet utolso par honapot vegig kell majd fekudnom. Ennel jobban nem szeretnem magam hazavagni mert terdproblemaim is lettek amire feltettek a kerdojelet hogy lehet mutos. Igy ez a munka sem az en allapotomnak sem a babanak nem tesz jot szerintem, illetve a munkam vegett csak 4orakat alszom. Van akit felvettek par hetesen valahova ami rendes bejelentett munka de esetleg reszmunkaidos?
2017. nov. 23. 08:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Attól hogy pár hetes vagy még felvesznek ha nem említed meg, más kérdés hogy haa megtudják később hogy terhesen mentél oda és már mész is, akkor nem kell tőlük semmi jóra számítani.
2017. nov. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%
az orvosnak mondd el ezeket - és aludj többet!!! miért csak 4 órát alszol? éjjeli őr vagy?
2017. nov. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem, 14oraban dolgozom. 7tol este 9ig, de korabban bent kell lennem mar. Tehat kb 11 vagy fel 12 mire agyba jutok es fel 5kor kelek. 4-4es fel max 5ora alvasidom van.
2017. nov. 23. 08:55
 4/13 anonim ***** válasza:
51%

De gondolom nem minden nap dolgozol ennyit. Erre azért gondolhattál volna mielőtt terhes nem lettél volna, mert így elég gáz hogy elmész máshová.

Esetleg orvos kiírhat tp-re, és akkor nem kell dolgoznod. (Feltéve ha dolgoztál már ott annyit hogy elmehetsz)

2017. nov. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
2napot dolgozom igy es 2t nem, de van hogy 2t dolgozom egyet nem, es megint 2t dolgozom. Innen nem kapok a gyerek utan semmit, de mikor idejottem nem terveztem meg gyereket de igy alakult, probalok megoldast keresni hogy megis jo legyen. Azt nem tudom hogy egyszerusitett foglalkoztatasnal (3havonta hosszabbitjak), a rozsaszin kiskonyvbe ugyanugy beirathatom e a munkaviszonyt ha ugy alakulna. Mert a 360nap munkaviszonyt szamolgatom hogy lenne e annyim.
2017. nov. 23. 09:13
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az egyszerűsített foglalkoztatás napi bejelentésen alapul és az nem számít bele a gyedbe. Ahhoz normális bejelentett adóztatott munkaviszony kell. Az egyszerűsített nem ilyen.
2017. nov. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
59%
Terhesen 12 óránál többet nem is dolgozhatsz ... Vigyázz jobban magatokra, mert rossz vége lesz. Sokat kéne pihenni és rendesen aludni. Beszélj az orvosoddal a főnököddel esetleg kérj könnyített munkát, ha nem tud biztosítani akkor meg TP. Ennyit nem dolgozhatsz !!! Tudom a pénz is sokat számít, de az egészség perpillanat sokkal fontosabb.
2017. nov. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
15%

"Innen nem kapok a gyerek utan semmit,"

Hogyhogy?


"Azt nem tudom hogy egyszerusitett foglalkoztatasnal (3havonta hosszabbitjak),"


Most egyszerűsített fogallkoztatás , ami napi bejelentés, vagy határozott idejű munkaszerződés, amit 3 havonta újítanak meg???


" a rozsaszin kiskonyvbe ugyanugy beirathatom e a munkaviszonyt ha ugy alakulna"

A rózsaszín könyvbe te nem írsz semmit, hanem a munkáltató ír, és pecsétel.

Mióta dolgozol itt? Csak mert a munkanélküli ellátással tudsz sakkozni, hogy kapj csedet, gyedet. Itt biztos csak addig leszel, amíg le nem jár a szerződésed.



Én anno vendéglátásban dolgoztam, 9-9-ig, majd 8-este10-ig. Én 37. hétig bírtam, szerettem a munkám. De 6-8 órát mindig tudtam aludni, munkanapokon is. És határozatlan szerződéssel voltam.

2017. nov. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Engem ugy vettek fel hogy napi bejelentessel es 3havonta ujabb 3honapra hosszabbitjak a szerzodest.
2017. nov. 23. 11:09
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A napi bejelentés semmit nem számít a gyedbe, nem veszik figyelembe. Még tb-d sem fizetik nem hogy egyéb ellátást. Igy még táppénzre sem vehet az orvos, mert az sem jár. Gondolom hiába mennél el most másik normális munkahelyre, már nem lenne meg az 1 éved, hisz írtad hogy beleszámolgattad az egyszerűsitett foglalkoztatást is, de azt vehetjük kb semminek.

Valószínű ennek a helyzetnek nem tudsz már így terhesen mit csinálni. Kapod a gyest meg a családit meg az apa ha dolgozik az adókedmezményt. Vagy fél éves kortól kérheti apa a gyedet, már ha neki van "rendes" munkája.

2017. nov. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!