Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek volt ilyen eltérő az UH...

Kinek volt ilyen eltérő az UH eredményei?

Figyelt kérdés

29 hetes vagyok. Tegnap voltam UHn és nagyon eltérők voltak az eredményeim az orvos megkérdőjelezte azt is hány hetes vagyok. Aggódom nehogy kialakuljon valami rendellenessége.

Eredmények: BPD: 78 mm (orvos szerint 31hetes fej méret) AC:248 mm (orvos szerint 28hetes "hasi" méret) FL: 53 mm (orvos szerint 27hetes "láb" méret)

Minden más (szív, arc, koponya stb) szerencsére jó.


Kinek voltak ilyen eltérő eredményei? Szülésig változni fog? Addig még hozzánőhet a teste a fejéhez? Nem fog koraszülést okozni?



2018. jan. 3. 08:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gond nincs ezzel, a legtöbb baba értékei szétcsúsznak picit. Nyugodj meg! :)
2018. jan. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor már megjelennek az egyéni, genetikai adottságok is a babánál, úgy ahogy felnőttek között is van magas, alacsony, rövid lábú, hosszú combú... stb.

Szerintem nálatok is erről van szó. A ti testalkatotokból is lehet számítani, hogy mit örököl(het) a gyerek.

2018. jan. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk is így volt, a feje mindig 2 héttel meghaladta a testméreteit, és a teste volt a terhességi hétnek megfelelő. Nagy fejjel is született, most is az, de ettől függetlenül nem tűnik fel a nagy fej, csak ha sapkát kell vennem, mindig meglepődök, meg a pólók nehezen mennek fel. 2 éves lesz.
2018. jan. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Erről eszembe jut amit anyukám mondott mindig . Hogy szerencse,h.mikor velem terhes volt még nem volt ultrahang . Ugyanis rendkívül -picike fejjel születtem és és kicsi fejű maradtam egész elértemben. Gyerekeimnek nagyobb a feje mint az enyém 😃😃😃 De teljesen normális vagyok 😊 Anya szerint,ha ezt anno uh méregetik,turi halálra rémült volna,hogy valami komoly bajom van. Szóval nyugalom!! Genetika is közrejátszik már ilyenkor 😊
2018. jan. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!Akkor leírom neked az én babám 32 hét 0 napon készült UH eredményét:

BPD:79 mm

AC:240 mn

FL:54 mm

Becsült súly:1460 gr

40 hétre 3250 gr-mal és 50 cm-el született😀Ma már 11 éves nagylány😉

2018. jan. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az lenne a rendellenes,ha mindene egyforma lenne XD A babáknál mindig más nő. Nekem is két hetes eltérések voltak. A feje 30 héttől kevesebbet nőtt, helyette megnőtt a pocakja XD 40+6ra született 4 kilós fiúcska. Azóta lassan 5 hónapos és sovány... hiába született pufinak xD


Ide kint is hol nőnek, hol híznak. Egyszerre még nem megy nekik a kettő. Ne aggódj kutya baja annak a babának :)

2018. jan. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!