Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi idő szülés után, amíg...

Mennyi idő szülés után, amíg újra szép leszek?

Figyelt kérdés
A szép szót szerettem volna idézőjelbe tenni, de sajnos valamiért nem engedte. Tudom, hogy mindenkinek más a szép és nem is szeretném magam ilyen jelzővel illetni, de így sokkal egyszerűbb volt megfogalmazni. Tehát mikor fogok újra úgy kinézni, mint azelőtt? Mikor tűnik el a hörcsög arcom? Mikor fogy majd el rólam ez a plusz 8 kiló, amit eddig felszedtem (30.hét) és a többi, ami még jöhet? El fog e múlni a sápadságom, vagy ez csak a sok fekvésnek, napfény és/vagy szolárium hiányának köszönhető? Mikor lesz olyan a hasam, mint azelőtt? Vagy örökre megereszkedett lesz és kinyúlt? Csak mert vannak, akik ezzel ijesztgetnek. Szülés után 3 hónappal milyen kinézetre számíthatok?

2017. dec. 19. 11:27
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
80%

Lehet itt kisregényeket meg hosszadalmas saját példákat írni, de a valódi válasz: RAJTAD múlik.

Én akkor lettem újra olyan amiket említesz, amikor ismét edzettem, szoliztam, csinosan öltöztem.


A kérdés nem a Mikor? hanem a Hogyan?. Edzéssel, diétával és csipet barnulással.

2017. dec. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

császárral szültem az első babám (+22 kg..), nagyjából fél évvel szülés után kezdtem újra embernek érezni magam, a szopival olvadtak a kilók, plusz a nyár megszépített.

1 éves szülinapján már a szülés előtti formámban voltam, leszámítva egy kis kötény pocakot, de nem vészes.

A második gyerkőcnél szintén +22, nem tudom hogy csináltam de dekára ugyanannyit híztam....nehezebb a dolgom mert két gyerek dupla ideg, a másik dackorszakos, segítség nulla, időm pihenni nulla, az egyetlen amiből erőt tudok meríteni egy kis édesség, konkrétan semmi más örömforrásom/sressz oldóm most nincs a gyerekeken és az evésen túl. Mellette persze tornázom hogy legalább ne hízzak..úgyhogy a 2. babámnál a fogyás maga lassabban ment, most 15 hónapos és még + 5 kg van rajtam.

2017. dec. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
82%
11: igen, csak mondjuk szoptatás alatt a diétát én abszolút nem javaslom....én normálisan étkeztem szopi alatt, ettem pizzát kalácsot ha kívántam, elég jó evő is vagyok...azokon a napokon, mikor kipróbáltam hogy salátát eszem, vagy főzeléket, vagy húst zöldséggel, konkrétan fejni sem tudtam, annyira nemv otl tejem. De tényleg...amikor meg kalácsot ettem meg pizzát, ömlött másnap...mivel amúgy is épp hogy elég volt a tejem, h agytam a diétát, inkább igyekeztem tornázni, de ez sem egyszerű, ha pl olyan a babád, hogy egész nap! üvölt a hasfájástól meg nem alszik...ennek ellenére ahogy írod, az ember maga dönt mire fordítja az idejét: én azt választottam hogy beérem napi szinten 4-5 óra alvással, és mikor végre beájult a babám, nem aludni mentem hanem tornázni....ezt sem tudtam minden nap megtenni, mert a torna után se ment a fejés - meg a nem alvás sincs túl jó hatással a tejtermelésre, tehát nagyon ki kellett centizni, hogy mi az amivel még tarthatom a súlyom - esetleg kicsit fogyhatok - és mi az ami már veszélyes a szoptatásra nézve...ebből adódóan ne áltassuk a kérdezőt azzal, hogy ha keményen küzd, szülés után 3 hónappal bomba formában lehet....illetve lehet igen! Ha jó géneket örökölt, és úgy megy a szoptatás mint a karikacsapás - szóval igen, van az a csillagállás, de nem ez a standard :)
2017. dec. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudhatod, hogy genetikailag mennyire vagy szerencsés (max. fogalmad lehet róla), mert lehet, hogy 2 nap után olyan lapos lesz a hasad, mint még soha, vagy épp kötényhasad marad. Ez mind genetika. Ijesztgetéssel ne foglalkozz, mert ez csak szülés után derül ki.

A fogyásod is genetika, hogy milyen alkat vagy, és milyen gyorsan dobod le a kilókat. Van, aki a levegővételtől is hízik, van, aki nem.

A sápadtság is elmúlik, ha már kijárhatsz friss levegőre, és ér egy kis napfény, ráadásul télen a nem terhesek is sápadtak, ez egyáltalán nem kirívó.


Te tudod, hogy milyen típus vagy, hogy pl. ehettél bármit, akkor is botsáska volták, mert akkor valszeg elég hamar ledobod a kilókat és lapos lesz a hasad. Ha egész életedben figyelned kellett az étkezésre, különben a testes alkatodból könnyen elhíztál volna, akkor valszeg nehezebben fog lemenni minden és meggyűlik a bajod a hasaddal.

Én. pl. mindig ultra vékony voltam, viszont volt egy kis hasam, mert hasra híztam/hízok. Még akkor is volt guggoláskor hájgyűrődésem, amikor atlétikáztam, miközben mindenhol tök vékony voltam/vagyok. Számítottam arra, hogy szülés után megmarad a pocakom, és ha nem figyelek, akkor egy picit nagyobb. És igazam lett. Volt már, hogy át akarták adni a helyet, mert egy feszülős pólóban 4 hónapos terhesnek néztek, és pont azért, mert vékony vagyok, de van hasam. :(


Szóval te ismered magad, a genetikád, a női hozzátartozóid alkatát, hogy kb. mire számíthatsz.

2017. dec. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
82%

Szia!


Én azt gondolom, hogy ha nem mész 12 kg felé , akkor szüléssel kb minden súlygyarapodás lefog menni.

Tény, hogy alkati dolog, mint pl nálam is. Szerintem nálam hízékonyabb ember nincs. Tudatosan odafigyelek most is a táplálkozásra, hiszen 10 éve közel 20 kg-tól szabadultam meg. A védőnőnek én ezt hiába mondtam, nem érdekelte, hiúsági kérdést csinált belőle.

38 hetes vagyok 5,5-6kg a súlygyarapodásom, kb 3 kg a baba. Cukrom is rendben van. Szénhidrátokkal vigyázni kell. Elhiszem, hogy valaki szerint az a trendi ilyenkor, hogy egyél amit megkívánsz, de te ismered magad. Én pl rettegtem a terhességemtől, mert anno amikor meghíztam hormonzavarom volt és nagyon féltem tőle, hogy reagál majd a szervezetem. Mert az egy dolog, hogy tudtam tartani a súlyom, de hála égnek tényleg nem lett semmi amitől féltem.

Az arcod vizesedéstől is lehet pufibb, ettől nem kell megijedni. 30. hétre plusz 8 kiló egyáltalán nem sok, max. 3-4 kilóra számíthatsz még.

A hasa többnyire sok nőnek visszamegy, én sok kisgyerekes anyukát látok átlagos testalkattal, nem hinném, hogy mindenki ilyen szerencsés, szóval szerintem vissza fog laposodni a hasad. Engem pl ez nem is annyira izgat, persze ismerem magam, nézegetni fogom majd mikor megy vissza. Bízok benne, hogy nyárra helyre jövök én is.

Én pl ma kaptam meg a védőnőtől, hogy nem foglalkozok a leendő gyerekemmel, mert nem beszélek szerinte róla eleget, mivel nekem a hasleszorítás a fontos. Vettünk hasleszorítót, hallottuk érdemes szülés után. Ebből is látod, nem vagyunk egyformák. Én sem Rubint Réka kettő vagyok, nem is szeretnék az lenni. De csak azért támadni valakit, mert nem hízott el és ad magára nem szép dolog.

Azt gondolom, ezek a kérdések, amik megfogalmazódtak benned teljesen normálisak, nő vagy, nők vagyunk. Láttam én már 22 éves csajszit 1 éves gyerekkel, kb úgy néz ki mint egy nagymama. Félidősen már 15 kg hízásnál tartott, mert szó szerint zabált. A nőgyógyásza szólt rá. Engem megvetnek, mert keveslik a súlygyarapodást, de az orvos teljesen jónak tartja, innentől meg nincs mit beszélni védőnővel sem.

Minden vissza fog állni a régi kerékvágásba, együtt érzek veled.

38 hkm

2017. dec. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
24%
Ferfiaknak ugyis a fiatal lanyok tetszenek, kar ezen agonizalnod😂
2017. dec. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolón kívül mindenkinek nagyon köszönöm, azt az egy választ kívéve mindegyik hasznos volt. Mindenkit fel is pontoztam, kérlek Ti se pontozzátok le egymást. Annak, aki azt írta, hogy lehet itt kis regényeket írni, meg saját tapasztalatokat, de csak rajtunk múlik, szeretném üzenni, hogy pontosan azért tettem fel a kérdést, hogy saját tapasztalatokat és hosszabb válaszokat olvassak, amiből le tudok vonni következtetéseket és a válaszolóknak hála nagyon megnyugodtam. A kérdést azért írtam ki, mert a férjem barátai (és barátnőik) sajnos folyamatosan azzal cukkolnak, hogy ne bánkódjak azért, hogy hörcsögnek nézek ki most, mert majd a szülés után leszek igazán elkeseredve és ne lepődjek meg, ha soha többet nem akarok majd fürdőruhában mutatkozni, meg strandolni, mert többé nem fogok úgy kinézni, mint korábban, a hasam csíkos lesz és megereszkedett, a bőröm mindenhol kinyúlik, az arcom kerek marad és akkor majd rájövök, hogy ez mégsem volt olyan jó ötlet. Mindannyian 20-on évesek vagyunk. Abban biztos vagyok, hogy azt nem fogom gondolni (főleg nem külsőségek miatt) hogy ez rossz ötlet volt, de a többi megjegyzéstől őszintén elkeresedtem. Saját magam megnyugtatására hasonló kérdéseket kerestem itt az oldalon, de csak olyanokat találtam, ahol a válaszolók azt írták, hogy soha többet nem néztek ki “jól”. Ezért muszáj volt kiírnom egy saját kérdést. De most a félelmeim elmúltak. Köszi mindenkinek.
2017. dec. 19. 15:12
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Én az utolsó előtti válaszadó vagyok, a 38 hetes kismama. A párod ismerősei és az utolsó válaszadó is tehet egy szívességet.

Nekem a sok fogyástól, amit írtam is csíkos maradt a fenekem és a combom. Na és? Nem látszik és engem nem zavar. Viszont a hasamon nem jött ki csík, egy kis níveával kentem. Hadd kérdezzem már meg, ezek az ismerősök szültek már egyáltalán, hogy ennyire biztosra mondták, hogy márpedig te nem fogsz kimenni strandra?

Nagyon nem kedvelem az ilyen beszólogatásokat, egy kismama egyébként is érzékeny ilyenkor.

Nekem is az arcomon látszik azonnal, ha felkapok egy kilót is, viszont most picit be van esve, valószínű fogytam. Azért biztatlak, mert egyrészt a tied nem sok súlygyarapodás más részt, ha ne adj Isten 15 kg plusszal mennél szülni, mi az a 3-4 kg ami rajtad maradna? Szerintem semmi és könnyen le tudod majd adni. Én tavasszal estem teherbe, mindenki riogatott, ne egyek dinnyét mert hizlal, ne egyek cseresznyét mert hizlal. Faltam mind a kettőt és fogytam majdnem egy kilót, nem voltam hányós sem.

Természetesen mindenkinek másképp reagál a teste a terhességre, egy nőnél sincs 2 egyforma terhesség. Én ismerem magam, hogy sajnos könnyen hízok, viszont tudatosan vigyázok. 9 hónap alatt sem csoki, sem kenyér, sem cukor és olyan amiben cukor van. Heti 3-4 szer torna vagy intenzív séta és én is jól érzem magam. Még most 38 hetesen is tudom csinálni, persze már csak 20 percet.

Szerintem tényleg ne aggódj, egyáltalán nincs rajtad sok. A kedves egészségügyben dolgozóknak is külön kellene választani a súlygyarapodást a hízástól, a két dolog teljesen más. Mellesleg csak itt nálunk tulajdonítanak ekkora jelentőséget a mérlegre állításra, külföldön nem.

2017. dec. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

7-es vagyok, az egyik kisregényes.

A cukkolódó nőcskék említése után teljesen más megvilágításban került a kérdésed. Így már nem a személyes hiúságod vezérel,hanem valódi megnyugtatást vársz.

Ők azért tesznek fel ilyen kérdéseket, mert nagyon fiatalok, még nem értékelik, micsoda áldás a terhesség, h neked sikerült. Majd amikor 35 felett jártok, és az egyiknek nem jön össze, a másiknak még párja sincs akitől..., akkor te egy (hisztis, megint dackorszakos :) ) tini anyukája leszel, érett-szexi nőként, és úgy alakítod a külsőd, ahogy tetszik.

Szerintem te egy igényes csajszi lehetsz, és amikor kidugod a fejed a baba körüli terhek alól (egy évesen biztos), ez az igényességed újra előjön mint egy frissítő fuvallat, hiszen ez vagy Te. És akkor élvezni fogod a megújulást, a terveid megvalósítását a külsődről, lelkedről.

Nem tudsz mit csinálni a károgókkal, ők most ennyit érnek, ennyit értenek, ennyit látnak.


(Mostanában mindenki 30 felett szül, de épp anyukámmal beszélgettem a múltkor, aki 21 évesen szült engem. Azt mondta, amikor 40 lett, még fiatal nő volt, én 20, tulképp azt csinált amit akart, egy második fiatal élet állt előtte. És a mi számára a legnagyobb kincs: ő elég fiatal hozzá, hogy lássa megszületni az unokáit, akiket én 34 és 36 évesen szültem. Tudom, ez most nem annyira érdekel téged, csak elmondtam :)

2017. dec. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Kerdezo 40 felett mar a rancaid miatt aggodhatsz, torodj bele h oregszel
2017. dec. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!