Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Várandosságotok alatt mi volt...

Várandosságotok alatt mi volt a legkellemetlenebb dolog?

Figyelt kérdés
Eltekintve a hányástól és az émelygéstől. Olyanokra gondolok, hogy pisilhetnék, derék-csípő-egyéb fájás, libidó csökkenés/növekvés, fáradékonyság, vagy álmatlanság. Minél többen írjatok!
2012. máj. 8. 10:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem az elsőnél a gyomorsavam meg a terheléses vércukorvizsgálat :)

(Libidóm szinte nem is volt, most van..lehet mert ez most fiú :D)

Most a másodiknál eddig megint csak a gyomorsav de ritkábban okoz gondot. Viszont ettől a komorabb időtől kikészülök, szó szerint behülyülök tőle. Semmi erőm, kedvem semmihez. A pár nap nagymeleg alatt viszont úgy pörögtem, hogy ihaj :)

2012. máj. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Nekem a derékfájás az elején és a közepén. De ez lehet, hogy csak a rossz ágy miatta volt, mert miután lecseréltük elmúlt. Meg a gyomorsav nekem is.
2012. máj. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Elsö trimeszterben vérezgettem.

Aztán jött a hátbecsípödés, ami olyan szinten volt hogy össze estem hirtelen. Egy hirtelen fájdalom ami el is tünt rögtön, de olyan hirtelen hogy össze estem. (ez vicces volt az irodában), leginkább fordulásnál volt. aztán elmúlt


ezek után jöttek a görcsök. alhasi görcs kb félóra folyamatos üléstöl. így szinte csak állni vagy feküdni tudtam. iszonyat volt.


ez is alább hagyott a vége fele, de az utolsó 4 hétben (aztán még 7 hétig a szülés után) egy terhességi kiütést kaptam, amit a hormonok okoznak, olyan szinten hogy véresre vakartam az egész testemet, és megoldás a szülés volt csak, majd 6 hét után mentek le a horomonok.


kellemetlenség volt rendesen.


ráadásul nagy melleim vannak így mikor a hasam már nagy volt alig kaptam levegöt, mert alulról a hasam felülröl a melleim nyomták, áhhhhh.



most a másodikat várom, most 32 hetes vagyok most kezdek fulladozni, de eddig semmi bajom nem volt. most egy ritka vér problémát vettek észre, ami idegesít, de eddig még normál határok belül vagyok. remélem nem lesznek kiütéseim mert azt senkinek sem kívánom.

2012. máj. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Elején a hányinger. A második trimeszterben állandóan pisilnem kellett, meg mindig kívántam a sexet. Most a végén a gyomorsav kínoz. 37 hetes km
2012. máj. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 gabriella83 ***** válasza:
nekem a vegen hogy nagyon lassan birtam csak menni, foleg ha lejtonek fel vitt az ut... mindig kestem mindenhonnan. a pisilesi kenyszer meg azert mert akarcsak ket csepptol ugy faj, ha tartani kell mintha 2 liter lenne. A gyomorsav is szopo tenyleg plussz minden cukisagtol besirtam.
2012. máj. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

szia! első trimeszterben a hányás és az állandó savasodás, a fáradékonyság és az, hogy semmit nem tudtam elintézni ezek miatt. a legapróbb dolgokat sem. szégyellem, de három hétig csak szendvicset ehetett a párom, vagy rendelt kaját, mert egyszerűen rosszul voltam minden szagtól.

második trimeszterben a derékfájás, kétszer olyan görcsöm is volt, hogy azt hittem ott pusztulok meg, de aztán semmi baj nem lett. aztán az egész napos alhatnék, hogy elmentem pisilni és ahogy felkeltem a WC-ről már éreztem, hogy megint kell.

harmadik trimeszterben az egyre erősödő hátfájás, a sehogyse kényelmes alvás, az erőlködés, hogy egyik oldalról a másikra tudjak fordulni..

volt sok na :)

most vagyok babás a másodikkal, de már most kezdődik a sehogysejó.. pedig még csak 24. hétben tartok.

2012. máj. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Hú, köszönöm az eddigi válaszokat, "részvétem"! :) Én is eddig a pisilési ingerrel küzdök, a nulla libidóval és a csípőfájdalommal, pedig még csak 12 hetes vagyok. Szóval az ágycsere segít a fájdalmon... jó tudni! :) Írjatok még, sokat, sokat, hogy tudjam mire számítsak! Problémamentes babavárást mindenkinek!
2012. máj. 8. 11:21
 8/19 anonim ***** válasza:
Nekem az émelygés volt a legdurvább. Nagyon érzékeny voltam a szagokra és a műillatokra, hányni tudtam a szappan illatától, meg ilyenek. Nagyon utáltam. És az álomkór is nagyon rossz volt. Volt, hogy a munkahelyemen azért mentem már ki a vécére, hogy aludhassak kicsit a vécén. :))
2012. máj. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Első trimeszterben: émelygés, fáradékonyság, aluszékonyság, mindent mindennel való evészet (csokit kovászos uborkával szőlővel), mell fájdalom, pisilhetnék, alhasi görcsök.

Második trimeszterben: cukorterhelés, kórházi bent fekvés, állandó pisilhetnék, hát fájdalom, fáradékonyság.

Harmadik trimeszter: félóránkénti pisilhetnék, hátfájdalom, vizesedés, nehezen tudtam járni, gyomorsav, kórházi bent lét, csak segítséggel tudtam megfordulni az ágyon is :).

2012. máj. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Csodálom, hogy a puffadást senki nem írta.

Én azt nagyon utálom.

Ehetek bármit, estére olyan a hasam, mintha a 3. harmadban lennék.

A főzéssel én is így voltam/vagyok, mint az egyik hozzászóló.

Alig főztem az elmúlt hetekben, a férjem legtöbbször a konyhában evett (eddig a tv előtt szeretett vacsorázni), de még így is zárt ajtón keresztül rossz volt az "undorító" szagokat érezni.

Érdekes viszont, hogy nekem nincs állandó pisilési ingerem.

11heteskm

2012. máj. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!