Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egész hétvégét a nagymamámnál...

Egész hétvégét a nagymamámnál töltöttem, a nagyim és a macskája társaságában. Készítsek toxoplasma vizsgálatot?

Figyelt kérdés

Fogalmam sincs, hogy átestem-e már korábban ezen a fertőzésen, de most nagyon aggódom, nehogy legyen baja a babikámnak. 16 hetes vagyok.

Nőgyógyásztól kell laborbeutalót kérni? Vagy mi a menete?


2008. okt. 26. 14:53
 1/8 anonim ***** válasza:
46%

mindenképpen csináltasd meg! előtte nem tudtad, hogy a macska veszélyes a magzatra?

nőgyógyásztól és háziorvostól lehet beutalót kérni. minél előbb intézd el, mert az eredményre kb. 4 hetet kell várni.

milyen kontaktusban voltál a macskával?

2008. okt. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze, ha gondolod csináltasd meg, de nekem se volt tőle semmi bajom.

3 éve van meg a cicánk, társasházban lakunk, de csak enni, meg aludni jön haza, sokat van kint, és szobatiszta. Tavaly voltam terhes, a cica rajtam aludt, meg mellettem, és simogattam is! Azt tudtam, hogy az almot nem szabad takarítani(csak kesztyűben), de nekem nem is kellett, mivel nincs bent alom neki(addig nyávog míg ki nem engedjük).

Van egy 6 éves lányom, nincs semmi baja a cicától.

És azóta a kisfiam is 9 hónapos, szintén semmi baja.

Szóval, ha akarod, csináltasd meg a vizsgálatot, de szerintem kicsit túl van "lihegve", ez a macska dolog.

2008. okt. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Háááát ez a macska ügy, ez egy érdekes kérdés!

Nekem folyamatosan 25 éve vannak macskáim (kerti és szobai is) - mégsem estem át sosem a betegségen.

Azt mondják, hogy a nyershús feldolgozása közben, félig sült hústól, a nem kellően megmosott zöldségtől, gyümölcstől éppúgy meg lehet kapni a betegséget.

Valamint a kertészkedés során a fertőzött földtől is.


Szóval nemcsak a macskán kell aggódni.

Egyébként jelenleg is egy ágyban alszunk az 5 éves szobacicánkkal.

Ha a macska nem eszik nyers húst, egeret - nem valószínű, hogy ő is átesik a betegségen.


De ami igaz, az igaz - én is félek, hogy nehogy most essem át ezen a betegségen.

29. hetes kismama

2008. okt. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%

az első válasz nem hasznos? egyedül ő válaszolt a kérdésre! ő írta le, hogy kitől kell beutalót kérni!

ki az a jóember, aki eldönti, hogy egy válasz hasznos-e? menjen a p....

2008. okt. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem a védőnő automatikusan kérte ezt a vizsgálatot, meg a himlő ellenanyag vizsgálatot is. És átestem rajta, míg macskák sosem volt. Bár nem azt mondom, hogy soha nem is símogattam.

Vagyis a kérdésedre válaszolva: szerintem a háziorvos tud beutalni.

2008. okt. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Háziorvostól is kérhetsz beutalót. De szerintem ne igzulj! Elsősorban a macska vizelete a fertőző, maga a macska nem. De gondolom, nem kerültél kapcsolatba a macskaalommal.

Fontosabb arra figyelni, hogy zöldség-gyümölcs jól megmosva kerüljön az asztalra, illetve el kell kerülni a nyers húst!

2008. okt. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát, mindenki maga dönti el, melyik választ tartja hasznosnak...az első kicsit hisztérikusnak tűnt, és a többi is (szerintem) hasznos volt...hol a probléma?
2008. okt. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én köszönöm mindenkinek, aki válaszolt így vagy úgy. Most megyek és kérek beutalót. :)
2008. okt. 27. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!