Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan kapok papírt veszélyezt...

Hogyan kapok papírt veszélyeztetett terhességről?

Figyelt kérdés

Sziasztok !

7 hetes kismama vagyok és élelmiszer boltban dolgozom nehéz fizikai munkát , pultos vagyok vagy a húson ( nehéz ládák, bárdozás) vagy a pékségen ( -20 fokos hutokamra) . 1 hónapja táppénzen vagyok a nőgyógyászom ( privát ) javaslatára . A fonokomnek kénytelen voltam elmondani hogy babát várok és mondtam neki hogy pénztárba szívesen vissza jönnék de azt mondta nem mert ott is emelni kell itt csak fizikai munka van.... Voltam terhes gondozóba és ott azt mondták , hogy az üzemi orvostól kérjek papírt mert a nőgyógyász csak egészségügyi probléma miatt adhat. Az üzemi orvos azt mondta , hogy a főnök írjon papírt hogy nem tud nem fizikai munkát adni és pecsetelje le és vigyem vissza majd akkor ad nekem ilyen papírt , hogy felmentsen... A lényeg hogy a főnököm vissza venni sem akar , illetve ha vissza megyek is csak a pultba a saját helyemre , viszont papírt sem hajlandó írni ... Van aki azt mondta hogy az üzemi orvosnak semmi köze hozza de akkor a terhes gondozó miért küldött oda? Privát nőgyógyász is adhat felmentést nekem ???


Köszönöm a válaszokat előre is!


2017. nov. 14. 09:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A nőgyógyász akkor vehet táppénzre, ha van valamilyen egészségügyi problémád . De megteheti, hogy hazudik egyet, ahogy rengeteg alkalommal meg is teszik. De ez nem szabályos és egyre több az ellenőrzés, így nem minden orvos hajlandó rá.

A másik, ami a te esetedben a törvényes út lenne, hogy megállapítják, hogy a munkaköröd nem alkalmas arra, hogy terhesen ellásd. Ezt az üzemorvos tudja megállapítani. A munkáltató pedig lenyilatkozza, hogy ő megfelelő munkakört nem tud felajánlani. Így n táppénzre kerülsz, hanem távolléti díj jár. De ez ugye macerásabb, így az esetek döntő hányadában inkább azt mondják, hogy a kismama veszélyeztetett (görcsölt, vérzett stb). Valaki meg bizonyítsa, ha tudja, hogy a kismama görcsöl vagy sem.

2017. nov. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekem a nőgyógyàszom adott papírt, vagyis egy latin szöveget írt a kiskönyvembe, azt mondta mutassam meg a hàziorvosomnak. Én valós veszélyeztetettség miatt kerültem tàppénzre, de màsoknàl is így működött.

Amúgy a munkàltatód azért nem ad papírt, mert tudja hogy köteles kivenni a sajàt munkakörödből és betenni pénztàrba.......

2017. nov. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Na igen pont ez az , az üzemi orvoshoz kertem nyilatkozatot a fonoktol és azt mondta ő biztos hogy nem ír ilyen papírt!!!! A főnököm 60 éves férfi és van unokája , gondoltam meg fog érteni de sajnos nem ! Akkor ezek szerint van benne valami, hogy az üzemi orvos is adhat papírt . Köszönöm a válaszokat , sokat segített !!!! Privát nőgyógyász is tud adni nekem erről papírt ??? Kiskonyvem meg nincs , jövő héten megyek vedonohoz , 23an kaptam időpontot .
2017. nov. 14. 10:02
 4/12 anonim ***** válasza:
33%
Én mondtam a nőgyógyásznak, hogy nem szeretnék tovább dolgozni - nem kellett indokolnom miért (6 hó körül voltam)-ráírta a papírra a veszélyeztetett terhesség kódját (talán még azt, hogy görcsölök) és hogy ágynyugalom javasolt. Ezzel mentem a házi orvoshoz, aki táppénzre vett.
2017. nov. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ !!!!

Én is szívesen vissza mennek dolgozni , de csak pénztárba ! Ott akar én is el lennék 6 hóig, de ha egyszer a főnököm azt mondja nem akkor nem erőltetem ,de a pultba vissza nem megyek az biztos !!!! De itt még azt is elvárnák.

2017. nov. 14. 10:17
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Te nem veszélyeztetett vagy, hanem nem alkalmas a munkaköröd terheseknek.

A különbség százezrekben mérhető. Forintban és ennyit vesztel te vele, ha táppénzre mégy ahelyett, hogy távolléti díjat kapnál.


Erőltesd csak a főnöködnél, hogy vagy kitölti a papírt vagy mégy a munkaügyi bíróságra.

2017. nov. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Tudod a különbség az hogy a távolléti díjat a munkáltatónak kell fizeti és az a béres 100%-a a táppénz ugye kevesebb és csak 15 napig fizeti a munkáltató, utána OEP.

Későbbi juttatásaidat is a mostani jövedelmed után fogod kapni, ami táppénz esetén kevesebb és nem is jogszerű.


Elvileg ezt a munkáltatóddal célszerű lejátszani

2017. nov. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Valószínűleg az a probléma , hogy 21 éves vagyok és tudatlan ezen a terén, mert az első babamat várom.

De a főnököm hoborgott, hogy ő biztos hogy nem fog írni semmit az üzemi orvosnak hiszen élelmiszer bolt tudniuk kene hogy itt csak fizikai munka van blablabla aztán utána már azt mondta hogy különben is mi köze ehhez az üzemi orvosnak a nogyogyasz adhat csak papírt meg hogy a terhesség nem betegség csak egy állapot ... nagyon rosszul esett amiket mondott nekem , úgyhogy el jöttem ... hiszen én nem vagyok otthon a témába és nem tudtam mit mondhatnék neki. És nagyon szépen köszönöm a segítséget mindenkinek !!!!

2017. nov. 14. 11:46
 9/12 anonim ***** válasza:
45%

Későbbi juttatásaidat is a mostani jövedelmed után fogod kapni, ami táppénz esetén kevesebb és nem is jogszerű."


Táppénz soha nem alapja ellátásnak.

2017. nov. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Szóval hogyha úgy lesz meg az 1 évem , hogy ebből 5 hónap táppénz akkor nem fogok kapni gyedet? Vagy ?
2017. nov. 14. 13:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!