Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mit tennétek ebben a...

Ti mit tennétek ebben a helyzetben? Teljesen ki vagyok

Figyelt kérdés
28 hetes terhes vagyok. 2 napja elkellett altatni egyik hűn szeretett lovamat. Ma viték el a testét. Teljesen kilészültem. 2 napj alig ettem, aludtam. Tudom hogy nem szabad teljesen elhagynom magam a baba miatt de nehéz ennem le kell erőszakolnom azt a pár kanál ételt hogy mégis csak legyen bennem valami. A másik problémám a párom okozza. A lovam elszálítása miatt lapátolnom kellett a sárt és trágyát. Kb 5-6 órán keresztül lapátoltam anyámmal míg a párom csak állt és nézett minket. Egyszer kérdezte hogy segítsen de méregből rá vágtam hogy nem és utána nem is próbálkozot. Anyum megszolta emiatt hogy milyen lusta és hogy képes engem elnézni hogy terhesen pakolok majd elküldte hogy hozzon embereket segíteni. Nem jött vissza mert megsértődött. Ez nagyon szarul esett. 3 éve vagyunk együtt és akkor mondta hogy nem fog nekem segíteni a lovak körül és én nem is erőltetem ezt azért is próbáltam figyelmen kívül hagyni őt. Azóta ma jöttem haza és ordíbált velem hogy még csak át se fog jönni értem többett oda nem teszi a lábát és ami a legrosszabb azt mondta ne intézzem az apaságival kapcsolatos ügyeket (nem vagyunk házasok) mert ha telebeszélik a szüleim a fejem és le lépnék a gyerekkel akkor biztos hogy nem fog fizetni semmit. Ez nagyon szarul esett de szeretem és nem tudom mit csináljak. Legszivesebben azt mondanám hogy szedem a cuccom és lépek de nem tudom megtenni de ha így folytatja tudom hogy ezt kell tennem de addigis valami tanácsok a bánatra és erre a helyzet kezelésére? A babára milyen hatással van ez a sok lelki teher?

2017. dec. 29. 21:57
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
72%
Jól átgondoltad ezt a gyerekvállalást.
2017. dec. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
74%

A babád és a méhed megérzi a sok stresszt, de a sokórás trágyalapátolás sem épp a megfelelő foglalatosság terhesen.

A végén még túlhajtod magad.

Párod tegye félre a személyes sértéseit, ha fontos neki a gyerek és te. Te viszont kommunikálj felé kedvesebben, mert nem hiszem, hogy úgy kezdődött az egész, hogy többórás lapátolást végignézett, mire megkérdezte, segítsen-e. Gondolom, már az elején közölve lett vele, hogy nincs köze hozzá, biztos hogy volt valami előzmény. Pl. eleve sértődött hangulat. Kicsit nézd az ő oldaláról is, ha meg akarod érteni.

A gyereket szereti?

2017. dec. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. Nem volt semmi össze szólalásunk. Reggel átvitt a lovakhoz ki tett és ment maszekolni. (Szállítással foglalkozik.) Mikor végzett át jött és teljesen jó kedvüen beszélt nekünk. 1,5-2órára rá kérdezte meg hogy segítsen e de azt is ugy hogy anyám utalt rá. Szeretné a babát legalábbis szerintem. Bizonytalan vagyok ebben mert amióta terhes vagyok egy kicsit eltávolodott tőlem mondván hogy fura így látnia engem persze örült amikor elmondtam hogy babánk lesz. Próbálom megvizsgálni mindig mindent mind a 2 szemszögből de ez most valahogy nem megy.
2017. dec. 29. 22:30
 4/31 anonim ***** válasza:
88%
Én mondjuk azt nem értem, hogy eddig nem volt takarítva a ló körül, hogy fél napig kellett ganézni a helyét?
2017. dec. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Nyilván volt de a lehető legrosszabb helyen feküdt mikor rá találtam. Sárban és a trágyadomb melett. A rossz idő miatt egy kicsit szétfolyt a trágya. Próbáltuk felállítani de nem sikerült (azt hittem kólikázik) ezért is hivtam utána rögtön a dokit aki közölte hogy sokkal rosszabb a helyzett. Igy elaltatta. Nekem olyan mintha a gyerekem lett volna. Akik elszállították azt mondták nem tudnak be jönni a sárba és hogy a trágyadombott is próbáljuk arrébb tenni hogy minnél jobban megközelíthető legyen vagy akár körül is tudják menni a lovam a teherautóval így kezdtük el a lapátolást. Amugyse hagytam volna a sárba legalább körülötte elszedtem volna. Minimum ennyi tiszteletet megérdemel.
2017. dec. 29. 22:58
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

“Szeretné a babát, legalábbis szerintem.”

Ne haragudj, de ha ez sem ismered a másikban akkor nem értem hogy lehetsz terhes tőle.

A válós sztorik ilyen alapokra épülnek.

Szerintem még most döntsd el hogy ti kik vagytok egymásnak.

2017. dec. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim válasza:
96%

ad1

A gyerek utáni fizetés nem úgy van, ahogy ő gondolja. Jobb lenne, ha ezzel kapcsolatban felvilágosítanád.


ad2

"Szeretné a babát legalábbis szerintem."

Sosem beszélgettek erről?

"persze örült amikor elmondtam hogy babánk lesz"

Ez mit jelent? Hogy kész tények elé állítottad, jön a gyerek és kész?

Elég bizonytalannak tűnik ez a kapcsolat és az sem túl biztató, hogy ordibál, miközben nagyon jól tudja, hogy nem vagy lelkileg a toppon.



Én biztosan nem maradnék egy ilyen ember mellett, függetlenül attól, hogy éppen terhes vagyok-e, vagy sem. Ez a helyzet később sem lesz jobb.

2017. dec. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
88%

Ha szeretné a babát, akkor nem megkérdezné, hogy segítsen-e, hanem kivenné a kezedből a lapátot és leültetne. Ha szeretne téged, nem jelentené ki 3 évvel ezelőtt, hogy nem segít a lovak körül, akik neked nyilván fontosak, hanem melletted állna.


Azt véletlenül nem jelentette még ki, hogy nem hajlandó pelenkázni/büfiztetni, vagy átvállalni a házimunkát az első pár hétben, amíg rendbe jössz a szülés után?

2017. dec. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
89%

"és ami a legrosszabb azt mondta ne intézzem az apaságival kapcsolatos ügyeket (nem vagyunk házasok) mert ha telebeszélik a szüleim a fejem és le lépnék a gyerekkel akkor biztos hogy nem fog fizetni semmit."


A kettőnek mi köze egymáshoz? SEMMI!

Teljesen mindegy mi lesz a gyerek vezetékneve az apának úgyis fizetnie kell.

2017. dec. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
64%

Nagyon sajnálom a lovadat én is nagy állatbarát vagyok, vegán és 39. hetes kismama, jövő héten szülök. 2 hete az egyik cicánkkal történt valami, este 10-kor nekiindultunk a párommal és kerestük az utcán, mire megtaláltuk. Láttuk, teljesen le van lassulva a mozgása és kapkodta a levegőt. először bordatörésre gyanakodtunk, tiszta nyál volt a kis nyaka. Utána ahogy simogattuk szemmel láthatóan fájdalmai voltak és a kis bordáinál ropogott, mintha hóban lépkednénk. Elvittük másnap azonnal az állatklinikára és még épp időben. Valószínű valaki megverhette, mert egy hatalmas ütést kapott és a kis tüdejébe folyadék ment. A párom 40 perc múlva jött ki a rendelőből, addig volt röngten, kanül behelyezés felkészültünk a legrosszabbra. Végül helyrejött , még itthon kapott 4 napig szemes vízhajtó gyógyszert, karácsonyra meg is gyógyult.

A párodról így annyit, hogy elég bunkó volt veled. Én biztos nem maradnék vele, terhes nővel kiabálni. Én sokszor voltam a terhességem alatt elviselhetetlen, de sosem kiabált velem a párom. A párodnak türelmesebbnek kellene lennie most veled, mindenféle szempontból. Az apaságival kapcsolatban hogy érti az ügyeket? Ketten kellettek hozzá úgyis.

2017. dec. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!