Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek is kevés a súlyom?...

Szerintetek is kevés a súlyom? Híznom kéne?

Figyelt kérdés
170 centi vagyok, a normál súlyom 58-60 kg. Viszont a terhesség elején nagyon sokat fogytam, mert rosszul voltam. A legutóbbi mérésnél 35+6 hetesen 60 kilót nyomtam. Az orvos és a nővér nem mondtak semmit, de a nagymamám most megijesztett, hogy ennél többnek kéne lennem és ha nem hízok, még legalább 5 kilót, nem lesz elég tejem. Ő mindig az a nagyon magas, vékony alkat volt, mint egy modell, de azért a terhesség végére ő is 72 kiló volt. Szerintetek igaza van, tényleg kicsi a súlyom?
2017. nov. 26. 17:45
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
A babát amúgy 2500 grammra becsülték.
2017. nov. 26. 17:49
 2/12 anonim ***** válasza:

szerintem jó a súlyod

amúgy meg minek aggódni ilyen miatt?

2017. nov. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
32%
Nem kevés, teljesen jó.
2017. nov. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

nem tudom hogy mi lenne a számodra megfelelő testsúly a 170hez a 60kilo szerintem jó!

terhesség alatti hízásnak meg egymillió oka van..ha valóban nagyon sokat fogytal az elején és most pont ugyan annyi vagy akkor már hiztál azért egy keveset..

a tejnek semmi köze a testsúlyhoz..

üdv 37hkm:)

2017. nov. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%

Semmi köze ahhoz a hízásodnak, hogy mennyi tejed lesz. Én 170 centihez 49 kilóval indítottam a terhességem és szülés után pár héttel már ismét csak 50 körül voltam. Rengeteg tejem volt, 18 hónapig szoptattam.

Amúgy mi az oka annak, hogy inkább nagymama riogatására hallgatsz az orvosod és a védőnőd helyett? :)

2017. nov. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Azért ijedtem csak meg, mert általában mindenki arról ír, hogy mennyit hízott, én meg csak most vagyok a normál súlyomnál és ugye ebből lejön 8-10 kiló szüléskor.
2017. nov. 26. 17:59
 7/12 anonim ***** válasza:
Én cukordiétán voltam, és egy jó 8 kilóval karcsúbb voltam szülés után, mint terhesség előtt. És 15 hónapig szoptattam. nem ezen múlik. Bőven jó súlyban vagy még.
2017. nov. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem teljesen rendben van a súlyod.

Első terhességemnél nagyon rosszul voltam 20. hétig hánytam. Mást se tudtam enni, csak almakompótot. A végén híztam 3 kg-t a kezdősúlyomhoz képest, a lányom pedig 3860 g-mal született. Plusz víz, méhlepény stb., tehát jóval kevesebb voltam szülés után, mint amivel kezdtem a terhességet. Tejem viszont a 2. naptól volt, de rengeteg. A melleim olyan kemények voltak, mint a kövek.

A kisebbik lányommal, kevesebb súllyal kezdtem, de többet híztam. Tejem a 3. nap lett, de most kevesebb, vagyis inkább igény szerinti. Elég a babámnak, szépen gyarapszik.

Ilyenen ne aggódj, csak ártasz vele.

2017. nov. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem, attól hogy valaki terhes nem kell magát felhizlalni hízó disznónak. Sokan vannak akik 20-30 kilókat híznak. Utána meg csodálkoznak, hogy nem bírnak lefogyni.

A tejnek ehhez pedig semmi köze, a nagymamád gondom 70 éve szült akkor biztos az volt a nézet :)


170 cm-es en, és 48 kilósan két és fél évig szoptattam.

2017. nov. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi, megnyugtattatok.
2017. nov. 26. 19:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!