Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy nőhet ilyen eltérő...

Hogy nőhet ilyen eltérő mértékben a kismamák pocakja?

Figyelt kérdés
21 hetes terhes vagyok, a pocakom talán átlagosnak nevezhető. Köldök alatt domborodik még csak. Azt olvastam, hogy a méh csak a 24. héten éri el a köldök vonalát. Akkor hogyan lehetséges az, hogy valakinek már kb. 20 hetesen akkora pocakja van, mintha mindjárt szülne? Oké, hogy többedik terhességnél jobban látszik, de van, akinek első babájával is ekkora.

2017. dec. 21. 12:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%

Hogy lehet az, hogy valaki 150 centisre nől, van aki 198-asra?

Ez is ilyen kérdés

2017. dec. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Magasság, testalkat, gyerek fekvése...


Én nem vagyok 160 se (vékony alkatom van), a pocakom csak előre nőtt, hátulról nem is látszott, hogy terhes vagyok, oldalról viszont félidőben mindenórásnak hittek. 3300-zal született a gyerek a 38. héten. Sógornőmnek a 42. héten alig 2800 grammot nyomott és a harántfekvéses baba miatt is olyan kicsi pocakja volt, hogy alig akarták elhinni, hogy szülni megy. Ehhez még magas is, bőven elfért benne.

2017. dec. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Csak azért nem értem, mert ha veszünk pl. két azonos hétben járó kismamát, akiknek nagyjából ugyanakkora a babája, akkor miért nő az egyiknek 2x akkorára a méhe, mint a másiknak?
2017. dec. 21. 13:19
 4/15 A kérdező kommentje:
Második: végül is így már érthető, igen. Van, akiben több a hely, van, akiben kevesebb. :D
2017. dec. 21. 13:21
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert van ott viz, zsír, a babák is máshogy, fekszenek, engem max. 5 hónaposnak néztek, amikor szülni mentem.
2017. dec. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ, hogy a méhen belül hol tapad meg a baba. Ha a méh elülső részén akkor nagyobb a pocak, ha a hátsó részén akkor kisebb.
2017. dec. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
157 cm vagyok, nem kövér, de van rajtam felesleg. Nekem kicsi hasam volt. 35 hetesen volt aki megkérdezte, hogy mennyi van meg a 2. Trimeszterbol. A 37. Heten szültem, egy 2750 grammos kisfiút
2017. dec. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekemis 22 hetesen kezdett el látszódni. Mindenki azr hitte hamarabb fog, mert vekony es alacsony vagyok.

Nagyon sokat számit a baba helyezkedese

Na meg az h mikor éri el a koldok a mehet az saccolas/átlagolás

Ovulacio is allitolag kozepidoben van :D es mégse mindenkinél.. sőt nagyon sokaknál nem.

2017. dec. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Amugy (utolsi vagyok) az is lehet h egyikuk elso babát várja másik többediket(itt kapasbol lazább /ruganyosabb a méh és konnyebben novekszik)

Vagy pl egyiken van sulyfelesleg masikon nincs

Egyiknek tobb a magzatvize masiknak epphogy atlagos stb stb

2017. dec. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
58%

A hasizom erossege nagyban befolyasolja a pocak meretet. Csak gondolj bele abban, hogy van, aki akkor is pocakos, amikor nem var babat, meg vekony nok kozott is gyakori, hogy a gyengebb hasizom miatt az is meglatszik, ha sokat ettek aznap.

Terhesseg alatt ez ugyanugy mukodik, egy eros hasizom extrem mertekben tartja a mehet a magzat meretetol fuggetlenul. Nezz csak meg elsportolokat, hogy mekkora pocakkal mennek szulni es milyen keson kezd el latszodni a terhesseg rajtuk.


Epp ennek koszonheto, hogy tobbedik babaval hamarabb van pocak, ha az elso (vagy elozo) szulesek utan nem volt a hasfal, hasizom visszaerositve.


Nekem pl meg tobbedik terhessegnel sem nott nagyra a hasam akkor sem, amikor 4 kg-os babat szultem es a terhessegemet sem vettek eszre a harmadik trimeszterig, utana meg hallgattam allandoan, hogy miert ilyen pici a pocak, ha mar ennyi, meg ennyi idos terhes vagyok. Vekony vagyok, de izmos, mert sportolok, szoval en nem is szamitottam masra.

2017. dec. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!