Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 és fél hetesen voltam az...

6 és fél hetesen voltam az első vizsgálatomon, amelyen megállapították a szívhangot. Legközelebb több mint egy hónap múlva kaptam időpontot újabb vizsgálatra. Lehet valamilyen jelből következetni arra hogy baj van a picivel?

Figyelt kérdés
Túl hosszú ez az idő, attól félek hogy legközelebb nem találnak szívhangot vagy valamilyen más rendellenességet találnak. Hogyan vigyázhatnék a babámra?
2008. okt. 24. 20:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, minden rendben lesz.

Szamos orszagban az elhő uh-t 12-14 hetesen csinaljak csak, és mégsem lesz belőle baj. Te addigra már bőven túl leszel a második uh-n is.


Csak vigyázz magadra, és azzal vigyázol a babára is. Egyél egészségesen, pihenj, ha a szervezeted igényli, és ne stresszelj, idegeskedj semmin.


Ha esetleg nagyon begörcsölnél vagy vérezni kezdenél, akkor szólj az orvosodnak. De akkor sem kell még előre idegeskedned majd, mert ezek a jelek mellett sem biztos, hogy baj van.


Boldog, aggódás mentes babavárást.

2008. okt. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én leírom hogy jártam, de nem riasztás képpen. 6hetesen kimutatták az élő terhességet, látták a lüktető szivecskéjét. A doki másfél hónap múlva hívott vissza, tehát a 12.heti UH-ra. De mondta, hogy hívjam fel a Géndiagnosztikai Kp-ot majd a down kór szűrés miatt, ami ugye a 12-13héten van. 2hét múlva felhívtam őket, mert a soki felhívta a figyelmem, hogy jó előre jelentkezzek be, de ott a tlefonos nő közölte, hogy menjek el újabb Uh-ra és a friss értékekkel (baba nagysága stb) hívjam vissza. Másnap elmentem a nőgyógyászomhoz, hogy mi van, megvizsgált és már nem látta a babát. Felszívódott, pedig 2hetttel azelőtt még dobogott a kis szive. Iszonyatos érzés volt.

Én azt mondom, ha Téged az megnyugtat menj el nyugodtan orvoshoz, hogy minden rendben ven e, hiszen az első időszakban több mint egy hónap nagyon hosszú idő. Én nem éreztem semmit. Igaz az egész pár hetem úgy zajlott, hogy nem voltam rosszul, se fáradékony. Semmi jelét nem éreztem annak, hogy meghalt a kisbabám.


Ezt nem azért írtam, hogy megijesszelek, remélem minden rendben lesz. De ha úgy érzed, hogy megnyugtat, tényleg menj el inkább a dokihoz.

2008. okt. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, és nem is szabad rosszakra gondolni. Ha van szívhang, lesz is! Sajnos az elhalást megakadályozni nem lehet. Próbálj minél többet pihenni, ne emelgess, és ne idegeskedj. A kicsinek nem lesz semmi baja.

Ilyenkor lassan telik az idő, de hidd el, hamarosan újra ott leszel az UH-n. :)

2008. okt. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!