Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugyanúgy szoktatok viselkedni...

Ugyanúgy szoktatok viselkedni a babátokkal idegenek társaságában, mint otthon?

Figyelt kérdés
2011. febr. 16. 15:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, abszolút nem. Persze attól függ, milyen idegenről van szó. Van akinél lazább vagyok, van akinél merevebb.

De nálam általánosságban az elmondható, hogy a gyerekorvosnál, vagy egyéb orvosnál megkukulok, nem tudok értelmeset szólni, a gyereket sem abajgatom folyton, hogy megnyugodjon.

2011. febr. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert a gyerek viselkedik másképp. Bújik hozzám, ha valóban idegenekről van szó. Nehezen oldódik, főleg, ha beszélnek hozzá, vagy vele foglalkoznak. ha nem veszenk tudomást róla, ő kezd oldódni. Így eleve nem úgy viselkedek vele, mint otthon. amúgy igen, nem játszom meg magam, ugyanazok a szabályok, mint otthon.
2011. febr. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én totál ugyan úgy viselkedek mint itthon.De a gyermekemről is ez mondható el.Semmivel nem nyíltabb, vagy vissza húzódóbb.
2011. febr. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én igen. Többet babusgatom:) Lehet tudat alatt azért, hogy máshol se féljen, nem tudom. És ha más foglalkozik vele, folyton nézem a szemem sarkából, nehogy baja legyen :)
2011. febr. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem,nem babusgatom őket annyira idegenek előtt,mint otthon,pl. mondókát sem mondanék neki a védőnőnél az egészségházban,v orvosi váróban,kivétel az az eset,ha meg kell nyugtatni.Amúgy úgy gondolom,h ezek intim pillanatok,csak kettőnkre tartoznak(a családra).
2011. febr. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
igen,úgy.De természetesen alkalmazkodok a gyerek hangulatához,kedvéhez is,de ez itthon is úgy van.De egyébként mire gondoltál?ugyanúgy fegyelmezem e pl?igen.Ugyanúgy szeretgetem?igen?ugyanúgy elmagyarázok neki dolgokat,ugyanúgy bohóckodunk.
2011. febr. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

En mashogy viselkedem.

Nem nagyon szoktam pl az orvosnal negykezlabra allava kergetni es ugy jatszani Vele.

Akkor leulunk es meselek a lanyomnak stb.

Idegeneknel szinen nem hancurozunk.

Ha barataink jonnek at vagy mi megyunk akkor meg nincs is lehetosegem ra, mert akkor ok akarnak jatszani vele leginkabb.

2011. febr. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen. Szerintem nem szükséges máshol másképp viselkedni! Azzal a babát is megzavarjuk! Járunk különböző babás foglalkozásokra és ha nyafog, vagy olyat csinál, amit nem szabad, úgyanúgy rászólok, vagy figyelmezetetem és úgyanúgy megdícsérem, megpuszilgatom, babusgatom, akár csak otthon.
2011. febr. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
hát, én szívesen viselkednék úgy, mint otthon, csak a lányom (14hó) őrül meg olyankor:) megy, barátkozik, puszit dobál, sikongat, rohangál, ismerkedik, le sem lehet lőni.... úgyhogy nekem az telik az időm, hogy próbálom levadászni, nem érek rá viselkedni:)
2011. febr. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyetlen dologban: pl. rendelőben vagy hivatalos helyen halkabban beszélek hozzá, de ugyanúgy becézgetem, mondókázok neki, stb. Egy anya fogódzó, szilárd pont a gyerek életében, babakorban fontosnak tartom hogy mindig ugyanolyannak lásson engem. Természetesen a halkabb beszéddel tanítom arra is mindeközben hogy megszokja, otthon hangoskodva játszunk, máshol nem, maximum nagyszülőknél :)
2011. febr. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!