Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig lehet vezetni terhesen?...

Meddig lehet vezetni terhesen? 29. hétben járok és azt mondják még egy hónapig lehet, de utána nem ajánlott.

Figyelt kérdés
2009. ápr. 3. 16:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én végig vezettem,még a kórházba is én vezettem. Igaz,nekem úgy indították a szülést,mert a kisasszonykám nem akart kibújni, még a 44. héten sem.

Öv nélkül mentem, de már van kifejezetten kismamáknak biztonsági öv.

[link]

2009. ápr. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kismamaövet a Besafe nevú cég gyárt kb 10000ft
2009. ápr. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia! 33 hetes vagyok, de én is aktívan vezetek, és még fogok is, mert imádok. A biztonsági övvel támadtak nézeteltéréseim, mert állandóan szorítja alul a hasamat, hiába lazítok rajt, egy idő után újra feszül.

Épp a napokban gondolkodtam rajt, hogy (mivel nincs kidobandó 10 ezer forintom, hogy a következő 7 hétben használjam a kismamaövet, utána meg nézegethetem), hogy a rendőr megbüntethet-e, ha nem kötöm be magam. Annó, 8 éve mintha azt tanultuk volna kreszből, hogy nem kötelező bekötnöd magadat, ha tényleg kényelmetlen. De nem vagyok benne biztos. A másik meg, hogy nyilván jobban odafigyel egy terhes nő, meg nem fog úgy hajtani, mint amikor még nem tartozott felelősséggel.

2009. ápr. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én is vezetek még, bár nincs kismamaövem, de nem érzem kényelmetlennek. Amúgy akár magad is készíthetsz házilag övlehúzót! Nem is hiszem amúgy, hogy csak az öv miatt mondják, hogy nem ajánlott vezetni kismamáknak, hanem hogy a babód mozgása elvonhatja a figyelmed! De ezt szerintem neked kell érezni, hogy meddig tudsz vezetni. nagyon sokan vezetnek végig.

Amúgy megsúgom, én nem igazán értek azzal egyet, hogy öv nélkül vezetni, hisz ha ütközés történik, gondolj csak bele, hogy akkor sem maradsz az ülésben, hanem előre esel, a pocakod ugyan úgy beütheted a kormányba. Sőt! Akár ki is repülhetsz a kocsiból (bár ez a sebességtől függ)! Szóval szerintem inkább öv! Bár ezt mindenkinek magának kell eldönteni!

31 hetes kismami

2009. ápr. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én még csak a 18. héten, a férjem általában átveszi tőlem, de szívesen vezetek. Nekem nagyon zavaró volt és megvettem, mert nagyon kényelmetlen volt az öv. Egy családtag, a sorornőm testvére fának ment a téli csúszós úton, 7 hónapos terhesen - neki is volt és megvédte! Baba is és mama is boldog és egészséges, megszületett azóta. :-) Nekem ez ért 10 ezret, pedig tényleg alig volt rá pénzem! ;-)
2009. ápr. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%
36. hétben vagyok és még mindig vezetek.Nekem van kismama övem mert úgy voltam vele h öv nélkül tuti h nem vezetek szal megvettem.Úgy gondolom h akinek van pénze kocsira ill azt fenntartani annak legyen 10000 Ft-ja egy kismamam övre + legyen annyi felelőssége egy nőnek h nem vezet öv nélkül + nem hagyja h az öv szorítsa a hasát.
2009. ápr. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
36 hetesen vizsgáztam forgalomból:-))
2009. ápr. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
előző vagyok: vannak ahol lehet bérelni az övet nem kell megvenni. pl: minimanó bababolt.
2009. ápr. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem biztosan van a neten is, használtan. Pl. vatera, tesz-vesz. Gondolom biztosan olcsóbb ott. Én sok mindent veszek ilyen helyeken és még idáig nem csalódtam :-)
2009. ápr. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kösznöm a válaszokat!Boldog babavárást Nektek!
2009. ápr. 4. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!