Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek felelőtlen döntés...

Szerintetek felelőtlen döntés volt?

Figyelt kérdés

Van egy 9 hónapos gyermekem. Albérletben lakunk ami egy szobás.

Decemberben nem jött meg most 5 hetes terhes vagyok. Először úgy volt nem tartjuk meg, de mégis úgy döntöttem hogy szeretném és megtartom. Párom örül neki.


2018. jan. 2. 23:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
27%
Az.
2018. jan. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
68%
Hát nehéz lesz az tuti biztos... de ha van segítséged, akkor valamivel jobb. Függ az anyagiaktól is, meg attól is mennyire vagy talpra esett, türelmes stb... Jó tanács: vegyetek testvér kocsit, hogy könnyebben tudj majd közlekedni! Nyugodtan irhatsz nekem privit is egyebként, én már túlestem ezen és a harmadik jön :)
2018. jan. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
24%
Egyszobás lakásba az első se kellett volna.
2018. jan. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Az anyagiakkal nincs gond. Lakást vagy házat pedig tervezünk venni mire a kicsi jön. Kb augusztusban szülnék.
2018. jan. 2. 23:48
 5/23 anonim ***** válasza:
87%

Az albérletet nem tartom problémának, ha meg belátható időn belül várható a költözés, főleg.

Én egyedül a kis korkülönbség miatt aggódnék. De ha te úgy érzed, elbírsz majd 2 picivel, akkor nincs kérdés.

2018. jan. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
57%
Nálunk 15 hónap a korkülönbség.:-) A legfőbb nehézséget az jelentette, hogy a nagyobbik nyűgös, hasfájós volt piciként, aztán nyughatatlan, örökmozgó, rossz alvó, 7 hónaposan felállt, 10 hónaposan járt, folyamatosan a nyomában kellett lennünk. Szerencsére a kicsi pont az ellentéte volt, különben tényleg nem tudom, hogy bírtuk volna. 2-3 éves koruktól viszont szinte ikrekként nőttek fel, mindig ott voltak egymásnak játszótársnak, ki is egyenlítették egymást: a nagyobb nyugodtabb lett, a kicsi élénkebb. Örülök, hogy így összejött, eleve ikreket szerettem volna, az első 1-2 évtől eltekintve szuper, hogy nagyjából egykorúak. Szerintem jól döntöttél, pláne, hogy az anyagi feltételek is adottak.
2018. jan. 3. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
74%
Ha nincs anyagi gond és nemsokára költöztök, akkor nem értem a kérdést?
2018. jan. 3. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
58%
Egy szobában 4 ember nem jó ötlet. Nulla privát szféra.
2018. jan. 3. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
52%

Ha l tudok jönni, nagybb albi vagy nagyobb saját akkor nem..

Persze ideálisabb lett volna, ha már akkor jön össze, ha ez megvan...


Plusz a döntés nem a megrtáskor született, hanem a nem védekezéskor!


Egyébként mi is hasonlóan vagyunk...szülőhöz költöztünk átmenetileg, mert eladtuk a lakást, amig házat találunk, a ház megvan, de felújítjuk.. A baba meg úton...jobb lett volna 2-3 hőval később... Vagy gyorsabban haladni a felújítással, de nem így dobta a gép( azt hittük nehezebben jön össze/ gyorsabban haladunk)


Ami a legfontosabb, a tervekből ne engedj, ha egy mód van rá, mert 1 szobaban 4-en az őrület, ha 2 gyerek is van, amíből az egyik csecsemő, és a másik is éppen csak kijön ebből a korból...

(Laktam kollégiumban 10feletti létszámmal, van fogalmam arról milyen együtt élni másokkal, de 2 pici gyerek az más, az egyik ébred, a másikat az apát kelti.. Mert az egy dolog, hogy te hulla fáradt vagy, parodnak viszont a munkahelyén is helyt kell állnia, ahol 4 ember eltartásáért felel, ami baromi nagy felelősség, főleg, ha ott a nyomás a továbblépésre

2018. jan. 3. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
55%

Ha belátható időben megtörténik a költözés, akkor simán vállaltam volna én is, szerintem nagyon jól döntöttél.


Önmagában egyszobás albira (hangsúly az albérleten van) két gyerek viszont nyomor.

2018. jan. 3. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!