Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valaki tud információt adni...

Valaki tud információt adni nekem ezt hogy kell intézni? Háziorvos és védőnő kérdés.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


3.kerületbe bejelentett lakos vagyok,de a 12.kerületbe járok háziorvoshoz,mert nevelőapám rokona az orvos. Viszont mivel kisbabát várok nem szeretnék átutazni a városon,több,mint 1 órás az út nekem,így átkérném magamat óbudára háziorvoshoz. Békásmegyeren lakom. Ezt hogyan tudom intézni? Csak időpontot kérek az egyik dokihoz,elmegyek hozzá és ő átkéri a kartonomat? Illetve a védőnőt is intéznem kell... Azt a háziorvosnàl tudom vagy hol.


2017. dec. 15. 13:29
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

A védőnőn nincs mit intézni, nem választható. Ahhoz a körzethez tartozol, ahol életvitelszerűen élsz. Még akkor is, ha húsz várossal arrébra szól a lakcímkártyád.


Az orvos pedig igen, bemész és megkérdezed, hogy vállal-e. Ő nem köteles. Egyébként terhesen egyetlen egyszer se kötelező a háziorvos, ha nőgyógyász végzi a terhesgondozást.


Légyszi a rendeletet előbb olvassátok, mielőtt lepontozzátok.

2017. dec. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi azt tudom,hogy a védőnő nem választható.
2017. dec. 15. 13:37
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én csak elmentem a háziorvoshoz és mondtam, hogy innentől szeretnék hozzá járni és ő kikérte a kartonomat. A védőnőket felhívtam, hogy a mi utcánk kihez tartozik és hozzá kértem időpontot.
2017. dec. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
39%
Szia. Elmész az új háziorvoshoz, akihez tartozol a bejelentett lakcímed alapján, megmondod, hogy szeretnél hozzá tartozni, ő intézi a további dolgokat, kikéri a kartonod. (Máshoz is mehetsz, de lehet, hogy elhajt, ha sokan vannak már nála, viszont a lakcímed szerinti dokinak kötelező vállalnia) A védőnőt pedig felhívod telefonon és kérsz egy időpontot hozzá, ahhoz tartozol, akinek a körzetében laksz, vagyis ahová a babát hazaviszed majd. (Tehát a védőnőnél nem a bejelentett lakcímed számít, hanem ahol valójában laksz, ahová hazaviszed a babát, ha ez a bejelentett lakcímed akkor az.) Itt meg tudod nézni, hogy hová tartozol a címed alapján: [link]
2017. dec. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A választott háziorvosnál jelentkezel, hogy hozzá szeretnél járni. Ha elvalllal, at kéri a kartonodat. erdemes előbb telefonon minimum időpontot kérni.

A védőnő nem választható, a lakohelyed szerinti illetekeshez kell menni. Felhívod a terhesgondozot és megkerdezed hogy kihez tartozol, hol és mikor tudsz nála jelentkezni

2017. dec. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a részletes segítsèget. :) Most már világos,kicsit el voltam veszve, mi hogy van, mert első babám lesz. :)
2017. dec. 15. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!