Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha tüdőszűrő kell a munkahelye...

Ha tüdőszűrő kell a munkahelyemre, akkor korábban el kell mennem táppénzre?

Figyelt kérdés

Munkahelyemre kötelező a tüdőszűrő évente. Akkor fog lejárni, amikor 12 hetes leszek. Ilyenkor mi van? Ki kell, hogy írjanak táppénzre már ilyen hamar?

Még nem is szóltam a munkahelyemen, hogy terhes vagyok, azt gondoltam, csak a 12. hét után szólok (senki sem tudja még). Most esett le, hogy le fog járni a tüdőszűrős papírom.

Volt valaki hasonló helyzetben?


2017. dec. 6. 13:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Szólsz, hogy kismama vagy, nem tudsz menni szűrésre.

Pultosként dolgoztam 37. hétig, terhesen már nem kellett tüdőszűrőt csináltatnom.


Milyen munkakörben vagy?

2017. dec. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Cukrászdában pultos-eladó vagyok

De ilyenkor legálisan lehet tüdőszűrő papír nélkül dolgozni? Mert a munkahelyemen ezt annyira komolyan veszik, hogy próbanapost se engednek a pultba érvényes tüdőszűrő nélkül...

2017. dec. 6. 14:01
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Vagy TP, vagy keresnek neked olyan munkakört, ahova nem kell. Bár nem tudom, ott van e olyan
2017. dec. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem elkuldtek vmi tuprobas hulyeegre. Megkarcoljak a bőrt az állatokon, majd egy hét múlva nézik a reakciót. Nálunk elfogadják ezt röntgen helyett.
2017. dec. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Állatokon=alkarodon.
2017. dec. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%

Ha annyira komolyan vennék, nem csak a tüdőszűrő kellene, hanem üzemorvosi vizsgálat is, meg bejelentés, mielőtt pult mögé áll valaki...


Na ugye.


Persze, hogy legális, hisz terhesen nem mehetsz tüdőszűrésre, de nem vagy veszélyeztetett terhes, hogy táppénzre menj.

2017. dec. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A főnöködnek szólj! Nem kell minden kollégád orrára kötni.

Csak legfeljebb tedd hozzá, hogy kezelje tapintatosan, mert még nem akarnád bejelenteni mindenkinek.

Terhesen nem mehetsz tüdőszűrőre!

2017. dec. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!