Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti is rengeteget beszéltek a...

Ti is rengeteget beszéltek a pocaklakóhoz?

Figyelt kérdés
2018. jan. 12. 10:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Nem, és nem is hívom pocaklakónak.
2018. jan. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
Nem.
2018. jan. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
38%

Igen, én az 1.-höz nagyon sokat beszéltem. :) Miért is ne tettem volna? Hadd hallja csak a hangomat. Nem vagyok dilis, de szerettem hozzá beszélni. :D Most jön a 2. baba és hozzá is beszélgetek. Még főleg ilyeneket, hogy hagyd anyát enni és ne küldd vissza ha lehet. :D

Beszélgess csak nyugodtan, érzi ezt ő is.

2018. jan. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%
Pocaklakó... prücsök... Édes istenem :D Na így sosem hívnám szegényt. Gyerek, baba, úgy igen.
2018. jan. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
42%
Úgysem hallja.
2018. jan. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
42%

Ezt most találtam, érdemes elolvasni!


"Amit már tudunk


Vajon érzékeli-e a hangokat a magzat a méhen belül? Kísérletek, megfigyelések tanúsága szerint igen. Erélyesebb hangingerekkel a magzat a méhen belüli alvási ciklusából felébreszthető. Ezt a jelenséget különösen a várandósság utolsó heteiben rutinszerűen végzett magzati szívhang monitorizálás (CTG-vizsgálatok) során használjuk ki, amikor az alvó fázis okozta nem értékelhető szívhang regisztrálásakor gyors "ébredése" figyelhető meg egy-egy erélyesebb hanginger hatására.

A kísérleti megfigyelések alapján ma már tudjuk, hogy a hangok tompán érik el a magzatot, aki a legfinomabb hangingerekre is mérhető módon reagál. Nem túlzó az a megállapítás, mely szerint a magzat bizonyos hangoknak, dallamoknak már méhen belül is "örül". Örömét természetesen a maga egyszerű eszközeivel - élénk mozgással vagy megnyugvással - fejezi ki.


Az ő szemével


És most, hogy bepillantottunk a méh titkos rejtekébe a kilenc hónap alatt, próbáljuk meg elképzelni a szülés folyamatát a magzat szemével. A méh összehúzódik, minden egyes alkalommal erős nyomást gyakorol a magzat testére, ugyanakkor a lepényi keringés minden fájás alkalmával lényegesen csökken. A magzatvíz elfolyik, megszűnik a védőburok, minden környezeti hatás közvetlenebbé, erélyesebbé válik. A szűk szülőcsatornán átpréselődve a méh üregének teljes sötétségét hirtelen durva fényesség váltja fel, a tompa zajok és hangok élessé, közvetlenné válnak. Érthető így az újszülött sírása? Érthető.


Mint ahogyan az a szülészeti törekvés is, hogy a világra jövetel folyamatát a magzat szempontjait is figyelembe véve a legkisebb megrázkódtatások nélkül próbálja megvalósítani. A magzat tehát érez, hall minket.


Bent és kint is. Velünk van, de még védtelen. Védelme sérülékeny, ezért ne terheljük ártalmas tényezőkkel. Tekintsük társnak már a megszületése előtt is. Beszéljünk hozzá, simogassuk, daloljunk neki. A leendő apukák is kezdjék meg az ismerkedést gyermekükkel már a méhen belül! Meglátják, születése után az apai hangra is ismerősen reagál majd a baba."



"Az embrió a 14. terhességi héttől kezdődően hall és a 22. héten érkezik meg a hangok sokszínűségének világába. Az elején még kusza összevisszaságnak tűnő zajból lassanként egymástól elkülönülő színes hangokat érzékel."

2018. jan. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
60%

Nem..


Hülyén néznének rám az ügyfeleim..


(Pocaklakó kifejezéstőpnén is ki vagyok)



Így is nagyon sokat hallja a hangom


Utolsó(5.) nézz utàna milyen hamar hallja a magzat a környezetét (persze tompán)

2018. jan. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
70%
A 8. hónap végéig dolgoztam, ott persze én sem beszéltem hozzá, de amikor hazamentem otthon igen. Férjem is beszélt hozzá, simogatta, nevén szólította. :) Szuper érzés volt.
2018. jan. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
9%
Baj ha az ember sokat beszél a gyerekéhez!
2018. jan. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
50%
9. Fejtsd ki ezt, kérlek bővebben
2018. jan. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!