Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy' lehet két terhesség...

Hogy' lehet két terhesség ennyire különböző, illetve más kismama is nyomorultul érzi magát?

Figyelt kérdés

Második terhességem, nincs 2 éve, hogy szültem. Jelenleg 18 hetes vagyok.

Megyek tanácsadásra és nézem a ragyogó, gyönyörű és kisimult bőrű, dús hajkoronájú, feszesen domborodó pocakú csodálatos kismamákat. Aztán végiggondolom a saját állapotom. Rosszulétem most sincs, (előzőnél sem volt) emiatt nem panaszkodhatom. De: most csomókban hullik a hajam, mindenféle bőrnyavaja gyötör (szőrtüszőgyulladás, herpesz, ekcéma, pattanások és ragyák), bár nem hányok mégis 2 kilót fogytam, hasam még akkor sincs, ha jól belakok. Viszont a kicsivel minden rendben, makk egészséges és igen aktív (már most rúg olyanokat, hogy már apának is volt szerencséje néhány alkalmat elkapni).

Tudom, hogy CSAK az a fontos,hogy minden rendben legyen, de néha azért kicsit irigykedem... Amúgy Gravidát, 500 mg C-vitamint, 250 mg magnéziumot, 20 mg B6-vitamint és 500 mg omega-3 kapszulát szedek napi szinten.

A baba nemét még nem tudjuk, az elsőt is csak 27 hetesen mondták meg. Ezek alapján ki, mit mondana? Fiúra vagy kislányra számíthatunk? :)

Várom a tapasztalatokat, véleményeket.

(Negatív hozzászólok kérem kíméljenek! Bár nem úgy tűnhet, nagyon várjuk és örülünk a babábak attól függetlenül is, hogy anyuka megjelenése erősen hajaz egy boszorkányéra...) :)

Köszönöm!



2016. febr. 19. 19:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez aranyos :) Tudod mit? Gondolj arra hogy Te majd szules utan leszel ragyogo szemu es csodaszep :)) Boldog baba varast es fiut tippelek :D
2016. febr. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
En azt hallottam hogy a fius anyukak szepulnek meg a terhesseg alatt, nekem lanyom lesz es a hajam olyan dus mint meg soha es a borom is szep (hogy ellenpelda is legyen). Szerintem lany :)
2016. febr. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, hát nyugodj meg:) Hová jártok?:) Ahol mi terhesgondoztatunk, mindenki gondterhelten néz ki (Kútvölgyi Klinika).


A kisterhesek azért, mert hánynak meg szédülnek, a nagyterhesek meg azért, mert nehéz vinni a pocakjukat és fáj maga az élet is.:)


Nem egyszer hallom, hogy kismamák ingerülten beszélnek a cégükkel telefonon, hogy ne most hívják őket, meg hogy odaérnek a meetingre, nyugi van, ahogyan ez velem és a férjemmel is gyakran megesik, pedig esti időpontokra járunk (még dolgozom).


Én pl. totyogva járok már, ha ott vagyunk, mert a magzat a fejével kicsinálja a hólyagomat.:) És a hormonok!!! A galád férjem még mindig nem vett magának papucsot a kórházi napokra, pedig mindig mondom neki:D


De szerintem te véletlenül pont ilyen jó állapotban látod őket, néha a mi szemünk is csillog! Csak az pont nem az amniocentézisem előtti kórházi várakozáskor, vagy a hólyagütögetések közepette van/volt:))


37hkm

2016. febr. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

De édesek vagytok! Köszönöm!

Az elsőnél semmi gondom nem volt! Ragyogtam, az utolsó pillanatig dolgoztam (kocsmában, zárás után 3 órával elfolyt a vizem), egyetemre jártam, én voltam a Terminátor női kiadása, mindezt kisimult bőrrel, gyönyörű pocival és gyönyörű tincsekkel.

Most?! Most végem... De jól érzem magam és boldog vagyok. Valamint hálás a sorsnak, hogy ismét anya lehetek. Minden szenvedést, ragyát és kiütést megér és a kopaszságtól sem félek, csak azt nem tudom, most mit csinálhatok máshogy/rosszul?! :)

2016. febr. 19. 20:43
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
ugyanígy vagyok ,mint te. Annyi különbséggel, hogy engem a plusz kilóim zavarnak és hogy már most szinte mindenórásnak néznek, mert akkora a hasam... Energia? Szép haj? Oh, hol van az már. Gondolom ebben a rémes két éves korba lépő kislányom is besegít :-)
2016. febr. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

3 éve szültem most 33 hetes vagyok, kicsit jobban megvisel mint az elso... Tobbet is Hiztam, nagyobb a baba is, hisztisebb, nyugosebb vagyok...

Zavar, hogy nincs idom annyit simogatni, stb mint az elsőt de ugye folyton dolgozom vagy a lanyom utan rohangál ok...


Azzal vigasztalom magam, hogy nyárra elfelejtem aztan lehet meg egy harmadik is johet

2016. febr. 20. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
6 eve, 4 eve szültem és most vagyok 17 hetes. Az elsőnél vegighanytam a 12 hetet, fogytam 10kgot. Semmi bajom nem volt azon kivül hogy zavart hogy nem látnak terhesnek. 1 nappal szülés elött még vidéken voltam dolgozni. A hajam száraz volt nagyon, kislány lett. A 2. Nál nem volt hanyás ellenben zabáltam. A hajam igazi dús hajkorona lett és nőtt vagy 15cmt, ami persze kihullott szülés után. A végén már hatalmas hasam volt sehogy nem tudtam aludni, fiú lett. Most a 3. Nál hánytam, 4kgot fogytam. Volt pattanás, herpesz, zsirosodik a hajam, mindig fáj vmim, vagy a csípőcsontom vagy a fejem. Ég a gyomrom. Első tipp alapján lany lesz. Szerintem neked lány lesz 😊
2016. febr. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Akkor minden terhesség más és más. Én hülye meg már azt hittem, hogy biztos a Gravida "kölcsönzi nekem" ezt a megjelenést! :) A lányomnál Parmathon Matruellét szedtem, így azt gondoltam, hogy a vitaminban van a bibi. Ezek szerint viszont a hormonok űznek furcsa játékot...

A hozzászólások alapján beletörődök helyzetembe és nem nézem irigykedve a többi kismamát. Hiszen lehet, hogy nem látszik, de mindenkinek megvan a saját nyűge-baja. Szerencsés vagyok, hogy én csak csúnyulok! :) Ha megtudom a baba nemét, megírom mindenképp! 29-én megyek a 20. heti UH-ra, majd talán ott meg is mondják.

2016. febr. 20. 09:03
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
7es vagyok, tegnap voltam uhn, egyértelmű kislány van odabent 😊💗
2016. febr. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Gratulálok! Én nem reménykedem,hogy hétfőn megmondják. A lányomnál eszükbe se jutott még ilyenkor megmondani. 27 hetesen tudtam csak meg.
2016. febr. 24. 11:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!