Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » OEP útiköltségtérítés, mehetek...

OEP útiköltségtérítés, mehetek saját autóval?

Figyelt kérdés
Korom miatt szerdán mennem kell Debrecenbe genetikai ultrahangra. Kaptam papírt az orvostól OEP útiköltségtérítésew mert több mint 100 kmre lakunk. Elsősorban csak a buszt térítené az OEP ? Mert azt olvastam hogy autót csak indokolt esetben. És ha busszal megyek azt a sofőr pecsételi le vagy a jegyet kell megtartani és beküldeni ? Vagy terhesseg esetén is jár a térítés ha autóval megyek ?
2017. dec. 10. 06:18
 1/5 anonim ***** válasza:
27%
Az orvossal kell lepecsételtetned, hogy odaértél. Az oep pedig a méltánylandó költséget fogja megtéríteni. Mehetsz autóval, de valószínűleg egy buszjegynyit kapsz vissza.
2017. dec. 10. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
14%

Az orvos pecsételi le azt a narancssarga papirt, amit kaptál. Ha autocal mész, akkor úgy számolják az útiköltséget, hogy megnézik a legrövidebb tömegközlekedési lehetőség útvonalának hosszat és annak minden kilométerére 21 forintot fizetnek. Két dolog fontos:

1. Ha maganintezmenybe mész, akkor nem jár.

2. Nézd meg, hogy az első oldalon azt írták-e, hogy kell kísérő. Ha igen, akkor kérhetik a kísérőd taj számát. Kísérő bárki lehet és mondhatod, hogy a kocsiban vár.

2017. dec. 10. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Tehát ha jól értem akkor első körben adjam be kocsira és legfeljebb buszt számolnak el ? De akkor buszjegy nem kell, igaz ?
2017. dec. 10. 13:51
 4/5 anonim ***** válasza:
63%

Nem. Kezdjük ott, hogy az orvosodnak fel kell tüntetnie az utazási utalványon, hogy tömegközlekedéssel nem tudsz menni, mert arra alkalmatlan az állapotod. Nézd meg a papírt, amit kaptál!

Eleve ekkor kaphatsz csak ktgtérítést autóra. Ami mint írták 21 Ft/km, a legrövidebb úton megtéve. Nem kell jegyet csatolni, csak a kitöltött utazási utalványt, amit pecsétel a küldő orvos, fogadó orvos és tömegközlekedés esetén a máv vagy a busztársaság, 6 hónapon belül beküldeni.

2017. dec. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Ha olyan papírt adott, amin az autós kód van rajta, akkor azt téríti az oep (nekem 501-es kóddal szokta adni, ha jól emlékszem).

Terhesen simán kérhető ilyen, mert mondjuk félóránként pisilni kell :o ezt buszon nem tudod megoldani -> máris kapod az autóra a papírt.

2017. dec. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!