Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 heti genetikai uh mit néznek?

18 heti genetikai uh mit néznek?

Figyelt kérdés
12 . Heti az nyilvánvaló. De a 18.hetin mit keresnek???

2018. jan. 2. 16:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hu, hát összefoglalva mindent.

Egyrészt méreteket, nimcs-e lemaradás. Aztán minden szervet. Nekünk végig momdta az orvos, hogy mit néz. Csak par pelda: agy felépítése (volt valami babapiskóta alakú, ötszög alakú, kérdőjel stb), szívnél billentyűt pl jól zar-e, üregeket, főbb ereket, megfelelő-e bennük a keringés. Arc felépítése jó-e. Gyomor, vese működik-e, vesében van-e tágulat. És még rengeteg minden a gyereken. Ezenfelül nézték a belső méhszáj nem nyílik-e, placenta elhelyezkedése, valamilyen erek keringését is vizsgálta az orvos nálam. Emellett nezte nincs-e mióma, mert az esetlegesen centrális méhlepény leválást okozhatna. Számunkra lehengerlő vizsgálat volt. Csak kapkodtuk a fejünket.

2018. jan. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindent. Azért 18 hetesen sokkal jobban látszik minden szerv és struktúra. A 12. hetin inkább csak a fő dolgokat látják meg a nuchát mérik. A 18 hetesen meg mindent...gerinc, agy, szív, rekesz, hasfal, vesék stb.
2018. jan. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%

Szerinted mit? :)

Hogy minden rendben van-e a babád fejlődésével, illetve veled. :)

2018. jan. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1- 2 válaszoló nagyon szépen köszönöm!!!


3as a stílust nem igazán értem ,de tudom sokan idejárnak kötekedni meg feszültséget levezetni .

2018. jan. 2. 16:52
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

Megértem kérdező, hogy a hormonok tombolnak benned, szóval annak tudom be, hogy besértődnél valamin, amit nem bántásnak szántam. Semmi sértő nem volt a stílusomban.

Csak gondolhatod, hogy azért vannak ezek a vizsgálatok, hogy mindig figyelemmel legyenek a babád fejlődésére, illetve hogy veled minden rendben van-e. Alapból gondolhatod, hogy a baba fejlődik, egyre több minden látszódik, vannak támpontok, amikből ki lehet indulni, az alapján látják, ha valami nem stimmel. Ezt szűrik ki. És ezeket szűrik majd ki a következő kötelező vizsgálatokon is, illetve kísérik figyelemmel.

2018. jan. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

5-ös, szerintem is sértő a beszólásod..

Biztos a hormonok....


Természetesen mindannyian tudjuk, hogy minden egyes vizsgálat arról szól, hogy figyelemmel kísérjék a baba és a kismama egészségét..


A 12. Heti UH-on csak az nem tudja mit néznek, aki nem akarja, mert a csapból is folyik..

De a 18.-ről kb semmi...


Semmi pluszt nem adtál a kérdéshez, nem válaszoltál, már a 2. Hozzászólásodban sem.


Nálam egyértelmű, hogy a kérdező részletes választ kért, amit az elsőtől, másodiktól meg is kapott.

Te mit tettél?

Lehurrogtad, hogy kismama, kíváncsi, esetlek nem tud mindent. Arra, hogy ezt szóva tette, megkapta tőled, hogy ő egy hormontúltengéses terhes, egyszőval megprőbálod megalázni a másikat..


Szerintem nem itt kell levezetni a frusztrációdat, ami nem tudom, hogy honnan fakad...


Bocsánat az off miatt..


Válasz:



Baba csontjait tüzetesebben.

Belső szervei fejlettségét

Szívét alaposabban, és a vérkeringést

Down eredményt is pontosítják

Agyat részletesen

Gerincét is nézik

Átfogóan a testi épségét.. Fejlődési ütemet


Méhlepényt, méhnyakat is nézik, hogy a koraszülés esélyei miatt, plusz esetleg itt már lehetnek utaló jelek, hogy császár lesz


Régebben az AFP is ekkor volt úgy rémlik


Nalunk 20. Hetinek hívják

12. Héten még pici a baba, ilyenkor már sokkal pontosabb eredményeket kap az orvos ezáltal a kismama

2018. jan. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6 - os !!!! Nagyon szépen köszönöm !!!!!! Részemről tiéd a nap kommentje díj!!! Fantasztikusan leírtad a lényeget a kérdésemmel kapcsolatban. Köszönöm a választ is !! 😊
2018. jan. 2. 20:29
 8/8 anonim ***** válasza:

Magam is voltam kismama, bennem is tengtek a hormonok, így sokszor vettem rossz néven dolgokat, vettem fel dolgokat, amit nem úgy és nem annak szántak. A kérdezőt nem állt szándékomban megsérteni, mert az is orvosilag igazolt és ez nem sértés, hogy a kismamák a hormonok miatt lehetnek érzékenyebbek, ami miatt szívükre vesznek sok mindent, mint ahogy a kérdező is tette. Még akkor is, ha nem állt senkinek szándékában megsérteni, megbántani a másikat.

És ha szerinted kedves utolsó válaszoló az nem válasz arra, hogy az adott ultrahangos vizsgálaton a baba fejlődését nézik, illetve hogy anyukával is minden rendben van-e, az nem érdemi válasz, hát akkor nagyon sajnálom. És írja a kérdező, hogy a 12. heti vizsgálaton nyilvánvaló, hogy mit néznek, akkor a 18. heti ultrahangon miért nem nyilvánvaló? Kicsit ellentmondásosnak érzem a két dolgot. Ezért kérdeztem vissza, hogy ő szerinte mit néznek?

Senkit nem állt szándékomban bántani. Csak furcsa, hogy valakinél ez nem volt magától teljesen egyértelmű.

2018. jan. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!