Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miota terhes vagyok veszekszun...

Miota terhes vagyok veszekszunk. Annyira tanacstalan vagyok, mit csinaljak?

Figyelt kérdés

Elotte is volt egy ket tanyer zorrenes(szerintem mindenhol elofordul nem mindennapos volt) de miota kiderult,hogy babat varok minden nap megy a balhe. Valoszinu en is erzekenyebben reagalok,mivel ahogy megtudtam leraktam a cigites gyokeresen valtoztattam a dolgokon,ami miatt stresszesebb vagyok,mint kene. Viszont egyszeruen ugy erzem nem ert meg,nem veszi eszre,hogy mennyire megbant. Mig nem derult ki terveztuk mi,hogy lesz majd,orult neki most meg panikol es allandoan kotekszik majd engem okol,hogy miert vagyok ideges. Egyszeruen nem tudom kezelni mikor olyat mond ideges leszek es elsirom magam. Kerlek ne oktassatok ki es nezzetek le tenyleg nagyon tanacstalan vagyok es most mar en is kezdek panikolni,hogy jo dontest hoztam-e ha mar most ez van mi lesz kesobb :,( De ha megbant valahogy jobban faj es nem ertem,hogy nem jut eszebe magatol,hogy ne viccelodjon a sulyomon pl :( Van vajon remeny menteni a dolgokat? Felek,hogy eltavolodunk egymastol...nem szeretnek csonka csaladot a picinek es nagyon felek,hogy a sok vita es idegeskedes miatt baja lesz :(

Kerlek normalis valaszokat irjatok,koszonom szepen!


2018. jan. 29. 07:27
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja es elvetetni semmikepp eszembe sem jutna! Ha kell egyedul vegig csinalom csak tanacs kene,hogy javithatnam meg a dolgokat :(
2018. jan. 29. 07:41
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Probálj nyugodtabb lenni.A hormonok játszanak veled.A babának apa kell.És neked is pár.

Mindenhol vannak nehéz idők.Kitartást.Irhatsz ha tanács kell .priviba

2018. jan. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A kialakult helyzetért bizonyára mindketten felelősek vagytok: Te túl érzékeny vagy, a párod meg nem veszi figyelembe az állapotod. Ahhoz is két ember kell, hogy a kialakult probléma megoldódjon! Adjatok esélyt egymásnak és a kis családotoknak. Egy stabil, jól működő kapcsolatot (ilyennek tartottam/tartom a miénk, persze ez nem azt jelenti, hogy nem veszekedünk, ha úgy alakul) is próbára tesz egy kisbaba, aki hatalmas felelősség. És még csak meg sem született. Nekünk az első 3 hónap igen csak kemény volt. A babának folyton fájt a hasa (tápszert kellett váltani), egész éjszaka torka szakadtából ordított, mikor meg tápszer csere lett, még a belei gyulladásban voltak. Alig aludtunk, feszültek voltunk és a másik minden mozdulatába belekötöttünk. A látogatók se nagyon kellettek volna, de tanultam belőle. Lesznek még rosszabb időszakok is, arra készülj fel. Én már másfél éve napi 5-6 órat alszok és ezt kétszerre. Mindig van valami: fogzás, hasfájás, egyéb betegségek. És akármennyire is akarta az ember, hiába szereti az életénél is jobban, nehéz az összekovácsolódás, hogy mindenkinek jó legyen, nehéz megszokni, hogy már hárman vagyunk. Azt tudom tanácsolni, hogy beszéljetek meg mindent, legyetek türelmesebbek egymással és szeressétek, törődjetek egymással. Az a kisbaba akkor lesz boldog és kiegyensúlyozott, ha Ti is azok vagytok. Ne adjátok fel a legelső nehézségnél!
2018. jan. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Az valószínű, hogy te is túlreagálod a dolgokat. Én pl. azon biztosan nem akadnék ki, hogy ha súlyomon viccelődne. Viccnek venném, és kész.

Nekem pl. végig kell feküdnöm az egész terhességem, aminek az eredménye, hogy a régi sportos testalkatom már múlté... 2 hónap alatt lement rólam minden izom. Főleg a lábaimról, rájuk sem ismerek... A férjem azóta csak 'csoffadt lábúnak' hív. Bánt, hogy így nézek ki, de az nem, hogy viccet csinál belőle. Jobb lenne, ha ezen megsértődnék? Változna a helyzet? Legalább derűsen fogjuk fel a 'nyomorom'. Ez van, csak a baba a fontos most. Nem érdekel milyen áron és igyekszem pozitívan felfogni a dolgokat.

Szerintem üljetek le, beszéljétek át azokat a dolgokat, ami téged igazán bánt, de neked is biztosan változtatnod kell a szemléleteden. Tudod, nem mindegy hogy látjuk: félig tele, vagy félig üres...

2018. jan. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
38%
Te terhes vagy, máshogy gondolkozol, mint normál esetben, a párodnak pedig vissza kellene fognia magát, de nagyon gyorsan, terhes növel tilos veszekedni.
2018. jan. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is érzékenyebb voltam terhesen, sőt, egy pár hétig még szülés után is,de aztán elmúlik. A hormonok okozzák. Jó lenne, ha neki is elmondanád, hogy most ez van, próbáljon jobban odafigyelni. Jó edzés ez, mert utána meg majd a baba miatt kell felnőttebben viselkedni. De amikor nagyon kiakadtam, én mindig azzal nyugtattam magam, hogy valójában nem olyan nagy a gond, csak a terhes agyam felnagyítja.
2018. jan. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Sajnos nálunk is hasonló volt, mi teljesen eltávolodtunk, annyira, hogy szülés után pár hónappal el is hagyott minket.

Terhesen a nők érzékenyebbek, én sem tehettem róla, őt meg egyáltalán nem érdekelte , sőt undok is volt sokszor.

Pl. mindentől hányingerem volt nem tudtam enni hónapokig, fogytam is sokat pedig eleve nagyon vagyok, és ha főzött valamit , még ő volt megsértődve , hogy miért nem eszek közben meg megmozdulni sem tudtam a hányingertől. Hozzáteszem, én soha nem nyavalyogtam, hogy főzzön, egyszer sem kértem , szeret főzni és máskor is szokott tehát nem az volt hogy nyavalygok egy kajáért aztán meg nem eszem meg.

2018. jan. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%
Hmm. Inkább vetéljen el csak veszekedni lehessen vele? Volt szerencsém beszélgetni néhány ázsiai népcsoporttal, ott senki nem veszekszik terhes, vagy szoptató nővel, hogy ne veszélyeztessék őket, persze a nagy okos nyugaton, ezt sem sikerült felfogni.
2018. jan. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Minden rossz szándék nélkül kérdezem .. erről megpróbáltál már vele beszélni ? Elmondani ,hogyan érzed magad ? Nálunk a terhességem eleje olyan stresszes volt (külföldön élünk ) ,hogy anyukám azt mondta inkább foglaljak egy repjegyet és menjek haza .Nálunk is voltak veszekedésel elötte igaz nagyon ritkán de miután kiderült ,hogy jön a pici egyre többször . Volt ,hogy úgy összekaptunk egy amúgy jelentéktelen dolgon ,hogy úgy látszott az a kapcsolatunk vége .. De megtudtuk beszélni ezt is és hála istennek nyoma nincs ezeknek a dolgoknak a szülés közeledtével . Próbálj meg te is lazábban hozzá állni . Én is egy dömpernek érzem magam pedig alig híztam valamit ,a párommal már együtt röhögünk ezeken a dolgokon . Még mindig jobb minthogy bedepizzek ezek miatt . :)
2018. jan. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat.

Tudom,hogy en is erzekenyen reagalom le igyekszem nem tulkomplikalni de van,hogy nem megy.

Elmondtam neki,azt mondta erti es utana minden kezdodik elorol. Tudom,hogy ez csak nehezebb lesz es nagyon felek,hogy mar itt elbukunk mi lesz kesobb...

2018. jan. 29. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!