Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti is rengeteget beszéltek a...

Ti is rengeteget beszéltek a pocaklakóhoz?

Figyelt kérdés
2018. jan. 12. 10:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
66%

Ha megfigyeled te is és bárki a válaszok pontozását, százalékos értékelését, akkor látni fogod, hogy azok akik beszélnek hozzá kevesebbet kaptak, mint akik nem.

Úgyhogy ebből gondolom, hogy baj ha beszélünk neki, vagyis felesleges. De hát mindenki maga tudja. Csak arra figyeljetek, hogy ha megszületik akkor már beszéljetek hozzá. :)

Utolsó voltam.

2018. jan. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
50%
Ismét utolsó........engem is lepontozhattok, nyugodtan!
2018. jan. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
62%

Szoktam hozzá beszélni, reggel is mindig köszönök neki, ha felébred, vagy mikor nagyon izeg-mozog, mikor megyünk vizsgàlatra elmondom neki ultrahangozni fogják, utána megdícsérem, hogy ügyes volt. Ha a párom hazaér vagy este odabújik mondom, hogy itt van Apa... vagy csak szimplán mesélek neki, hogy miket vettünk neki, érezze jól magát bent, nagyon várjuk, de ne siessen stb...

Nekem ezek természetes dolgok, nem érzem bolondnak közben magam, és szerintem kell is, hogy kialakuljon a kötődés.

30 hkm

2018. jan. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
78%

Én néha dumálok neki, persze nem vagyok hülye, nem képzelem azt, hogy érti, amit mondok, vagy ilyesmi...

Én úgy vagyok vele, hogy ez a “kötődés”-szöveg is (szerintem) az anyára vonatkozik, nem a világáról nem tudó magzatra - bár közvetve rá is hatással van, hiszen ha anyuka nagyon beleéli magát, elöntik az érzelmek, endorfint meg ki tudja mi mindent termel, az nyilván a magzatra is hat, csak hát nem olyan értelemben, ahogy sokan hiszik, hogy mondjuk “jaaaj, most biztos örül a hangomnak, meg hogy megsimiztem, meg most akkor jobban fog kötődni hozzám”.

De mondom, van, hogy én is nyomom a szöveget, szóval nem leszólni akarom a babához beszélőket, csak én ilyen egyszerűbben látom/gondolom a dolgot.

2018. jan. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
58%
13-as vagyok, a kötődést én is úgy értettem, hogy én kötődöm így jobban a babához, természetesen nem hiszem, hogy bármit értene abból, amit mondok. Csak egyszerűen jól esik beszélni hozzá, valahogy szeretetteljesebb az egész. Mesét is olvastam már neki, de azt is főleg a magam szórakoztatására. Mindenki csinálja úgy, ahogy ő jónak látja.
2018. jan. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
65%

Pocaklakó... váhh, ezt de utálom én is (bocs) :D


Nem rengeteget, de néha dumáltam neki. Pl. ha mozogni kezdett, mondtam, hogy na jó reggelt, mi újság, ha valamimet marhára nyomta, mondtam, hogy odébb mehetne, ilyesmi. Nyilván nem vagyok hülye, tudom, hogy nem értette, ezek csak jöttek maguktól. Az apja is rendszeresen "beköszönt" neki, fogta a hasam, mikor mocorgott, biztatta, hogy rúgjon nagyobbat :D Szóval azért kommunikáltunk vele, de nem egész nap. Születése után amúgy már pár naposan észrevehetően reagált az apja hangjára, simán felismerte.

2018. jan. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!