Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek megtartsuk a babát?

Szerintetek megtartsuk a babát?

Figyelt kérdés
A barátnőmmel még iskolás koromban ismerkedtem meg ezelőtt 3 éve. Én 20 éves vagyok, 2017-ben érettségiztem, és már dolgozok a szakmámban. A barátnőm még 18 éves és csak most fog érettségizni. Ki szakadt az óvszer, így esett teherbe, nem volt betervezve a gyermek. Nagyon szeretjük egymást, és én sem meg ő sem szeretné elvetetni a gyermeket, nem lenne hozzá szívünk (2 hetes terhes). Ez idáig szép és jó de az a gond, hogy az én szüleim gyűlölik a barátnőmet, látni se akarják, ha meghallanák, hogy teherbe ejtettem, akkor szerintem ki is tagadnának a családból. És csupán azért gyűlölik őt, mivel a barátnőm cigány. Itt érdemes megjegyeznem, hogy Ő egy olyan családból való, akik nagyon normálisak, nem szegények, és elfogadnak engem is. A barátnőm is meg szeretné tartani a babát, de az én szüleim még nem is tudnak róla, sőt még a barátnőmet sem látták élőben, mert nem akarják elfogadni. Ezért még nagy kétségeink vannak a baba megtartásával kapcsolatban.

2018. jan. 24. 15:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
9%
Mindenképp szülje meg! közben majd kitaláljátok, hogy ti nevelitek fel, vagy más.
2018. jan. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%
2 hetes terhesség nincs.Amúgy a fő kérdés:Fel tudnátok nevelni segítség nélkül is?
2018. jan. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
63%
Én nem tartanám meg a helyetekben. Nehéz dolguk van az olyan szülőknek, ahol a nagyszülő nem fogadja el a pár egyik tagját. Az én testvérem teherbe ejtett egy lányt - ennek már harminc éve - és a szülők utálatától övezve nevelték fel a gyereküket. Ezt nem kívánom senkinek.
2018. jan. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
77%
Első kapcsolat és véletlen fogantatás ? ZűRös helyzet és zéró egzisztencia ? Játszanátok a felnőttet , semmi tapasztalatok nincs még . Korai még a család . Az csupán magzat , később lehet gyerek . Aztán elmúlik az érzelem és ott a baj és mindenki csak szenved . A nyomorgók legyenek az elrettentő példák ...
2018. jan. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
#1 Más biztosan nem fogja felnevelni, ha már megszületik a babánk, akkor az a miénk is lesz. Ha örökbeadnánk, azzal tönkretennénk egy életet. Sosem lesz olyan ember sikeres, normális, egészséges ember ha nevelő otthonban nő fel. Vagy abortusz vagy felneveljük.
2018. jan. 24. 15:49
 6/20 anonim ***** válasza:
51%
Nem valószínű,hogy gyermekotthonban nőne fel.Sokkal több pár vár babára,mint amennyi csecsemőt örökbeadnak.Az örökbefogadó szülőknél minden adott lenne egy gyermek felneveléséhez,ellentétben nálatok.Szóval a jelen helyzetet tekintve, nálatok jobban nyomorogna,mint ha örökbeadnátok.
2018. jan. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
79%

Mennyit keresel? Mindketten otthon laktok? A lány szülei segítenének? Oda költözhetnétek ha nincs más megoldás?

Akik örökbefogadottak ugyanúgy lehetnek rendes emberek. A kisbabákat hamar örökbe fogadják.

2018. jan. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
93%

Hát... én sem örülnék, ha a fiam teherbeejtene egy cigányt.

Nekem vannak cigány ismerőseim, tényleg rendesek, soha semmi gond nem volt velük, de úgy sem örülnék.

De hogy valami segítő tanácsot is próbáljak adni, egyszer beszéljetek a barátnőd szüleivel, hogy ha össze kell költözni, akkor ott meghúzhatnátok-e magatokat...

Ha ott már le van tárgyalva a dolog, akkor beszélj a szüleiddel, ha ki is tagadnak úgyis van hova menni. Ezt nem viccnek szánom. Gondolom egyedül még nem tudnád eltartani magatokat, ezért átmenetileg ott tudnátok lakni.

A másik dolog, hogy azért, mert a szüleid gyűlölik a barátnődet, még nem kell elvetetni a babát. Senkiért sem, ha ti igazán akarjátok. Megbánnátok nagyon.

2018. jan. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
33%
Tartsátok meg a babát! Mégiscsak egy életről van szó. Támaszkodhatnátok addig a lány szüleire, ameddig a tieid megbékélnek.
2018. jan. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
62%
2 hetes terhesség nincs!
2018. jan. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!