Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mikor mondtátok el nagyobb...

Ti mikor mondtátok el nagyobb gyereketeknek hogy jön a tesó?

Figyelt kérdés
Nem tudom meddig várjunk? Ti kivártátok a 12 hetet?
2017. dec. 5. 14:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%

Félidő környékén már néha mondtuk neki a dolgot, bár akkor is felesleges volt, gőze sem volt még róla hogy mi az hogy testvér

(29 hónap van közöttük)

2017. dec. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Minél később, amikor már egyértelműen látszodott.
2017. dec. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
4 éves a fiunk. Inszeminációval sikerültek a kistesók. Az intézetbe ahova járunk a laborban mondják meg a teszt eredményét. Nem szoktuk magunkkal vinni a fiunk a sok várakozás miatt, de aznap nem volt hajlandó a nagyszülőknél maradni, kapaszkodott belém (pedig nem anyás). Elvittük és még a laborba is bejött. Ahol a laboros srác nem azt mondta, hogy pozitív lett a teszt, hanem neki gratulált, hogy nagytesó lesz. Ezután mi annyira nem mondogattuk neki, de ő teljesen beleélte magát. Egy het múlva kiderült, hogy hármas ikrek. Ezt a hirt viszont csak a 12. héten mondtuk meg neki. Magunktól egyébként a sima hírrel is megvártuk volna a 12. hetet.
2017. dec. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Mi rögtön elmondtuk a 2 évesünknek, mivel még nem beszél nem árult el minket, de még nem fogja fel persze. De már az elejétől mondogatjuk hogy szokja.
2017. dec. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%
13 hónapos volt a kisfiunk, amikor megfogant a kislányunk. Mi nem foglalkoztunk az ajánlásokkal, a szokásokkal, azonnal elmondtuk Neki. Nyilván, nem értette még, de ahogy telt-múlt az idő, növekedett a pocakom, úgy nőtt föl a dologhoz. Képeket nézegettünk kisbabákról, kismamákról, ilyen témájú gyerekkönyveink is vannak, azokat olvasgattuk. Tudnia kellett, hogy vigyáznia kell anya pocakjára például peluscserénél, vagy ha picit fájogatott a hasam, és nem tudtam fölemelni, vagy épp ledőltem. Olyankor odahajtotta a fejecskéjét a pocakomra. Nem is értem, miért kellene titkolni a nagyobbik gyermek előtt, a családnak is elmondtuk az örömhírt azonnal, a kisfiunkat miért hagytuk volna ki? Ugyanolyan családtag, sőt, az egyik legfontosabb tagja a kiscsaládunknak.
2017. dec. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
2 éves volt, és elég hamar, mert nem értette, hogy miért nem akarom, hogy a hasamon lovacskázzon vagy miért nem szívesen cipelem fel a negyedikre ha elfáradt a játszón, és eddí megtettem. Nem értette az elutasítást, így elmondtuk neki. Az meg hülyeség hogy "úgyse érti", nyilván azt nem fogja még fel mivel fog az járni, hogy testvére lesz, de sokat kell beszélni neki róla bármilyen kicsi, és bármennyire azt gondoljtuj hogy úgyse érti.
2017. dec. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Én kisfiam 4.5 éves. Félek hogyha elmondom a 12. hétig aztán ne adj isten valami baj van akkor megviseli őt is. De közbe meg már ugy elmondanám neki. Ezert nem tudom mitévő legyek.
2017. dec. 5. 15:41
 8/15 anonim ***** válasza:
Hány hetes vagy?
2017. dec. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ma voltam orvosnál. 7 hetes vagyok
2017. dec. 5. 18:52
 10/15 anonim ***** válasza:

Nekem 4 éves csemetém van, most 6 hetes terhes vagyok, minimum a 12 hetet meg szeretném várni 2 okból is:

1. Ha ő tudja, akkor holnapra a fél ovi tudni fogja, ezt nem szeretném egyelőre.

2. Fogalmam sincs hogyan tálalnám számára, ha kiderülne, hogy gond van, és mégsem lesz tesó.


Próbálunk előtte nem beszélni erről az egészről, illetve ha muszáj, akkor csak virágnyelven, de volt már olyan elszólása, amiből sejtjük, hogy valamit kapizsgál azért ..

2017. dec. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!