Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Igaz, hogy pár hétig, amíg...

Igaz, hogy pár hétig, amíg nem tudunk a terhességről, nem árthatunk a babának?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam ez 6 hét, amíg az anya nem szerez tudomást a terhességről, és ez alatt ha iszik is, dohányzik, a baba védve van, igaz ez?

2018. jan. 5. 16:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
Genetika kérdése.Vagyis a szerencséé.
2018. jan. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%

Igaznak igaz, de sosem lehet tudni mi okoz esetleg később problémát.


Bocsánat közöm nincs az életetekhez, de aki babát tervez és már idáig fajul, hogy ez is felmerül az igyekszik minél kevésbé károsan élni.


Nyilván, ha csak véletlen sikerült a gyermek, de örülnek neki, megértem hogy aggódik az ember, hiszen előtte bulizott stb.


Én erre csak annyit mondok, amint kiderül a terhesség, vagy felmerül , hogy lehet terhes az illető érdemes mindent letenni és már úgy élni mintha terhes lenne az ember. Azt a pár napot ki lehet bírni míg megjön a havi vagy sem :)


De lényegében a kérdésedre a válasz, hogy nem árt, hiszen hányan lesznek terhesek részegen... hányan dohányoznak és hopp terhesek lesznek.. ők is csak a teszt után tudnak róla addig meg cigiznek. (kivéve aki évek óta tervezi és nem jön az gondolom mindent megtesz, hogy semmi káros dolog ne akadályozza).

2018. jan. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Nekem sem volt tervezett terhesség, így sikerült.:) Fogalmam sem volt róla, és addig jártam buliban is, ittam (nem annyira durván azért), meg elszivtam pár cigit is. Persze mikor kiderült, akkor "szent" lettem utána. Hála isten semmi baja a picinek.
2018. jan. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%
Igaz, mert még nem alakul ki az anyai és a magzati vérkeringés közti kapcsolat.
2018. jan. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%

1. babánál max energiaitalt ittam, mielőtt nem tudtam róla.

2. babánál szedtem antipszichotikumot és ittam is. Miután megtudtam, letettem ezeket.

2018. jan. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
31%
A nikotinnal nem igaz, mert 3 hónap, míg kiürül a szervezetből.
2018. jan. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
45%
Igaz, de nem örülnék ha felszívnék egy csík kokaint terhesen.
2018. jan. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
96%

A beágyazódás után már van kontakt az anya és gyereke között, ha nem is vérrel (egyébként magzati vér az anyaival nem érintkezik a szülésig!), de nem egy teljesen elzárt sejthalmaz. Az is igaz, hogy veszélyesebb a 6-12. hét, akkor fejlődik a szervek többsége, ekkor éri az embriókat a fejlődési rendellenességeket okozó ártalmak többsége.


Ettől még a nem megfelelő életmód fixen kedvezőtlenül befolyásolja a folyamatot! (Elég a teherbeesési nehézségekre gondolni.) Arról meg semmit nem tudunk, hogy a nem megfelelő életmód miatt pontosan hány terhesség is szakad meg (becslések szerint a terhességek igen nagy hányada szakad meg egy késői menstruáció formájában, ezek soha nem kerülnek kivizsgálásra)... Szóval kijelenteni, hogy "nem, nem árt" szerintem elég meredek, mégha naponta találkozom ezzel a kijelentéssel is.


Aki gyereket tervez, az már a terhessége előtt (meg utána és egyébként az élete 95%-ában) éljen normálisan. (És ez nem aszketizmust jelent.)

2018. jan. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
16%
Ez nem igaz! Erős gyógyszer is árt, na és pl az esemény utáni akkor hogy hatna, ha "nem árt" a babának semmi? Persze, hogy árthatnak erősebb, tiltott dolgok! Attól függ, mire gondolsz.
2018. jan. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Bárki bármit is mond neked, igaz!
2018. jan. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!