Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mernétek babát vállalni...

Ti mernétek babát vállalni Úgy hogy antidepresszánst szedtek?

Figyelt kérdés

Mindenhol mást olvasok. Különböző tanulmanyok különböző eredmennyel.

Azt olvastam sok orvos szerint nem art masok nem ajanljak.



2017. dec. 21. 00:14
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Én nem. Nem csak a mellekhatások miatt, hanem annak ugye komoly oka van, ha valakinek ezeket szednie kell, nem biztos, hogy való neki egy baba.
2017. dec. 21. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Mindenképpen menj el az orvosodhoz! Én ezt tudom javasolni! Főleg ha már mondjuk eléggé régóta hozzá jársz, csak ő tudja hogy miféle gondjaid vannak. Ami miatt nem lehetne vagy lehetne. Érted. :D
2017. dec. 21. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%

Attól füg, miért kellene szednem

Először magamat próbálnám lelkileg rendbetenni, ha ez nem állandó.


Komzultálnék orvossal.



Egyik barátnőm úgy hárt, hogy a szülés bekattantotta... Hónapokig idegosztályon volt. 30 éve gyógyszereket szed..nagyon nincs jől.. Üldóözési mánia stb..

Tehát mérlegelnem a kockázatot, hogy rosszabbodik-e az állapotom..


Nagyon nem mindegy, hogy lelkileg mennyir elabilis anyja van egy gyereknek..

Alapból sem egyzerű a gyereknevelés...nemhogy úgy

2017. dec. 21. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%

Az csak az egyik, hogy árt-e a gyógyszer a magzatnak, szedd vagy ne szedd... erről nem a netet kéne olvasni, hanem az orvosod megkérdezni. A másik, hogy jó anya lesz-e abból, aki labilis - onnantól, hogy nem rakja-e majd teherként a saját szorongásait a gyerekre vagy neadjisten nem veszélyezteti-e akárcsak elhanyagolással. A harmadik, hogy a terhesség-szülés-szoptatás alatti hormoningadozások esetleg kialvatlansággal, megváltozott testképpel, átrendeződött családdal és az újfajta felelősséggel... stb. megfejelve elég nagy rizikót jelentenek alapból kb. egész a dackorszak végéig (majd újra a klimax vs. kamaszkornál).

Az én ismerősi körömben is van olyan, ahol az anya skizofrén lett szülés után, jó pár évig apa nevelte egyedül a gyereket. Persze ez extrém példa - a szülés utáni depresszió már jóval gyakoribb - és erről sem tehet senki és biztos nem így tervezték. Persze nincs tökéletesen egészséges ember és nem tudhatod mit hoz a jövő, de érdemes átgondolni mondjuk mennyire lenne támogató a párod és a családod (nem helyetted, veled), és benned mennyi az akarat, hogy még terhesség előtt kihozd magadból a legjobbat (ha lehet, a kockázatmentes gyógyszer-nélküliséget) és ha esetleg utána rosszabb lesz, akkor a gyerek miatt akkor is lépj, amikor nélküle már feladnád.

2017. dec. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%
Egyéni. Az orvosod megmondja mit tehetsz :)
2017. dec. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én vállaltam. Persze terhesség alatt nem szedtem, csak utána. Ki lehet bírni.
2017. dec. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!