Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vetélés művi befejezés nélkül?

Vetélés művi befejezés nélkül?

Figyelt kérdés

Nem fejlődött a baba, papírforma szerint a 9.hétben vagyok. Magától elindult a vetélés, a hcg szint alaposan visszaesett.

Kérdésem: aki hasonlóan járt, nektek milyen volt a vérzés?

Azt mondta az orvos, h mensiszerű "darabos" lehet, de ha nagyobb darabos az baj. A nyálkahártya 17mm vastag nálam.

Ma ahogy hazaértem az orvostól,egy kb 200asnyi darab sztem nyálkahártya távozott (nem vér rög volt, hanem olyan fehéres szerű).

Nektek volt ilyen?

Kell aggódnom?

Vagy ez normális kiürülési folyamat része?

Olyan tanácstalan és elkeseredett vagyok...


Nagyon köszönöm ha megosztjátok velem a tapasztalataitokat!



2017. dec. 29. 16:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tobb ilyen jott ki az elso 3 napban. Ez nem szamit nagynak. A féltenyérnyi nagyságú már nagy.

Lesznek érdekes darabok. Nekem.hosszukasak voltak némelyik szurkes véres .

De nem kellett muteni. Elmult a verzes,azonnal kontroll. Szepen kiurultem!

Annyi h azutan 42 napra jott meg utána meg már meg sem jott , ujra terhes lettem. Pedig előtte 12 honapig vártunk.

Erdemes csak 1 ciklust kihagyni,ha nem kell a műtét.

Kitartas es sajnalom

(Szedj vasat, nagyon sokat segit)

2017. dec. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

Ja es semmi fajdalomcsillapito. Kikell birni a kis mensis fajdalmakat(ha kibirhatatlan vagy látad/hőenelkedésed van akkor ügyelet AZONNAL)

A fajdalomcsillapito es nospa azert nem jo ,mert akadályozza a méhósszehúzódásokat. Úgy meg nem tud ürülni a méhed! Ha kicsit gorcsolsz vegyél be pár szem magnéziumot inkabb. De a legjobb a melegvizes palack

2017. dec. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Huh,köszönöm a gyors választ!

Kicsit megnyugodtam.

Nem akarok fájdalomcsillapítót, hála az égnek nincs fájdalmam. Csak vérzés van,semmi más.

2017. dec. 29. 16:50
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

En haromszor veteltem igy (plusz egyszer mutettel).

Nekem mindig egyertelmu volt, hogy mikor tortenik konkretan a veteles. Altalaban elotte mar napokkal vereztem, pecsetelessel kezdodott, ami atment gyenge mensibe, de minden esetben amikor megindult a kilokodes, akkor nagyon eros verzesem lett hirtelen eros gorcsokkel. Betet nem volt eleg, szo szerint omlott a ver az osszehuzodasok kozben/utan. Nagyobb darab mehnyalkadarabok tavoztak, fel tenyernyi nagysaguak is, a gorcsok kb ugyanugy jottek idorol idore, mint vajudasnal. Majd egyszer, ahogy kezdodott, ugy hirtelen veget is ert es a verzes is ezzel egyutt csokkent le.

Idoben altalaban 2-3 oran at tartott, de volt egy, ami nagyon elhuzodott.

Lehet hogy fugg attol, hogy mennyire elorehaladott a terhesseg, nekem egyik volt olyan, hogy csak petezsakig fejlodott, a tobbinel mar volt embrio is es ugy allt le a szivmukodes.

A feher lehetett mehnyalkahartya is, az is olyasmi, csak a ver miatt szinezodik el, illetve a petezsak is olyasmi volt nekem, mint egy vilagosabb szinu zseles golyo.

2017. dec. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

Meg annyi, hogy orvos vegigkovette a veteleseimet, elotte/kozvetlenul utana uh-n neztek, tobbszor mentem ellenorzesre, hogy minden kiurult-e. Fajdalomcsillapitot elvileg vehettem volna be, de nem eltem a lehetoseggel.

Nekem azt mondtak, hogyha lazas lennek, buzos a folyas/ver, ami tavozik, akkor egybol doki, illetve ha annyira eros a verzes, hogy szedulok, gyengulok el kozben, akkor korhaz. A legutobbinal az utobbi megtortent, nagyon sokaig tartott, sok vert vesztettem, de mire a korhazba ertunk, addigra lezajlott a dolog es normalizalodott a verzes.

Kb ezekre kell odafigyelni.

2017. dec. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Sajnálom a történteket :(

Köszönöm a válaszokat!

2017. dec. 29. 17:57
 7/12 A kérdező kommentje:

Még azt szeretném kérdezni,hogy nektek az ilyen vetélés után mennyi időre jött meg rendesen?

És utána mikor sikerült újra teherbe esnetek?

2017. dec. 29. 17:58
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

4 -5-os valaszolo vagyok.

3 veteles utan sinte idoben megjott ( 29-32 nappal kesobb), egyzser pedig tobb, mint 8 het kellett az elso mensiig.

Nekem az elso utan kellett jo fel ev, amig ujra belevagtunk, elso honapban terhes lettem, de ugye akkor is elveteltem. Az azt koveto 2 alkalommal szinten vartunk par honapot, mert rengeteg vizsgalaton voltam a vetelesek miatt, de 1-2 cikluson belul mindig ujra terhes lettem, tehat azzal a reszevel nalunk nincs gond.

2017. dec. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Utolsó:nagyon sajnálom,h ennyiszer átélted ezt :(

Borzasztó ezen átmenni :(


Bízom benne,hogy nekünk is hamarosan sikerül.

2017. dec. 29. 20:31
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Április 2-án vetéltem el otthon, egy mensit vártunk, jún.5-én már pozitív lett a tesztem. Most 34 hetes vagyok. Fel a fejjel, sikerülni fog! A lényeg, hogy minél hamarabb vágjatok bele, mert még emlékszik a szervezet.
2017. dec. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!