Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az állandó éhségérzet kitart...

Az állandó éhségérzet kitart a terheség végéig?

Figyelt kérdés

Egyfolytában éhes vagyok. Nagyjából két óránkánt muszáj ennem, különben úgy érzem, éhen halok. Reggel a legrosszabb, amikor felkeléskor úgy érzem magam, mint aki napok óta nem evett semmit. Most vagyok a 15. hetemben. Az éhségérzethez a legtöbb esetben hányinger, émelygés is társul, de talán már nem olyan mértékű, mint az első trimeszterben.

Vajon kitarthat ez az egész a terhesség végéig? Úgy szeretnék már újra normális éhségérzetet érezni! Vagy legalább émelygéssel ne párosulna!


2017. dec. 20. 19:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem tudni. Lehet kitart végig, lehet csak a végén múlik el mikor a méhed nyomja a gyomrod, vagy már csak pár hétig tart. Nekem csak 2-3 hétig tartott az ilyen jó étvágy, vagy 3x a terhességem alatt.
2017. dec. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Inkább azt mondanám még egy ideig igen.

A vitamin is okozhatja a sok savat. Nekem vitamin bevétele után 1-2 órával brutálisan, utána még órákig masszívan hányingerem volt. Volt, hogy egyből hánytam is.

Szóval :/ ... ez van.

2017. dec. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja és farkasétvágy is társult hozzá! Igen.
2017. dec. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen, kitart. Vagyis nekem egészen a szülésig tartott, ha nem ettem hányingerem volt. Szülés után kb. 2 hónapig viszont egyáltalán nem volt étvágyam, volt hogy egész nap elvoltam egy kiflin. Hamar le is ment a terhesség alatt felszedett plusz súly.

Most 15 hetes vagyok én is, de most nincs az az állandó éhségérzet mint ami az elöző terhességemnél volt.

2017. dec. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Utolsó: de a szülés után a hányinger azonnal teljesen megszűnt, ugye?
2017. dec. 20. 20:19
 6/9 anonim ***** válasza:
Én terhesen nem ettem többet, max annyi, hogy az édességet nagyon kívántam, így a normál étkezésem mellé becsúszott heti 2-3 süti pluszba. Viszont amióta szoptatok, kb a sima lisztre is rá tudnék fanyalodni. :D Az émelygésről nem tudok nyilatkozni, én nem voltam rosszul a terhességem során egyszer sem, de az éhségérzet nem tuti, hogy elmúlik a szüléssel. :)
2017. dec. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mindenkinél változó... nekem az elején nulla étvágyam volt, ha nem tudtam volna, hogy terhes vagyok szerintem egy hétig is el lettem volna kaja nélkül.


Fél idő után jött meg az étvágyam de akkor is kb heti 1 vagy két nap volt az amikor non stop tudtam volna enni. Valószínű mikor épp nagyobbat nőtt a magzat akkor jött az éhség, hisz több energia kellett.. .bár ez csak az én meglátásom XD


Szóval ahány ember annyi féle. De én utáltam az éhségrohamokat... azok a napok... pfff.... komolyan megettem egy emberes adag kaját és 15 perc múlva ugyan olyan éhes voltam mintha semmit sem ettem volna. Soha nem hittem volna, hogy létezik ilyen XD

2017. dec. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Miket eszel? Nekem akkor volt farkasétvágyam, ha cukros, fehérlisztes dolgokat ettem. Natúr joghurtba tegyél kicsi gyümölcsdarabokat, némi natúr müzlit (de tényleg natúr legyen. Fűrészpor íze van, de kiválóan laktat). Esetleg egy teáskanál méz is mehet bele. Hihetetlen, de ezzel ki lehet húzni ebédig. Ebédhez egyél annyi zöldséget, amennyit csak lehet. Vacsorára meg magvas barnakenyér vált be. Pocsék íze van, de meg lehet szokni, és simán elvagy vele reggelig.
2017. dec. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálam is ez a állandó éhség érzet van...ugyan ez amit leirtál és még csak a 8.hétbe vagyok.
2017. dec. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!