Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a legkellemetlenebb a...

Mi a legkellemetlenebb a csaszaros szulesben?

Figyelt kérdés

Azon kivul, h sajnálod nem szülhettél spontán, term.úton


Pl katéter, első felállás, beontes? Hasnyomkodás vagy a cső ami a seb miatt van behelyezve?

Meséljetek légyszi. Melyik a rosszabb része?


2017. dec. 1. 11:34
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:

nekem a katéter volt a legrosszabb mindkettőnél.

az első császárom nem volt túl fényes. először is indított szülés volt, másrészt nem tudtam mire készüljek...vajjúdtam 6 órát, aztán nem fért ki a baba, baromi durva fájásaim voltak már, mikor megkaptam az érzéstelenítőt, azt hittem meghalok....maga a műtét közben végig rázott a hideg - valószínű maga a tény hogy műtenek - felkészületlenül ért, és ez sokkolt kicsit...utána míg kiment az érzéstelenítő aludtam, az első felállítás nem a legjobb valóban, de az már valahogy nyugodt körülmények között történt, boldog tudatában annak hogy meg van a baba, nem tűnt borzasztónak. Nagyon fontos hogy amennyit csak tudsz a következő napokba sétálj...nekem ezt sem mondták, feküdtem, mondván biztos a pihenés tesz jót, hát úgy be is gyulladtam harmad napra, hogy még 2 hétig bent tartottak...

a második császáromnál már tudtam mire számítsak...elhatároztam hogy semmi gond nem lesz, és pikk pakk menni fog. Így is lett...bementem, vajjúdás itt ugye nem volt, a katéter sz.r volt, mint az elsőnél, de a műtétet meg sem éreztem, semmi remegés, semmi hidegrázás...kicsit feljött a gyomorsavam, negyed órát hányingerem volt, de ez minden....a felállás sem viselt meg, és már 2 nap múlva kiengedtek, a protokoll ellenében, olyan gyorsan felépültem, azt mondták kell az ágy annak aki valóban lábadozik :) szóval, azt javaslom, csak pozitívan!


Egyébként csövet nem mindenhol adnak az első császáromnál adtak drain csőt, a másodiknál nem...beöntést mi egyiknél se kaptunk...normál szülésnél se adnak, ez a policy, aminek ki kell jönni az úgyis kijön. a hasnyomkodás már nem fáj. Ha kapsz drain csövet, az valóban nagyságrendeket javít mikor kiveszik...de nem tudom mitől függ h adnake

2017. dec. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
Nekem csak az, hogy nem szülhettem. Katéter csak addig volt benbem amíg műtöttek. Így nem éreztem. Után kicsit fájt, de simán tudtam jönni menni. Cső nem volt a sebben.
2017. dec. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:

Beöntést nem kaptam, a katéter kellemetlen, cső nem volt bennem. Az első felállás az kegyetlen, a mozdulatlanul fekvés se volt valami élvezetes.

A fájdalom az elég borzasztó pár napig, de én már 5 nap múlva egyenesen jártam. Sokat kell mozogni, járkálni, amihez nekem megvolt a motiváció, mert a kislányom korábban született és a megfigyelőben tartották 3 napig.

2017. dec. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
71%

Nincs bennem sajnálat, hogy nem szülhettem simán. Teljesen mindegy volt, hogy milyen módon, a lényeg az volt, hogy egészségesen szülessen meg a gyerekem.

Az egyetlen negatívum az volt, hogy nem láttam azonnal. Alapesetben kontaktlencsét viselek, akkor viszont szemüvegem volt, amit le kellett venni és a szulo szobában maradt. Így aztán egy rózsaszín maszatot láttam zöld maszat háttérrel a gyerek és az orvos helyett.

2017. dec. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló volt, mint az első válaszolónak. Inditas, brutál fájások, kitagultam teljesen, de nem jött ki, szivhang lassult, így lett csaszar. Mire a mutobe kerultem azt se tudtam melyik vilagon vagyok a fajdalomtól, mikor beadtak az erzestelenítőt olyan jó volt, hogy elmult a fajdalom, hogy sajnos elaludtam a babám születését, nem hallottam felsírni se, kiesett az egész. Ezt nagyon bánom. Csak a nővér ébresztett fel, mikor odahozta a fejemhez. Mutet utan nagyon fáztam, remegtem. Éjjel megnyomkodták a hasam, az nagyon rossz volt. Masnap reggel fel kellett állni, az is nagyon rossz volt, szédultem, nem kaptam levegőt, ömlött belőlem a vér, fájt. A kateter nekem egyaltalan nem fajt, se mikor betettek, se mikor kivettek, nem is ereztem. Beöntés sem volt. Csaszar utani nap még nehéz volt nagyon, nehezen ültem fel, nehezen mentem ki wc-re, aztán másnap átvittek az örzőből egy másik szobába, ahol már velem volt a fiam is, onnan sokkal könnyebb volt, ő motivált, már nem is fájt annyira. Próbáltam mindel többet mozogni, bár elkezdeni nehéz volt, de utána jobb lett. Most én is a második császárra készülök, eleve programcsászár lesz vajudás nélkül, kiváncsi vagyok, hogy így mennyire lesz más, jobb vagy rosszabb lesz. Probalok pozitivan állni hozzá, mostmár tudom, hogy bármilyen rossz, csak 1-2 nap és sokkal jobb lesz.
2017. dec. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
Felàllàs(nem szàmítottam eà,hogy ilyen nehéz),vécézés (nem mertem nyomni),csövek kivétele( nagyon fàjt),katéter(nem fàjt,ha zavaró volt,hogy ott van).
2017. dec. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:

Műtét közben hánynom kellett és az hogy le vagy kötözve szinte (ugye vérnyomásmérő meg monitorok), fejtől lefele nem érzel semmit és úgy kell hányni nagyon rémisztő, szerencsére nem jött ki csak az érzet volt, 170-re fel ment a pulzusom úgy bepánikoltam.

De ez csak a második helyezet az első felállás az első helyen, harmadik helyezet meg a dobogón meg a katéter,nagyon fájt ahogy felrakták.

De összességében túlélhető, hamar felépültem, ezek mind pár perces rossz dolgok voltak, többi fájdalmas része teljesen kibírható.

2017. dec. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
54%
Hát, én örültem, hogy nem kellett megszülnöm, nagyon nehéz terhességem volt, járni se tudtam. A hasnyomkodás kellemetlen és szoptatás alatt fájt a méhem az összehuzodásoktol, de összességében tök jó volt.
2017. dec. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Hű tehát a felállás fáj de nem ijesztő , ahogy eszrevettem az a rosszabb amikor nem sikerull spontan és úgy viszik a műtőbe az embert.ha felkészülhetünk rá nem er hirtelen nincs annyi adrenalin és akkora ijedtség.

Persze tovabbra is félek, de örülök h írtatok.

Amitől nagyon félek az a felállás es h majd wcre kell menni es nyomni es rémálmkm h szétszakad a seb es ja.. nemírom le.. hisz hülyeség, de furcsa h 6-10 oraval azutan h félbevágtak már feláll az ember.

Nagyon koszonom a tanacsot, h járkáljak minél többet. Ezt még senki sem mondta.:)

2017. dec. 1. 13:00
 10/31 A kérdező kommentje:

Beöntésről vki azért tud vmit mondani? 4 ágyasok a szobák, mindig mind tele, es ott van ugye a wc. Alapbol nehezen vegzem a dolgom ha 1nel tobb ember van a kozelben..

Es itt adnak beontest, ez az egy amit biztosra tudok. Mast nem, ja meg a kateter de az mindenhol van, es félek h nagyon gázos is felöntenek vagy 1,5-2liter vizet..

2017. dec. 1. 13:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!