Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti szóltok nagyobb gyereketekn...

Ti szóltok nagyobb gyereketeknek ha valamit nem úgy csinál otthon mint kéne?

Figyelt kérdés
pl nem pakol össze maga után a konyhába,eláztatja a fürdőt és nem takarít össze maga után,cipővel járkál be a lakásba.az üres fazekat visszateszi a hüttöbe stb.megjegyzitek ezeket neki vagy szó nélkül megcsináljátok helyette?
2014. aug. 9. 09:51
 1/9 A kérdező kommentje:
ja a nagyobb gyerek 20 év feletti és mégis mindenért szólni kell.
2014. aug. 9. 09:52
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Már bocs, de ha 20 feletti, az már nem gyerek. Szólj nyugodtan. Amíg veled lakik, be kell tartania a szabályokat. Ha meg nem tetszik neki, elköltözhet.
2014. aug. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyertelmuen szólok neki, életkortól függetlenül.m
2014. aug. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

persze, a férjemnek is szólok, ő is szól nekem, ha valamire ne figyeltem.


Szó nélkül semmiképp, hiszen akkor legközelebb sem fog figyelni, viszont az is tény, hogy mindenkivel előfordul, hogy nem figyel..


viszont, ha 20 évesen mindig ilyen, akkor a nevelését jó régen elcseszték, vagyis inkább nem nevelték..

2014. aug. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel kisebb korukban megtanítottam a gyerekeimet arra, hogyan kell egy lakásban normálisan viselkedni, hogyan kell önállóan ellátni magukat, nálunk az ilyen probléma ritka, de ha lenne, akkor sem csinálnám meg helyettük és szóvá is tenném az ilyen jellegű figyelmetlenségeket, nemtörődömségeket. (Üres fazekat visszatenni a hűtőbe? Ilyen max szórakozottságból történhetne nálunk, azon viszont inkább csak nevetnénk.:))
2014. aug. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne szólj semmit, hagyd ott a cuccait, majd felébred. Ha mindig mindent megcsinálsz, és még szólsz is neki előtte, akkor biztosan tudja, hogy következmények nélkül fog maradni. Mindent, amit széjjelhagy, rakd be a szobájába, azt majd eldönti, hogy mocsokban akar-e élni. :)
2014. aug. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is megcsinálom ezeket néha, szóval hipokritizmus lenne szólni értük. Én csak olyanért szólnék, amit én mindig jól csinálok.
2014. aug. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Természetesen szólok.Nem bántón,nem bunkón,inkább figyelmeztető jelleggel.

Pl.:a múltkor a fiam elől hagyta a kenyeret a konyhapulton.Én meg amikor észrevettem,csak annyit mondtam neki,hogy nem felejtettél el valamit?

Mire ő azt mondta:jaj,bocsi,máris elrakom.

Természetesen nem esett volna le a gyűrű az ujjamról,ha elrakom a kenyeret a kenyértartóba,de akkor a fiam nem tanulna belőle.

Bár a kérdésben szereplő gyerek 20 éves,az én fiam “csak“ 14.

2014. aug. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Nem, nem szólok neki.... hagyom, hagy legyen egy tróger szarrrember amikor felnő...



Kérdező, kérlek szépen, ne legyél idióta.

2014. aug. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!