Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Állandóan visszatérő hüvelyi...

Állandóan visszatérő hüvelyi fertőzés, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Már a terhesség előtt volt, de azóta is visszajön. (8 hetes vagyok most.)

2 orvos szerint sincs ott semmi, de én érzem az égető, viszkető érzést. Második alkalommal mentem vissza most, azt mondja, Candibene 200 megint... Hát most fogyott el, sz@rt se ért. Most tényleg, verjem az asztalt, hogy vegyenek le végre egy mintát, hogy kiderüljön, egyáltalán gomba, vagy bakteriális? Már a párommal is csak gumiban élünk nemi életet, de így is kiújul. És félek, hogy a babának nehogy baja legyen...



2018. jan. 3. 15:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt ilyen problémám, csak nem terhesen, akkor egy doki Diflucan 2 db-os tablettát írt fel, rendbe hozott teljesen, azóta sem volt vele gondom. De nem tudom terhesen lehet-e szedni.
2018. jan. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Márpedig kéne egy leoltás...

Nekem panaszmentes vizes folyásom volt. Rákérdeztem a dokinál; a biztonság kedvéért vett leoltást, és Streptococcus tenyészett ki.

2018. jan. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem lehet, és receptköteles. De az csak gombára jó. Sajnos párszor én is használtam már.

Egyébként az előző terhességem/szülésem óta, azaz 16 hónapja megszakításokkal kínlódok ezzel, urológián is voltam, mert összefüggésbe hozták a szintén azót fennálló húgyúti problémával (rengeteget járok wc-re), de szervi elváltozás sincs és a vizeletem is negatív volt.

2018. jan. 3. 15:19
 4/13 A kérdező kommentje:
#2 Na ezért is félek, mert itt olvastam az anyukát a gyakorin, akinek 5 naposan amiatt halt meg a babája.
2018. jan. 3. 15:20
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én dokim azt mondta, hogy recept nélkül vegyek két hetente canesten combit.. 😄


Amúgy én azt tudom, hogy bizonyos szintig normális. Én is majdnem végig fertőzött voltam. Amíg gomba van csak (ami ilyenkor szinte általános) addig nincs gond. A baci az érdekes.


Immunrendszer gyengülés miatt alap hogy előjön a legtöbb nőnél. Gondolom emiatt nemtörődöm a dokid is.


Amiket én csináltam:

Bugyi vasalás mosás után

Kevesebb cukor és szénhidrát (táptalaj a fertőzésnek)

Napi több bugyi csere

Tisztasági betét elhagyása


Ha jól emlékszem a teafaolaj gomba és baci ölő. 1 csepp a bugyiba segíthet. De nézz utána mert lehet nem ez az az olaj hanem más.

2018. jan. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

De, az az. Nem terhesen rendszeresen joghurtos-teafaolajos tampont használtam + fűzfakéreg-kakukkfű teát ittam, ezekkel kezeltem, használt. De terhesen ezeket nem lehet alkalmazni.

A másik orvos javaslatára (aki szintén eldöntötte ránézésre, hogy negatív), végigcsináltam a Lactofeel-kúrát, attól elmúlt. 10 nap után jött elő újra.

2018. jan. 3. 16:02
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Milyen állagú és színű/szagú a folyasod? Csak mert gyanús, h nem ég és nem viszket. Biztos h beteg vagy? Bizonyos mennyiségű folyas természetes, a mennyisége terhesség során megnő és olyan is lehet h valakinek az átlagtól több van. Persze kérj tenyésztést, de ha negatív akkor igazából kizárható a fertőzés. Én is megjártam ezt az utat, nekem 2 tenyesztes lett negatív két különböző orvosnál. Azt mondtak vissza kell építeni a hüvely florat mert a sok kezeléstől szetbszódott. Gynoflor és vytagin c nekem mindig segít. Ha semmi kellemetlenséget nem érzel csak a folyast, akkor a helyedben ezzel probalkoznék. Esetleg gynegac injekció (nem tudom van e még...). Tenyésztést meg fizetős dokinal kérsz, megmondod, h rajtad ne kiserletezzen mert már felre kezeltek eléggé így is.
2018. jan. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

De, pont ez az, hogy van viszketés, meg kellemetlen érzés :S és hiába mondom, nekik ránézésre negatív.

Amúgy eddig színtelen, átlátszó volt a folyás, most 2 napja fehér (ami gondoltam, lehet esetleg a Candibene kúptól.)

2018. jan. 3. 18:14
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Évekig küzdöttem ilyen gonddal, havibaj előtt, mellé negatív tenyésztéssel. Menj magàndokihoz és kérj tenyésztést. A lactofeel-t ne hagyd abba egy kezelés utàn, hasznàlj heti egyet kettőt. Megeshet, hogy a hormonàlis vàltozàsokra reagàlsz így. Fertőzéseknél az esetek 90%-àban nem vizes àtlàtszó folyás van hanem zöldessàrgàs, sűrű, túrós stb.
2018. jan. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, felre olvastam. Akkor meg ha viszket, igenis vizsgáljanak ki! Mi az h ránézésre negatív?! Ilyet még nem is hallottam, talán varázsló a dokid?Surgosen válts orvost, kerj határozottan tenyésztést. Kenet sem jó, mert azzal max annyit tudnak kimutatni, h gomba vagy baktérium de tipizálni azzal nem lehet. Márpedig ilyen makacs fertozesnel már célzottan kell kezelni. Elhiszem h rossz, nagyon sok a kontár nőgyógyász, a legtöbben le is nézik ezeket a dolgokat mert szerintük ez csak egy kis gomba, nem vészes. Fogalmuk sincs mennyire mocsok érzés (férfiak)...a lényeg az, h harcold ki a vizsgálatot, aztán kezeljenek célzottan. Egyszer kell találni egy normális és alapos dokit! Minden jót neked!
2018. jan. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!