Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan győzhetném le a bűntuda...

Hogyan győzhetném le a bűntudatomat? Örökre törést okoz vajon ez a fiunk életében?

Figyelt kérdés
26 hetes terhes vagyok, egy hete kórházban és a szülésig már ki sem mehetek. Viszont van egy 4 éves fiunk. Minden nap behozzák 2-3 órára, de szörnyen hiányzik. És rettegek tőle, hogy elhidegül tőlem teljesen. Nem tudom, hogyan fogom bírni ezt 2-3 hónapig. Aki volt ilyen cipőben, a nagy testvér mennyire sínylette meg? A helyzetet nehezíti, hogyha férjem éjszakás, akkor nem is otthon alszik szegény. Annyira sajnálom, hogy eltűntem az életéből és ide-odacsapódik a férjem és a szüleim között. Mivel könnyíthetném meg a helyzetet? Óvónéni ismeri a helyzetet, külön odafigyelnek rá. Azt mondják, hogy ott nincs is baj. Sírni egyébként nem sír utánam, de rengetegszer elmondja, hogy hianyzom neki. És amikor jön és fut felém, mindig a sírás kerülget, de miatta tartom magam. Szörnyen érzem magam. Nem én nevelem, amikor az én gyermekem.
2018. jan. 8. 17:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Természetes hogy rossz és hogy hiányzik a fiad, de gondolj arra, hogy mostmár nem csak érte, hanem a piciért is felelösséggel tartozol. Nem hinném hogy ok nélkül tartanának bent. A fiad megérti hogy vigyázni kell a tesora. Nem lesz semmi baj, pihenj sokat!
2018. jan. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem is fog rá emlékezni... Vagyis nem biztos... Én arra sem emlékszem, hogy anyu várja tesómat... Az első emlékem, erről hogy otthon van és kukija van ;) és higy az mi..költöztünknis arra sem emlékszem...

Hidd el neked rosszabb, a gyerek oedig átérzi a lelki állapotos (mindjét gyerek!!!!)

Örülj azoknak a pilllanatoknak amikor veled van

2018. jan. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyerek ilyesmitől nem hidegül el az anyukájától. Nyilván neki is nagyon hiányzol, de a gyerekek nagyon empatikusak tudnak lenni, és nagyon alkalmazkodók, egész biztosan megérti, hogy ez most a szükséges rossz anya és a tesó érdekében. Csak majd ha meglesz a pici, akkor figyelj oda, hogy kompenzáld a kiesett időért és figyelemért, mert a "trónfosztás" sokkal nagyobb trauma egy kisgyereknek, mint anyut kicsit ritkábban látni a megszokottnál.
2018. jan. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szegény, sajnállak, de ez ellen sajnos semmit nem tudsz tenni! Gondolom, valami olyan oka van a bentfekvésnek, ami miatt semmi esetre sem mehetnél haza. Akkor pedig nincs más megoldás! Szerintem a kisfiad annyira nem fogja fel tragikusan! Hisz tudja, hogy a kisetsó egészsége érdekében van ez! Nyugodj meg, mást nem tudsz tenni! Nem tudtok video chatelni, vagy ilyesmi? És akkor többet tudnál vele lenni, legalább úgy! Kitartás!
2018. jan. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Emiatt ne legyen buntudatod,jelen helyzetben ez az egyetlen jarhato ut. Meg pici,nem hiszem,hogy emlekezne ra a kesobbiekben. Azt se mond,hogy nem te neveled! Azert mert par honapra ilyen helyzetbe keruletek attol meg te neveled! Jelenleg pedig a kisteso erdekeben az egesz csalad igazan ugyesen birkozik meg a helyzettel :) a legjobb dolog,amit adhatsz a gyermekednek a szeretet es torodes utan egy testver,akire egesz eleteben szamithat! Hidd el hamar tulteszi majd magat a dolgon es a lenyeg,hogy ez ido alatt is szeretettel gondoskodik rola mindenki.

Fel a fejjel,kitartast es rengeteg oromot a pottomokkel!

2018. jan. 9. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tudom, hogy ez a legjobb a kistesóknak, mert nem is egy lesz ráadásul. Fiunk nagyon várja őket, bár azt nem mondjuk neki, hogy miattuk vagyok bent, hanem mert anyu rosszul érzi magát. Próbáltuk felkészíteni, tudta előre, hogy ez lesz, visszaszámolunk, az orvossal akart beszelni, ezt is összehoztuk neki.

De mindenki azt kérdezgeti, hogy még hétvégére se megyek haza? Miért nem beszélem rá az orvost, hogy engedjen el, amikor igazából jól vagyok, csak elővigyázatosság az egész. Én mennék, ha lehetne, de hallani sem akar róla az orvos. És azt érezteti a szuk családon kívül mindenki velem, hogy szörnyű anya vagyok.

Köszönöm a válaszokat. Jól esik, hogy idegenek megértik a helyzetet.

2018. jan. 9. 21:41
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne hallgass az okoskodo esetleg megszolo emberekre. Ugyanebben a helyzetben minden felelossegteljes anyuka barmit megtenne a picik epsege erdekeben. Ha az orvos nem akar hallani sem rola nyilvan oka van es minek kockaztatni. Azzal meg nem is ertem miert foglalkozol ki mit gondol...ez a te utad,neked kell erezned mi a helyes es amig biztos vagy benne,hogy a leheto legjobb dontest hozod meg meg ha nemi kellemetlenseggel is jar senkinek semmk joga itelkezni! Szerintem nagyszeru anya vagy,hogy ennyire aggodsz a kis lurkok egeszsegeert es lelkukert,aki meg mast gondol jarja vegig eliszor ugyanazt az utat.
2018. jan. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Menjenek a fenébe az ilyen "jóakarók"! Kérdezz csak vissza, vállalja-e a felelősséget, ha az ő tanácsára hazamész és bajod lesz? Mindjárt azt fogja mondani, hogy nem!!!!
2018. jan. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!