Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor mondjam el, hogy terhes...

Mikor mondjam el, hogy terhes vagyok, ha a 12. hét után meg táppénzre szeretnék menni?

Figyelt kérdés

Nem rég teszteltem pozitívat.Úgy szeretném,hogy a 12.hét után menjek el táppénzre,mert olyan munkaköröm van ami nem túl kismamabarát,viszont az nem lenne túl korrekt,ha 12 hetesen közölném,hogy terhes vagyok,aztán egy hét múlva meg lelépnék.

Két lehetőség közül vacilálok (de ti is ajánlhattok mást)


1. Kb 8-9 hetesen elmondom (addigra meg lesz a kis könyv is) közölve,hogy a 12.hét körül pedig táppénzre megyek.Ennek az egyik hátránya,hogy fiatal terhesség,bármi megtörténhet aztán elég rosszul jönne ki,ha elvetélnék,ők meg már így tudnának a teherbeesési szándékról.


2. Betöltöm a 12. hetet,akkor elmondom,jelezve,hogy még 1 hónapot dolgozok,és utána táppénzre megyek. Ennek azért ugye hátránya,hogy már a 16 hetet is betöltöm mire táppénzre megyek.


Szerintetek?


2018. jan. 28. 14:50
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Milyen pontosan a munkád? Kérdezd meg az orvosod,majd Ő megmondja,hogy dolgozhatsz-e.
2018. jan. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az orvosom az előző terhességemnél sem kérdezett semmit,mikor kértem,hogy írjon ki,kiírt.

Egyébként pszichiátriai betegekkel dolgozom.

2018. jan. 28. 14:59
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én gyógyszerészként azért akarom elmondani 7-8 hetesen mert bizonyos vegyszereket "kerülnöm" kell, és nyilván ezt csak akkor érthetik meg a feletteseim ha tudják az okát. Viszont ha nincs semmi gond én nem iratom ki magam. (szerintem nem feltétlen tesz jót egy kismamának ha hónapokig otthon ül, kevesebbet mozog és közben szépen elszeparálódik)

Nem tudom milyen munkát végzel (emelgetni kell e a betegeket, agresszív betegek vannak e köröttetek stb) de elvileg megkérheted a feletteseidet, hogy olyan munkakört keressenek neked ami kismamaként is mehet. (papírmunka stb.)

2018. jan. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Fizikailag nem megerőltető,nem kell emelgetni,de napi szinten a közvetlen környezetemben vannak.Adódtak már necces helyzetek,amiben kismamaként esetleg védtelen lennék.Akadnak közöttük agresszívok,és többeknek az sem fog jól esni (finoman szólva) hogy elmegyek.Más munkakör tuti nem megoldható akkor már inkább ők is azt mondanák szerintem,hogy táppénz.

Nem unatkoznék,mellette egyetemre járok,tehát lenne mivel elfoglalnom magam.

Korrekt szeretnék lenni,mert jó lenne,ha vissza tudnék ide jönni dolgozni,másrészt viszont nyilván saját magam meg a baba az első.

2018. jan. 28. 15:08
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a fair, ha velük beszéled ezt meg. Ha úgy állítasz oda, hogy "én kiíratom magam a 12 héten bármi is lesz" az szerintem nem jó ómen. Ha közösen megegyeztek és adsz nekik pár hetet (míg mondjuk keresnek valakit) sokkal pozitívabb színben tűnhetsz fel és az nem mindegy mikor majd visszavárnak. De ezt nyilván főnöke válogatja. :)
2018. jan. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 piroska és a farkas ***** válasza:
Hasonló okokból mentem én is táppénzre már a szívhang megjelenésekor. Lehet, h benne volt a kockázat, h elvetélek és megtudják a " teherbeesési szándékt", de egyrészt inkább ez a kockázat, minth veszélynek legyek kitéve, másrészt fiatal feleségként hadd legyen már lelkiismeretfurdalás nélkül természetes, h családdá szeretnénk válni, anélkül, h be kéne arról számolnom, h most tervezzük v 2 év múlva.
2018. jan. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!