Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kora terhesen hüvelygomba?...

Kora terhesen hüvelygomba? Mekkora bajt okozhat, ha csak egy hét múlva tudok orvoshoz menni?

Figyelt kérdés

Csütörtökön teszteltem pozitívat, az elmaradt menstruáció első napján. De azóta erősebb volt a folyásom, tegnapra meg már krémesebb és viszketek is. Gondolom, hogy valami fertőzés, gomba. (szexuális élményben részem nem volt, rendesen tisztálkodom, így gondolom a hormonok miatt felborult a hüvelyflórám)De holnap tudom felhívni a magándokit időpont miatt. Legjobb esetben csütörtök rosszabb esetben utána hét csütörtök amikor időpontot kapnék. Ha nem tud adni, akkor keresek valakit aki tud fogadni előbb, de nem tartom valószínűnek. (sajnos itt vidéken minden jó magán nőgyógyász hetekkel előre be van táblázva) S amin megdöbbentem hogy az sztk-ba is időpontot kell kérni, s ott is 1-2 héttel későbbre tudnak csak adni (ezt egy tavalyi ügy miatt tudom). Szóval mit tegyen sürgős esetben szerencsétlen nő? Értem én hogy ilyen esetekben lehet felhívni a magánnőgyógyászt, de én most megyek majd először, így nem zaklathatom idegenként telefonon?

Akiknek kora terhesen voltak hasonló problémái, mikor jutottak el dokihoz?



2018. jan. 28. 09:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Terhesen a hét minden napján 0-24-ben a kórházhoz/női klinikához/szülészethez lehet fordulni panasz esetén.
2018. jan. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

Szia!


Gratulálok először is :)


Másrészt pedig NYUGODJ MEG. Teljesen feleslegesen parázol. A gyerek a szülésig nem lép kapcsolatba a hüvelyeddel, a fertőzés pedig nem mászik be hozzá.

A hüvelygombát pedig a megváltozott hormonszint okozza, ez is csak egy újabb megerősítés arra nézve, hogy a pici odabent fejlődik szépen.

Amúgy a Canesten kúpot te is használhatod. Egy patikus szerintem tud neked segíteni.


1-2 hét tök oké. Nem vérzel, tehát nem sürgős helyzet. Megnyugtatlak, hogy a nővérembek kb végig hüvelygombáha volt 1-2 hét megszakítással. Baba egészséges lett, szülés után ő is rendbe jött.

Nem ijesztgetni akarlak de látod, ez nagyon gyakori probléma és van akinek a végéig elhúzódik.

Amit állítólag tehetsz az az, ha a vércukrodat nem ingadoztatod nagyon. Pl. Nem jó, ha reggelizel 7:30-kor és utána csak 13:00-kor eszel legközelebb. Az édességeket is ezért kell kerülni-hirtelen inzulin reakciót váltanak ki.

Egyél apró adagokban elosztva 5-6-7 étkezésre/nap.

2018. jan. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Valóban a megváltozott hormonok miatt van.Nekem a pozitív teszttel egyidejüleg jelentkezett és kb végig jelen volt kisebb-nagyobb megszakításokkal.Baj nem lesz belőle.Nekem már koraterhesen is azt mondta a doki hogy használhatom a canesten kombit.Annyi hogy ilyenkor az aplikátort nem szabad használni csak kézzel szabad felhelyezni

.

2018. jan. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Gratulálok a babához!

Nyugodj meg,nekem is hasonló problémám volt mindkét terhességem elején. Nekem a dokik azt javasolták,hogy a canesten combit csak a terhesség 12.hete után használjam. Ha nagyon kellemetlen a viszketés akkor krémet használhatsz. A vitagyn c hüvelykrémet használtam de nem ért semmit

2018. jan. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%
Első terhességnél nálam is sokszor volt, Canesten kombit lehet használni nyugodtan applikátor nélkül. Emiatt felesleges ügyeletre menned, mire eléred a magándokit már meg is gyógyul a Canestennel. Bíztaásul mondom, hogy a terhesség óta egyszer se volt, a hormonok simán okozzák.
2018. jan. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld pacsi.


Magam nem kísérleteznék, inkább megvárom a dokit ha 2 héten belül ad időpontot. Ha meg problémásabb lesz (szagos, elszíneződött) akkor meg bemegyek kórházba, de nem fognak szívesen látni. Tavaly erős vérzéssel mentem 8hetesen 2 város kórházába is, s az elsőben elküldtek a fenébe hogy 2 hét múlva lesz időpont, mondtam, hogy nekem azonnal kell vmi ellátás, mondták, hogy menjek a nőgyógyászatra várjam ki az időpontos betegeket s talán utána ellátnak de nem biztos. Felhúztuk magunkat és elmentünk a megyei kórházba (80km-re), ott is lecsesztek, hogy időpont nélkül nem tudunk mit tenni(közben sikerült telefonon elérni egy orvost) mikor mondtam hogy a dr xy mondta egyből kedvesbe váltottak és elirányítottak, hogy hova kell menni. Szóval nekem ez a tapasztalatom. Nem érzem azt hogy 0-24ben van ügyelet amit bármikor bárki felkereshet, s nem kis hüvelyviszketéssel mentem, hanem konkrét, erős görcsökkel és ömlő vérzéssel!!!


Egy másik buta kérdés: Ha megyek első vizsgálatra és hüvelyi ultrahang lesz, akkor nem viszi be a doki a bacilust beljebb? (amikor vetéléssel mentem be, először kézi vizsgálat volt, aztán hüvelyi. Nagyon meglepődtem, mert hogy ilyenkor "megfogdozza a beágyazódás helyét?" gondoltam, hogy ennek a terhességnek már úgyis annyi a vérzés mennyisége milyensége miatt, de egészséges terhességnél is így működik? kézi vizsgálat? majd hüvelyi? Csak józan paraszti ésszel kérdem én, hogy ha zárva a méhszáj és nem kell aggódnom a gomba miatt, akkor egy ilyen vizsgálat nem tesz rosszat? vagy ebben az esetben először felír vmi készítményt és utána ha kikezelte akkor lesz csak vizsgálat?

2018. jan. 28. 11:58
 7/8 A kérdező kommentje:
* hüvelyi ultrahang
2018. jan. 28. 12:06
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia, nekem is volt elso terhesseg elejen es semmit nem kaptam ra!!! Azt m9ndta a doki, hogy au elso 12 hetben tobbet artana mint hasznalna. Utana is volt nekem, akkor candibene-t kaotam ra.
2018. jan. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!