Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi lenne a helyes döntés?

Mi lenne a helyes döntés?

Figyelt kérdés

22 vagyok, nemsokára 23. Két éve vagyok együtt a barátommal, fogamzásgátlót szedek több mint egy éve. A múlt hónapban véletlenül kimaradt egy szem, és emiatt terhes lettem...

Nem mondtam még el senkinek, a barátomnak sem, mivel mindig mikor feljön egy ilyen vagy ehhez hasonló téma, az a reakciója, hogy ha ez lenne, "nyilván" az abortusz lenne a helyes döntés. És mindig hozzáteszi hogy "mert ugye nekem is van beleszólásom, ezért nem csak egyedül a csaj dönthet ebben a kérdésben" stb, stb. A lényeg hogy én nem vagyok képes rá, meg amúgy is nem 17 vagyok hanem 23, nagyon sokan ilyenkorra már tervezetten vállalnak gyereket, ez nem az az életkor amikor rá lennél "kényszerítve" az abortuszra, legalábbis kor szempontjából.

Viszont emellett elsőéves joghallgató vagyok, és a szüleimmel élek még legalább 3-4 évig. Így a helyzet mégsem olyan egyszerű, nem akarok anyukám nyakára hozni egy gyereket pont akkorra amikor már majdnem felnevelte a sajátját.

Szóval nem tudom, mi lenne a helyes döntés. Az abortuszt nagyon nem szeretném, biztos hogy ha még el is jutnék oda, előtte mégis sírva kirohannék onnan. Tanácstalan vagyok.


2017. máj. 23. 02:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha az anyukád annyira meg akarna szabadulni a gyerekneveléstől, már rég nem otthon laknál. Beszélj vele!
2017. máj. 23. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Orvos állapította meg a terhességet? Azt ne feledd, hogy a beszedett fogamzásgátlók akár károsan is hathatnak a leendő babára. Mindenképp kérd ki egy hozzáértő orvos véleményét erről.


Ha mégis úgy döntesz, azért még elég fiatal vagy, hogy később gond nélkül lehessen gyereked, de ez mindenképp a te saját döntésed kell, hogy legyen. Lehet, hogy van beleszólása a párodnak, de azért ez a te tested és te életed.


Gondolt végig, hogy fel tudnál e úgy nevelni egy gyereket, hogy a pasid nem támogat ebben.

2017. máj. 23. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Senki nem tudja megmondani neked mit tegyél!Egyedül neked kell dönteni!Te tudod,mérlegelj,nem vagy már kislány.Ebben a korban illik egyedül döntést hozni.Beszélj a pároddal először is,ha a véleménye különbözik a tiedtől akkor vegyél mindent számításba,mit hogy fogsz tudni megoldani baba mellett.Senki!!!!Senki nem kényszeríthet abortuszra ha te nem akarod!!!Lehet ellened fordulnak majd,fenyegetőznek stb de te akkor is tarts ki a döntésed mellett.Ne azért öld meg az a babát mert másoknak nem füllik hozzá a foga!

De mindenek előtt orvoshoz menj el!

2017. máj. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha ennyire így érzel, akkor ez csak erősödni fog benned, és azt mutatja, hogy jó anya leszel. Jók az anyai ösztöneid, ne hagyd magad lebeszélni!
2017. máj. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak hogy tudd: a 4. hozzászóló nem én voltam, az egy másik 64%-os. De egyetértek vele.
2017. máj. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!