Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nőgyógyászati lelethez ért...

Nőgyógyászati lelethez ért valaki? A méhnyálkahártya vastagságom utalhat terhességre?

Figyelt kérdés

Dec. elsején volt az utolsó vérzés, másfél hónapja próbálkozunk a babával. Ma voltam orvosnál rákszűrésen, és meg is ultrahangozott. Nem is értettem, mert utoljára 2010-ben néztek meg TB alapon hüvelyi UH-val, amikor a kislányommal voltam terhes, és az első vizsgálatra mentem..( magánrendelésen sem csinálnak itt, többnyire kismamáknál ) Az orvos nem mondott semmit.

Értékeim:Ép hám, bővebb fluor.

Normál külső genit, kp. tág hüvely, sima portio, R- nagy uterus afv-ben, mobilis, környezete szabad.

Gynec UH: átlagos nagyságú uterus, az endometrium 8 mm. Kóros nem látható.

Szerintetek van ebben bármi olyan ami utalna terhességre?


2017. dec. 20. 13:50
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
82%

Nem vagy türelmes, mert minden szirszartól terhesnek hiszed magad. Múltkor a hasadról akartál fotót küldeni hogy alátámaszd hogy bizony terhes vagy.....holott kb. akkor még be sem ágyazódhatott volna!

Most meg egy sima rutin uh gyanús neked...holott lelkiismeretes orvos nekem pl. szokott uh-t is csinálni. Ugyanis azon keresztül nézik azt is, hogy cisztád pl. van-e.

2017. dec. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:

Itt vidéken még magánba is csak akkor csinálnak, amikor indokolt. Közel 20 év tapasztalata.

Oké, a nagyobb has túlzás volt, azt tényleg csak beképzeltem, tünetek sincsenek most.

2017. dec. 20. 18:30
 23/38 anonim ***** válasza:

Nekem volt 8 mm endometriumom, a várt menszesz elott mentem a dokihoz rutin vizsgalatra, erre az ertekre azt mondta, hogy lehet, hogy terhes vagyok, majd szedjek vitaminokat stb.

Termeszetesen megjott 4 nap kesessel, de ehhez a dokihoz viszont nem mentem tobbet, aki egy mehfalvastagsagbol terhesseget feltetelez es ilyeneket beszelt, hogy remeli nem akarok terhessegmegszakitast, mikozben csak menszesz elott alltam...

2017. dec. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:

Ez nem igaz. Ha csak kis gyanuja van barminek maris szólnia kell.. akkor is ga jo vagy rossz

De amint felvetodik vminek a gyanuja. Szólnia kell!!:)

2017. dec. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:
Elég szomorú. Azt hiszem, az orvos mást is lát terhességnél. Elszíneződik a méhszáj, lilás lesz, ezt olvastam valahol, felpuhul a méh. Ezek egyértelmű jelek nekik, nekünk meg csak a teszt, ami biztos. Vagy még az se, mert 12 hétig bármi lehet, sajnos.
2017. dec. 20. 21:04
 26/38 anonim ***** válasza:
80%

1. December elsején volt vérzésed, még csak a 22. napon vagy! Ilyenkor -ha esetleg teherbe is estél- még a teszt sem mutatja ki, nem hogy az UH. A teszt kb. a várható menstruáció időpontjában jelez, az UH-n meg egy hetes késésnél is legtöbbször még csak petezsák van, embriót nem lehet látni.


2. A 8 mm simán megfelel egy ovuláció utáni, a ciklus második felére jellemző méhnyálkahártya-vastagságnak. Egyébként 8 mm általában a beágyazódáshoz is elegendő szokott lenni, szóval simán lehet az is, hogy 2 hét múlva majd tesztelsz egy pozitívat.


De sem az orvos nem jós, se az UH. Egyelőre várjad türelemmel a vérzésed, és majd ha nem jön meg, akkor tesztelj.

De egyébként is...Ha felmerülne az orvosban a terhesség (de mondom, 22. ciklusnapon nem merül fel benne), akkor szerinted nem szólt volna?

2017. dec. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:

Kerdezo. Ez igy oke es igaz

De mehszaj alapjan 5 hetes kor utan kepesek megmondani h terhes vagy..:/

2017. dec. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ahogy korábban írtam is, addig tesztet sem csinálok, míg nem késik. Ez 29-e, 30-a körül lesz majd.
2017. dec. 22. 17:30
 29/38 anonim ***** válasza:
100%
Drukkolok
2017. dec. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Köszönöm!!

2017. dec. 23. 08:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!