Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35 hetes vagyok, tegnap nst-n...

35 hetes vagyok, tegnap nst-n nagyon rosszul lettem (gyomorégés+hányás) napok óta vizesedek, magas a vérnyomásom. Az orvos azt mondta, h nincs baj. Normális ez? Mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés
2010. jún. 2. 05:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem akarlak megijeszteni, de én a helyedben azonnal orvoshoz mennék.Ezek a toxémia ( preeclampsia) tipikus tünetei. Legalábbis az így indul, gyomorfájdalommal, hányással, vizesedéssel és magas vérnyomással.Ne bagatellizáld el, irány az orvos.Ha a vérnyomásod nincs rendben, az a babának nem tesz jót.Persze lehet, hogy semmi bajod nincs.De én mindig azt vallottam, hogy inkább menjek százszor feleslegesen, mint egyszer maradjak otthon, ahol megtörténhet a baj.A kolléganőmet ezekkel a tünetekkel meg kellett császározni a 32. héten.

Szorítok, hogy ne legyen semmi gond!

2010. jún. 2. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy nincs baj..én is pont nst-n voltam a 38 hét végén, rosszul éreztem magam a vérnyomásom az egekbe, azonnal laborba küldtek, aceton és fehérje volt a vizeletemben, lábam tiszta víz, dagadt..terhességi mérgezés kezdete volt..azonnal indították a szülést..mivel az anya és a baba élete is veszélybe kerülhet. Nem küldtek vizeletvizsgálatra?? Vagy semmit se csináltak?? Nem értem esküszöm...
2010. jún. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem csináltak semmit:(Tegnap voltam a nőgyógyásznál,azt mondta,h nem vészes a vizesedés,meg nst után visszamentem hozzá,h rosszul lettem és hánytam.Azt mondta,h biztos nem jól feküdtem.Én sem értem,most megyek délután a védőnőhöz.Ja és a fogadott orvosom volt,aki mondta,h nincs baj,már meg van fogadva,nem értem miért nem figyelmes:(
2010. jún. 2. 11:08
 4/5 anonim ***** válasza:

Mennyi a vérnyomásod, az sem mindegy hogy "csak" 140, vagy 170, persze nem jó egyáltalán.Nekem is magas volt, a végére már min. 150-160, de nem lett semmi bajunk, szép egészséges babám született, majd 4 kilóval.Én is vizesedtem nagyon, de nem volt gyomorfájdalmam.De én bent feküdtem a végén emiatt, és gyógyszerrel kezelték a vényomásom.

Írj majd mi lett veletek, mit mondott a védőnő.

2010. jún. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
140 a vérnyomásom,de eddig 90-es volt.A védőnő azt mondta,h akkor biztos azért lettem rosszul nstn-n,mert nem volt kényelmes a babának.Szóval megint nem lettem okosabb.De remélem azért minden rendben van....
2010. jún. 2. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!