Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig lehet szoptatni?

Meddig lehet szoptatni?

Figyelt kérdés

Első babám 13 hónapos, viszont terhes vagyok a második babánkkal. Este és éjjel még mindig cicin alszik és szopizik is, bár egyre kevesebb a tejem, de ha éjjel ébred - 3-4-5x akkor vizet is iszik de csak velem, cicin alszik vissza. Most megyek dokihoz majd, még csak pozi tesztem van, de meddig lehet így szoptatni? Illetve akinél volt ilyen, meddig tudott?

Köszönöm!



2018. jan. 8. 10:27
 1/7 anonim ***** válasza:
14%
Nem sokáig, mert a szoptatástól elvetélhetsz.
2018. jan. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Nem okoz vetélést.

Ameddig birod, vag a baba elfogadja a tejet, de saját magad miatt jó lennne abbahagyni mert egyszerre a szoptatás és terhesség testileg sokat vesz ki belőled ( vitamin ásvánI anyag és energia is)

2018. jan. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%

Bármeddig szoptathatsz, amíg nem okoz fájdalmat vagy nem kellemetlen.


Én is a fiam 13 hónapos korában lettem várandós a hugival, és végig szoptattam - igaz, 5 hónap után elapadt a tejem, de ettől függetlenül tovább cicizett. Szülés után tandemben is szoptak egy ideig.

A hugi 2,5 éves volt amikor a 3. gyerekünk született. Ő a szülés előtti este cicizett utoljára (már vajúdtam akkor), másnap közölte, hogy nem fog többet, mert kell a tej a babának.


Szóval hajrá!

2018. jan. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 10 hétig tudtam szoptatni mert egy picit elkezdtem vérezni,de ha nem lett volna akkor szoptattam volna tovább is...
2018. jan. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok...nekem is 13 hós volt a Kicsim akkor...
2018. jan. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Őszinte leszek, én mar abba hagynám mert kicsit faj, innen is jött h teszteltek mert hirtelen nagyon fájdalmas lett a szopizas. és szerintem nem is kap annyit, hogy értelme lenne, legalábbis fizikailag. De látom h o igenylelne tovább de inkább fizikailag. Ha nem okoz gondot én lehet hagyom, de ha fájdalmas lesz tovább akkor abbahagyjuk inkább.
2018. jan. 8. 11:11
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ő az ezzel járó fizikai kontaktust igényli, ha kiváltod összebújással, hát simivel, artabazbisőre csak fizikai kontaktusban leszel csak vele mint szopikor akkor nem leazbolyan nehéz a leszoktatás
2018. jan. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!