Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lefog járni a táppénzjogosults...

Lefog járni a táppénzjogosultságom, kivehetem a szülés előtti szabadságom, hogy ne szakadjon meg a munkaviszonyom?

Figyelt kérdés
Még kb pont egy hónap lenne a köztes időszak.Van bent 17 nap szabim még, de úgy tudom jár valami szülési szabadság is ilyenkor, amit szülés előtt bizonyos idővel ki kell venni.Mit javasoltok?
2010. okt. 15. 09:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is ebbe a helyzetbe fogok kerülni, bocs, hogy nem a kérdéssel kapcsolatban írok.

De az engem is érdekelne, hogy ha jan 7 lejár a táppénz akkor mi van, mert csak márc 20-ra vagyok kiírva és úgytudom a szülési szabit 4 héttel a kiírt szülés előtt lehet kivenni.

2010. okt. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Bocsi az offért!

De hogyan tud lejárni a táppénzjogosultság?Nem addig vagyunk táppénzen,amíg kiír a doki?

2010. okt. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
nem régóta vagyok a munkahelyemen, igy annyi idő jár táppénzre, amennyi ideje be vagyok oda jelentve sajnos....látom nem sokan tudnak ebben segíteni...
2010. okt. 15. 11:57
 4/19 anonim ***** válasza:
szóval a szülési szabadság az 168 nap, és a várandós nőnek lehetősége van a szülés várható időpontját megelőzően 28 nappal megkezdenie e szülési szabadságot. De ez csak lehetőség, nem kötelező igénybe venni.
2010. okt. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Ja, még annyit, hogy a szülési szabadság időtartamára kapja az anyuka a terhességi-gyermekágyi segélyt.
2010. okt. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

10.26 vagyok

Hívd fel az Oep-pet a Teve utcait! Ott mondtak meg nekem egy csomó mindent,csak ezt elfelejtettem.

2010. okt. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Bocs a kérdésért, de nem értem, hogy miért nem mentek vissza most dolgozni 1-2 hónapot, lányok?

És akkor minden rendben lenne.

2010. okt. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
nekem alig egy hónapom van vissza szülésig, én már nem megyek vissza 2 hétre dolgozni, nem is nagyon bírnék, eddig is veszélyeztetett terhes voltam. Köszi a segítséget felhívom majd az oep-et
2010. okt. 15. 19:16
 9/19 anonim ***** válasza:

Nekem meg nincs kedvem egy fűtetlen irodában vesemedence gyulladást kapni, inkább legyen egy havival kevesebb pénz.

Ráadásul napi 11-12 órát nem jó hidegben ülni.

2010. okt. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
És ha 2 hónappal ezelőtt dolgoztatok volna 1-2 hónapot? Akkor a kérdező nem volt még nagyterhes, a válaszolónak pedig nem volt még hideg az irodában... Tudom, erre is biztos valami NAGYON triviális válaszotok van...
2010. okt. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!