Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen érzés mikor először...

Milyen érzés mikor először éreztétek mozogni a babát?

Figyelt kérdés
16 hetes múltam, tudom még lehet korai, de már figyelem hatha erzem.. Mikor éreztétek es milyen? :)
2017. nov. 26. 00:23
 1/9 anonim ***** válasza:
20 hetes vagyok :) Nekem a 18. héten mozdult meg és ezzel arra célzok, mikor már konkrétan lehetett érezni, hogy mozog. A 16. héten olyan érzésem volt, mintha valami bugyborékolna a hasamban vagy valami ilyesmi.
2017. nov. 26. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én a 14. héten kezdtem érezni. Olyasmi érzés volt, mint amikor egy szénsavas üdítőt vagy pezsgőt kiöntesz és látod, hogy a pohár oldalán mennek fel a buborékok. Pici karcolgatások, suhintások. Ez ment kb 2 hétig, utána a 16-17. hét környékén én már egyértelmű rúgásokat éreztem. A 8. héten már az apukája is érezte, a 20. héttől pedig kívülről is látszik. Most léptem a 40. hétbe, eltéveszthetetlen, hogy éppen hogy helyezkedik el, mindent érzünk és látunk kívülről is. :) Egyébként nekem hátul tapad a méhlepény, ezért éreztem már ilyen korán.
2017. nov. 26. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én 16 hetes korom előtt pár nappal éreztem először, de akkor még bizonytalan voltam, hogy ő volt-e az. Aztán kereken 16 hetesen már biztos voltam benne, hogy őt érezem és a férjem is érezte már ekkor kívülről.

Én soha nem éreztem ilyen buborékolást meg karmolgatást, nekem ilyen "pattanó" érzés volt, mintha pl. ahogy a csuklódnál lehet tapintani a pulzust, csak 1, max. 2 "ütem" volt egyszerre és erősebb.

2017. nov. 26. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az első apró kis rúgást a 17. héten éreztem (tisztán emlékszem a pillanatra, esti sorozatnézés közben történt), de kis bizsergéseket meg olyasmit, mintha egy kicsike kígyó siklana a hasamban már a 14. héten is éreztem)


Onnantól meg beindult a buli, a 20. héttől már semmivel össze nem téveszthető, ha a baba rugkapál odabent.

2017. nov. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

17. hét elején éreztem meg a nagyon apró rúgàsokat, 17. hét végén màr hatàrozottabb volt, akkor voltam teljesen biztos benne, hogy a hét eleji ő volt csak gyengéden. A 18. héten màr a férjem is érezte kìvülről.


A bugyborékolós korszak nàlam kimaradt érzékelésben, valószínüleg nem figyeltem eléggé, nem tűnt fel.

2017. nov. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi, h írtatok! :) Nekem is a hátsó falon van a méhlepény, szóval érezhetném korán, csak bizonytalan vagyok, h mit érzek vagy beképzelem-e :) Jó lenne már igy össze téveszthetetlenül tudni, h igen, ez ő volt! Figyelek tovább :)
2017. nov. 26. 08:39
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem olyan volt, mintha üditőbe fújtak volna bele szívószállal. Ilyen buborékolás. Főleg lent középtájon éreztem. Először 13 hetesen, de csak egy pillanat volt, de furi volt így megjegyeztem aztán 15 hetesen megint éreztem, de akkor kb hetente többször. 17. héttől erősödött, de még mindig csak buborékolást. Intenzívebb mozgásfélét 24. héttől éreztem. Gyakorlatilag egyik napról a másikra sokkal sokkal intenzívebb mozgást éreztem :D Érdekes volt, de nem is ilyenre számítottam. Én azt hittem durvább lesz a sok beszámoló alapján. Én a baba rúgásait is csak az utolsó két hétben éreztem, furin feküdt ő csak a fenekét tologatta ki, meg néha hadonászott a kezeivel. Nekem nem voltak nagyon kellemetlen megmoccanásai sem. Pedig vártam, hogy majd a szemem kijön, ahogy sokan mondják XD Hát Picifiam nem volt túl aktív odabent... bezzeg kint XD
2017. nov. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 NyuszikaNYC20000 ***** válasza:
En kb 18 hetesen.imadom mikor mozog jo erzessel tolt el bar mikor lerugja a holyagom az nem kellemes:D ha zenet hall arra mindig beindul:) most vagyok 20+1 hetes
2017. nov. 28. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Nagyon várom, h érezzem, abból is tudnám utána, h jól van :)
2017. nov. 28. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!