Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek is kevés a súlyom?...

Szerintetek is kevés a súlyom? Híznom kéne?

Figyelt kérdés
170 centi vagyok, a normál súlyom 58-60 kg. Viszont a terhesség elején nagyon sokat fogytam, mert rosszul voltam. A legutóbbi mérésnél 35+6 hetesen 60 kilót nyomtam. Az orvos és a nővér nem mondtak semmit, de a nagymamám most megijesztett, hogy ennél többnek kéne lennem és ha nem hízok, még legalább 5 kilót, nem lesz elég tejem. Ő mindig az a nagyon magas, vékony alkat volt, mint egy modell, de azért a terhesség végére ő is 72 kiló volt. Szerintetek igaza van, tényleg kicsi a súlyom?
2017. nov. 26. 17:45
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Tegyük helyre a fogalmakat: az anya TESTZSÍRJA nem segíti a terhességet. Két esetben számít: ha extrém kövér valaki (a túlsúly általános egészségügyi kockázatai miatt), vagy ha extrém sovány és nem alkatilag, hanem étkezi vagy egészségügyi gondok miatt.


A magzat miatt kb 6-8 kg SÚLYGYARAPODÁS van. Ebben benne van a magzat súlya, a méhlepény, magzatvíz a megnagyobbodott méh, plusz vérmennyiség, esetleg általános vizesedés (ez szerencse kérdése).

Ezt a súlygyarapodás a szüléssel el is tűnik.


Ha valaki TESTZSÍRBÓL fogy 5 kg-ot, de a hasában levő cuccok 4 kg-ot gyarapodnak, akkor egyszerű matek: a mérleg 1 kg-mal kevesebbet fog mutatni. Ezért nem a mérlegre kell hagyatkozni, hanem az orvosi vizsgálatokra.


Normál súlyú voltam, terhesség alatt csak a hasam nőtt. Míg máshol hallottam, hogy haskörfogatot mértek, stb, az orvosom rám nézett, látta, hogy nő a pocak, a testalkatom továbbra is átlagos, nem is méretett kívülről semmit.

De mondhatnám a nagymamámat, aki 160 cm volt és 40 kilósan ment szülni 1944 szeptemberében (zsidó nő volt, óvóhelyen, bújkálva vészelte át a holokausztot - nem dúskáltak sem élelmiszerben, sem tiszta vízben). A magzata, anyukám már 73 éves és köszöni szépen, makkegészséges. Nagymamám is 84 évesen halt meg, beteg csak az utolsó két évében volt.

2017. nov. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Én túlsúllyal szültem, ugyan nem híztam sokat a terhesség alatt, de még se tudtam szoptatni, csak 2 hónapot, azt is alig. Szóval nem a súly a lényeg. Hanem az, hogy ha megszültél enni enni enni és inni inni inni kell sokat! Na jó enni azért nem kell dupla adagot, de normálisan napi 5ször hamizni. Inni meg 3l. Ez a legfontosabb. Sajnos én a kórházban enni se bírtam, inni se ittam sokat, nem is lett sok tejem, be se indult rendesen. Itthon hiába vetettem be mindent, még homeós cuccot is, nem lett tejem, végül a fiam már csak hisztizett a cicin így maradt a tápszer.


Szóval nem a súlyod a lényeg :) Amíg egészséges vagy és a babával sincs gond, nem kell híznod plusszba, csak egyél rendesen és egészségesen :)

2017. nov. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!