Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » El lehet vetélni az miatt, ha...

El lehet vetélni az miatt, ha valaki sovány és a terhesség elején tovább fogy?

Figyelt kérdés
6 hetes vagyok. 48 kg-val lettem terhes. Alig tudok enni valamit, mert egyszerűen nem kívánom, semmi sem esik jól. Pedig nincs hányingerem vagy ilyesmi. Persze erőltetem, hogy ne fogyjak még tovább, de nem így sem tudok normális mennyiségeket enni. Árt ez a babának?
2017. nov. 26. 07:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Nem. De ha tudsz enni, akkor egyél. Amúgy nem árt, mert a baba mindent megszerez belőled, ami kell neki.
2017. nov. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
16%

Elöször is erölteteni TILOS az evést, mert azzal ártasz magadnak.


Másodszor ilyen idösen a gyereknek gyakorlatilag semennyi energiára sincs szüksége, emiatt is fölösleges.


Harmadszor a 48 kg nem kevés, kivéve, ha 170 cm fölött vagy, hízni meg az egész terhesség alatt nem kell 8-12 kg-nál többet, efölött csak te leszel elhízott bálna.

2017. nov. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
160 cm vagyok. Általában 52-54 kg a súlyom, de terhesség előtt pont nagyon lefogytam betegség miatt.
2017. nov. 26. 08:07
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez még böven belefér a normál súlyba, ne aggódj emiatt.
2017. nov. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Alsó határon vagy, de összességében nem vészes. A vitaminpótlásra viszont figyelj, különösen folsav, B12, C- és D-vitaminra. A gyerek elveszi magának, ami kell, de a te szervezetednek azért nem jó.
2017. nov. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs vészesen gond a súlyoddal. Ha egészséges a baba, akkor nem fog ennyitől elmenni, de neked hiánybetegségeid lehetnek, mert a baba bizony élősködő módjára mindent el fog venni ami kell neki. Vitaminokat pótold.
2017. nov. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 babyboom567 ***** válasza:
41%
Ismerősöm,45!kilósan ment szülni!,és ikreket! szült.Szülés után rendesen vissza hízott a súlyára pár hét alatt.Egészségesek mindannyian(mára felnőttek).
2017. nov. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%
7 törpe a barátnőd? Mert ez max. akkor lenne egészséges súly terhesen.
2017. nov. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
46%

Én is 48 kilósan lettem terhes 170 centihez. A 3. Hónap végére 43 voltam, kicsit gyengébben, de még mindig jó kondiban voltam.


Nem lett hiánybetegségem és egészséges 3kilós gyereket szültem 60kilósan, könnyű, gyors szüléssel, komplikációmentesen, keskeny csípővel. Szülés utáni harmadik nap 53 kiló voltam, rengeteg tejem volt és 2 évig szoptattam.


Semmi bajod nem lesz, főleg, hogy 10 centivel alacsonyabb vagy nálam, ez egyáltalán nem extrém kevés súly, de még kevésnek sem mondanám, inkább átlagosnak.

2017. nov. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 166 cm vagyok 52-53 kg mozogtam terhesség alatt. Kedden leszek 35. hetes +4 kg van rajtam, azaz semmi. Amikor megtudta a védőnő, leszidott. Természetesen páromon kívül nincs olyan ember, aki ne támadna ki azzal, hogy éheztetem a babám. Szerintem meg az nem lenne az egészséges, ha tömném magam, utána meg rosszul lennék. Egyébként is ég a gyomrom mostanság, ha akarnák sem tudnék "zabálni". Többször kevesebbet.
2017. nov. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!