Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Faros babánál érdemes fizetős...

Faros babánál érdemes fizetős uh-ra elmenni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy amiatt érdemes-e elmenni a 30. hét után, hogy megnézzék, illetve meg tudják-e nézni uh-n, ha valami konkrét oka van annak, hogy faros? Pl hallottam olyat, hogy rövid zsinór, vagy rátekeredett zsinór, akármi. Volt valaki így? Faros volt a baba, elment uh-ra és megtudta az okát? Tudom, sokszor nem tudni meg soha, miért faros. De ha mégis van ilyen látható oka, akkor az uh-n tuti látszik?
2017. dec. 20. 17:27
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

Nem tuti, de amúgy nem mindegy? :) mármint tenni úgysem tudsz ellene, császárnál meg ha olyan egyértelmű az ok, akkor kiderül úgyis.

Nekem faros babám volt, nem tudni, hogy konkrétan miért, császárnál se láttak egyértelmű okot. A dokim arra következtetett, hogy vékony vagyok és alacsony, ezért mire befordult volna a babám, már nem volt elég helye hozzá. A 3: hetes UH-n már mondták, hogy nem fog megfordulni, baromi kevés helye van, úgy is lett. Pedig ő is nagyon picike volt, koraszülött méretekkel született időre.

2017. dec. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
*36 hetes UH-n, bocs
2017. dec. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia pont pár perce irtam ki kerdest.

Nalam a valoszinu oka az h alacsony vagyok es vékony, a medencém is szűk még emellé

Szval oka van általában.:)

2017. dec. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az lemaradt h láthatják de nemtudnak/tudsz mit tenni ellene
2017. dec. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem az, hogy tenni ellene, hanem azért sem mindegy, mert ha pl nem azért, mert rá lenne tekeredve, akkor pl megnyugszom. Ha meg azt látják, hogy jajj, 3x körbe van tekeredve, akkor attól elkezdenék aggódni pl. Nekem méretbeli gondok kizárva, mert már szültem többször és mind illeszkedett koponyával volt a végén, és ennyi idős körül már fejvégűek voltak.
2017. dec. 20. 20:52
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja, és még amiatt is érdekel, mert ha pl olyat látnak uh-n, akkor nem fogom magam hagyni, hogy hüvelyi úton szülessen meg. Ami pl lehet, nem derülne ki, ha nem mennék el mégegy uh-ra. Ha nem látnak semmi különös okot, akkor talán belemegyek a sima szülésbe.
2017. dec. 20. 20:54
 7/9 anonim ***** válasza:
Értem. Akk érdemes elmenned 4D re :)!
2017. dec. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1. A köldökzsinór hosszát nem lehet ultrahang vizsgálattal megállapítani. Az UH SZELETEKET lát. Egy síkban alkot képet, 20 darab köldökzsinór átmetszetből meg nem lehet megsaccolni, hogy vajon hány centi.

A 2D képalkotásra is képes UH mondjuk több síkban mért eredmények megjelenítésével tud adni 3d-s képet, de olyan program akkor sincs, ami kiszámolgatja, hogy vajon mekkora lehet a zsinór.


2. Azt esetleg lehet látni, hogy ha rá van tekeredve a zsinór, csak igazából sok relevanciája nincs.

Sima szülésnél rengetegszer látjuk, hogy totál rá van tekeredve a gyerekre a zsinór, és mégis mindenféle probléma nélkül megszületik. A baj akkor lehet, ha meg is feszül a rátekeredett zsinór, de azt meg vajúdás közben fogják úgy is látni a CTG kép alapján.


Faros szülésnél mondjuk van jelentősége annak, hogy nyakán van-e a zsinór vagy sem, mivel elvileg ha a nyakán van, akkor nem lehet hüvelyi szülésbe beleengedni a nőt. Ennek ellenére láttam már olyat is, hogy a vajúdás kezdetén megnézték UH-val többen is, nem volt a nyakán a zsinór, mire megszületett, addigra meg marhára a nyakán volt. Azért vajúdás közben is, ahogy a baba forog, simán rátekeredhet itt-ott.


3. Ha először szülnél, úgy sem fognak faros szülésbe beleengedni. Szerintem Magyarországon már nem igen van olyan hely, ahol első szülésnél engedik. Többediknél esetleg, de sok orvos még akkor se.

2017. dec. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Többedik szülés, reménykedem, hogy megfordul. Eddig mindig sima szülésem volt.
2017. dec. 24. 23:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!