Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ekkora különbség lenne az...

Ekkora különbség lenne az országok terhességi protokollja között?

Figyelt kérdés

A kérdésem inkább érdekesség. Az ismeretségi körömben baby bumm van . A saját nővérem 16 hetes terhes itt Budapesten,maganorvossal. A sógornőm 15 hetes terhes , ők Ausztriaban elnek. És egy nagyon jó barátnőm aki Amerikaban él. Első érdekesség: sajnos a nővérem és az Amerikaban élő barátnőm is vészesen hányós lett. Mindketten 10 felett hánytak. A tesóm sokszor 15x . Mindketten szenvedtek . A kezelésük: A tesóm itthon kapott néhányszor infúziót és végig szenvedte a heteket . Felkelni sem tudott. Most már kevesebbet hány de azért még előfordul. De komolyan mondom rémes állapotban volt . A barátnőm kint viszont gyógyszeres terápiát kapott ami antihisztamin tartalmú gyógyszert is tartalmazott . Ő ezert sokkal jobban viselte. Itthon a tesómnak nem javasoltak semmilyen gyógyszert maximum néha kúp csak az infúzió. Nemhogy gyógyszeres antihisztamin terápia.


A másik eset . Most gondolom az idő miatt a testvérem 5 napos nagyon erős migrénbe szenvedett. Hanyt róla,nem tudott bemenni dolgozni . Se vizesruha se semmi sem hatott . Orvosok agyon ijesztettek,hogy tilos a gyógyszer maximum 1 szem panadol de tűrni kell a fájdalmat. A sógornőm szinten napokig tartó migréntől szenvedett. Neki kint azt mondták nyugodtan vehet be paracetamol tartalmu fájdalomcsillapítót annyi napig ameddig szükséges. Elavult már ,hogy szenvednie kell a kismamának. Mindket hölgy vérnyomása tökéletes.



Nyilván ezeket családon belül megbeszéltük. De most akkor hol az igazság?! Nálunk elavult a kismamák kezelése vagy kint kezelik lazán?????



2017. dec. 29. 08:14
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%

Még itthon is nagy különbségek vannak kórház-kórház, orvos-orvos között is; nem ám országok között...

Az én orvosom pl. ugyanazt mondta volna a fejfájásra, mint az osztrák; csak ő Algopyrin-párti.

Az orvostudomány nem egy sémára épül, hogy csak 'így' vagy 'úgy' lehet csinálni.

Vannak gondolkodó, segítőkész orvosok, és vannak akik a 'rutint' ráhúzzák mindenkire. De ez így megy szerte a világon -erre meg én tudnék példákat hozni.

Az viszont biztos, hogy Európában nálunk ellenőrzik a legsűrűbben a kismamákat. Angliában pl. alig találkoznak orvossal, mindent a védőnő intéz.

És a szülésnél is jobban figyelnek itthon az orvosok, mint általában külföldön. Igaz, hogy itthon több a császár, de legalább gyanú esetén nem kockáztatnak meg pl. egy elakadást, és nekem pl. az a legfontosabb, hogy egészségesen vihessem haza a gyerekem, akármilyen úton is született meg.

2017. dec. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Hihetetlen ez a sok különbség. Azt gondolná az ember,hogy ebben legalább egyetértés van .
2017. dec. 29. 08:35
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

A Dicklegis nálunk nem engedélyezett gyógyszer (ezt az USA-ban boldog-boldogtalan szedi vészes hányásra), Európában sincs szerintem, ezért nem is adnak. Paracetamol a babára nem ártalmas, de májkárosító hatású, a magam részéről nagy óvatosságra intek mindenkit, aki marékszámra szedné (az UK-ban sokáig a top3-as öngyilkossági gyógyszer volt).


Szerintem minden szem gyógyszert gondosan kell mérlegelni terhesség alatt, bármennyire is biztonságosnak tűnik. Az USA-beli orvosok bátrabbak és kész, nálunk nem voltak Contergan-gyerekek...

2017. dec. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
75%
Bocsánat, az USA-ban nem voltak Contergan-gyerekek, nálunk igen.
2017. dec. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
83%

Persze, nagyok a különbségek, de ettôl szerintem egyik sem alanyi jogon jobb, mint a másik. Az USA-ban rengeteg olyan gyógyszer kapható recept nélkül, ami nálunk egyáltalán nem. Nyugtatók, fájdalomcsillapítók. Ennek következményeként viszont sok a gyógyszerfüggô is, rengeteg tini kapkodja ezeket marékszámra, ha kell, ha nem.


Az is igaz, h itthon óvatosabbak az orvosok, ezzel részben magukat védik. Nehogy Murphy törvénye életbe lépjen és pont azzal a kismamával legyen baj, akit ellátnak.


Illetve még vmi. A gyógyszergyártók a legtöbb gyógyszerre ráírják, h nem lehet szedni terhesség vagy szoptatás alatt, jobb esetben azt, h nincs adat a mellékhatásokról ezekben az esetekben. Egyszerûen azért, mert értelemszerûen terhes nôkön nem tesztelnek gyógyszereket, így tényleg nincsenek valós adatok. Hacsak azt konkrétan be nem jelentik a hatóságnak. És ezzel ôk is védik magukat.

2017. dec. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
23%

De ugye azért azzal mindenki tisztában van, hogy Amerika 100 évvel, Ausztria 50 évvel van előttünk ?

Tudományban , gyógyszerekben mindenben.

2017. dec. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! Engem tényleg megdöbbentett,hogy amíg egyik helyen kezelés van a másikon tűrni kell . Nem tudom melyik a helyes .
2017. dec. 29. 09:25
 8/23 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező, mindkét helyen van kezelés, csak más megközelítéssel...
2017. dec. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
44%
A feleségem terhes. Németországban élünk. Ég és föld az otthoni ellátáshoz képest...
2017. dec. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
9 -es mesélnél erről részletesebben?? Engle tényleg érdekel
2017. dec. 29. 09:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!