Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nektek mit ajánlott a nőgyógyá...

Narancs223 kérdése:

Nektek mit ajánlott a nőgyógyász? (terhes vitamin, magnézium, kálcium)

Figyelt kérdés
7hetes kismama vagyok néha szokott görcsölni a hasam ezért a terhes vitamin mellé (Gravida) szedek Béres Magnéziumot és Béres Kálciumot magánrendelésre járok orvoshoz még csak 5hetesen voltam de nem mondott semmi olyat az orvos hogy mit szedjek, én a gravidát akkor elkezdtem mikor pozitív lett a teszt, nektek valami tapasztalat? Ez nem túlzás?

2015. dec. 23. 10:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

szia! azért mondhatott volna valamit, pl annyit, hogy szedj folsavat.

én pl 2naponta veszem be a gravidát, mert rosszul vagyok tőle, így elviselhető.

2015. dec. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nekem az orvosom azt mondta, hogy az elso 12 hétig szedjem a folsavat, e-vitamint, b komplexet. magnéziumot, kalciumot nem mondtak nekem. viszont az utolso 1 honapban szedtem...akkor már késo volt, addigra a fogaim széttortek...ugyhogy most csináltattam meg 5 fohgamat, holott sose volt baj veluk... :(
2015. dec. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Femibiont és magnerot-ot. Azt mondtam korábban elkezdtem szedni a Gravidát, azt mondta jó lesz az is csak szedjek mellé folsavat 12 hetes koromig. Magnéziumot sem magnerot-ot szedtem hanem magnosolvot ittam belgyógyász tanácsára még terhesség előtt.


Kálciumot nem szedtem, orvos sem mondta én pedig nagyon kívántam a tejtermékeket így annyi elég is volt.

2015. dec. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Pozi teszt előtt szedtem külön folsavat, utána Gravidát, doki jóváhagyta. Nagy mennyiségű magnézium-citrátot szedet (2400 mg/nap) mást nem. Vasat akkor kaptam, amikor a vérkép ezt már indokolta.
2015. dec. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Folsavat ,magnéziumot.Terhesvitamint senki sem mondta ,azért én szedtem párnaponta az Elevitet ,utána a Czeizel félét ,Ladevitet.
2015. dec. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A terhesvitamin a fogaid, a hajad miatt fontos, az a te vitaminod. A folsav meg az embrióé.


Én a 12. hétig Femibiont, terhesség előtt folsavat szedtem. Magne b6-ot szedtem a 9. és 12. hét között, ami elmulasztotta a hányingeremet.


Aztán, ezeket letettem, 16. héten fájt a méhem, és azóta Magnosolvból iszom egy zacskónyit naponta. Vasat szedek, mert indokolja a vérképem, a többi értékem jó. Igyekszem sok gyümit, zöldséget enni.


Még a TSH-t érdemes figyelemmel kísérni, és ha kell rá gyógyszer, íratni fel. Meg ugye majd lesz cukorterhelés a 24. hét körül.


28 hkm

2015. dec. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 nünü87 ***** válasza:

Nekem Femibion 800- at kellett szednem 12 hetes korig, most a Femibion 400- at szedem de csak minden második nap. Ezen kívül még Magnézium B6- ot napi 1-t és Maltofer-t vaspótlásra 2*1-et. Iszok még gránátalmalevet kb. e decit naponta és még Calcium Sandoz + 1000mg C-vitamin pezsgőtablettát iszok. Ezek közül az orvosom a Femibiont és a Maltofert mondta, a többit magamtól szedem, illetve iszom de nincs kifogása az orvosomnak sem ellene.


26hkm

2015. dec. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!