Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyit változik a ruhaméret...

Mennyit változik a ruhaméret terhesség végére?

Figyelt kérdés
Azok válaszoljanak, akik teherbeesés előtt 36-38-as méretű ruhákat hordtak, és a terhességet átlagos súlynövekedéssel zárták. Hányas méretű ruhákra volt szükségetek a vége felé (30.-40. hét között)? Azt is írjátok meg, hogy mennyi volt a kezdő és a végső súlyotok!
2017. dec. 29. 11:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%
Normál ruhából semmi se volt jó a végén, a kismamaruhákat pedig máshogy számozzák.
2017. dec. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
35%

Én 36-38ról kezdtem, a végére elég volt a 36os kismama nadrág, viszont a felsőkből kellett hogy szerezzek L-es méreteket mert a saját hosszú felsőim felcsúsztak a pocakomra.

Sima L-es H&Mes hosszú ruhákat vettem, olyat ami normál esetben a comb közepéig ér. Kismamaként ez pocak alá.

Nem vettem kismama felsőket.


63 kilóról 84 lettem.

2017. dec. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
43%

38-ast hordok. 74 kiló voltam a terhesség végére, mikor hazajöttem a kórházból, már csak 64.

Végig jó volt a 38-as méret, ha olyan szabás volt, hogy elfért a hasam benne. Tehát kb nyári ruhák, tunikák, nyúlós, sztereccses felsők, cicanadrágok. Kismamanadrágot már nem emlékszem, hogy számozzák, de abból is ugyanakkorát vettem, mint a normális ruháimból, végig kényelmesen rámjött.

A cipőim viszont szorítottak, nagyon vizesedett a lábam.

Egy kis vékony kolléganőm viszont azt mondta, hogy neki mindenhol "megnőttek a méretei", tehát nagyobb ruhák kellettek, úgyhogy szerintem alkatfüggő.

2017. dec. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
32%
Hát az egyik gyereknél nagyon vizesedtem (+15 kiló az utolsó 3 hétben), de a másiknál csak a hasam és a mellem nőtt (de a fenekem, combom és karom nem), és akkor ugyanúgy 36-38-os számozású kismama nadrágot vettem és S/M-es felső helyett L-es és hosszabb felsőket.
2017. dec. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
7%
Szia, nekem kb. 38-ról 40-re változott a méretem, és szülés után is kellett a nagyobb, bővebb ruha. 58 kg-al kezdtem és 73 kg voltam szülés előtt. Utána lementem 65-re, de most megint visszajött 3 kiló az ünnepek alatt, marha kövérnek érzem magam... 3 hónapos lesz a babám és rajtam van +10 kg. Szóval még pár hónapig jók a nagyobb ruhák.
2017. dec. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
11%
Csak a hasam nott, minden jo volt nadragbol, ami a varandossag elejen jo volt, polokbol kellett csak nagyobb, mert hatalmas hasam volt.
2017. dec. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
57%
Lemaradt: 38-as merettel kezdtem, 38/40-essel zartam, 56 kiloval kezdtem, 66-tal mentem szulni.
2017. dec. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
53%
Én előtte xs/s nadragokat hordtam, 55 kilorol indultam. 77 lett a vége, akkor már 40-es ruhák kellettek. 3 hónappal később megint tudtam hordani a régi ruháimat.
2017. dec. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
43%

L körül, 55-el kezdtem a terhességet 73-al mentem szülni, de én inkább tunikákat hordtam azokból elég volt az L, leggings-ből is szintén, kismama nadrág meg 36/38 körül volt ami jó volt.

Kabát volt XL az kellett a hasam miatt.

2017. dec. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
44%

178 cm-hez 62 kg-val kezdtem, 73 kg-al mentem szulni.

34-36-os a ruhameretem, felsoben a cicik miatt 36, de van, hogy 38.

Terhesruhabol nem sokat vettem, de az S-es, 36-os meret jo volt vegig.

Normal ruhakbol a nagyja jo volt ram vegig (nyilvan aminek rugalmas anyaga volt pl pulcsikbol, ruhakbol).

Top-ot es leggins-t vettem M-est az utolso hetekre, hogy a pocakom beleferjen, de pl harisnyabol nem kellett nagyobb, mert abbol eleve nagyobbat kell vennem, mert hosszu a labam es nem terhesen sajnos a legtobb a melltartomig feler. Akkor legalabb a pocakom felvette a harisnyat. :)

2017. dec. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!