Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy ilyen beszólás után hogy...

Egy ilyen beszólás után hogy mondjam meg neki, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés

A férjemmel 2 éve vagyunk házasok, megbeszéltük már a kapcsolatunk elején, hogy nem akarunk babát. Ő ebben sokkal biztosabb volt, mint én akkor 20 évesen. Telt az idő és tényleg nem is hiányzott, sosem éreztem a vágyat, hogy jaj de jó lenne babázni.

Egyetemre jártam, államvizsgáztam, esküvőt szerveztem, sokat járunk szórakozni, utazni és ha kisgyerekes, babás barátokkal találkoztunk, vagy jöttek hozzánk, miután ketten voltunk, mindig megjegyeztük, hogy milyen jó, hogy nekünk nem kell így élnünk.


De terhes lettem... Vasárnap csináltam tesztet, holnap megyek orvoshoz. Még nem mondtam el a férjemnek, mert végülis lehet, hogy mind a három teszt hibás volt és ez egy tévedés, de azért valljuk be, hogy elég valószínű a baba.

A férjem tegnap viszont megjegyezte, miután elment két kisgyerekes barátnőm, hogy ő fél nap után felkötné magát a nappaliban, ha így kellene élnie... De én az utóbbi két napban szinte meggyőztem magam arról, hogy gyereket akarok, már gondolkoztam azon, hogy milyen nevek illenének a nevünkhöz, vajon hogy nézne ki.


Lehet, hogyha nem lettek volna pozitívak a tesztek, sosem gondolkozom ezen. Félek megmondani a férjemnek, hogy terhes vagyok és hogy akarom is a babát. Pedig amúgy tökéletes a házasságunk, egyetértünk mindentben és szeretjük egymást.


Ő idősebb nálam (42 éves), én 27 leszek májusban.


2018. jan. 31. 11:02
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
90%

Előbb doki, hogy tuti e.

Ha téves, akkor semmi.

Ha terhes vagy, akkor döntsd el, hogy akarod e, és mond el a férjednek, ha nem akarod, akkor abortusz, ha akarod, akkor férjed eldönti részt akar e venni. Ha igen, remek, ha nem, akkor elváltok és egyedülálló anya leszel.

2018. jan. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
92%

😂 😂 😂

Szép kis kapcsolat az, ahol félsz beszélni a saját férjeddel!

Egyèbkènt más gyerekètől èn is felkötnèm magam, ez nem mèrvadó a saját gyerekeimre nèzve!

Mindegy is úgy is el kell mondanod, örökkè nem maradhat titokban! Aztán majd kiderül, hogy a tökèletesnek látszó házasságod tényleg az-e!

2018. jan. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 A kérdező kommentje:
Nyilván el nem hagynám ezért, egyedülálló anyuka sem lennék (az anyám így nevelt fel, elég volt úgy átélnem...).
2018. jan. 31. 11:12
 4/53 anonim ***** válasza:
87%
Mivel ő 42 év alatt nem akart gyereket, nem hiszem, hogy változni fog, de te meg akarod tartani, akkor egyedülálló leszel. Legrosszabb, hogy a gyereked nem is fogja ismerni, mert kéthetente se menne hozzá
2018. jan. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
66%

Ne más gyerekéből induljatok ki!

Más gyerekétől kifutnék a világból és a gondolattól is rázott a hideg hogy gyereket kelljen nevelnem. Ha megláttam valahol egy rendetlenkedő gyereket keresztet vetettem hogy hála a magasságosnak hogy nekem ebben nincsen részem.

Én is tervezetlenül estem teherbe és az előbb írtak ellenére imádom a gondolatot hogy a kislányunk a mi kislányunk. Ő a legszebb a világon és a legokosabb baba és soha de soha vissza nem adnám hogy nem kell gyerek és utazgathassak vagy szórakozhassak ahogy és amikor nekem tetszik. Bármit megtennék azért, hogy a legjobbat kapja mindenből és boldog, kiegyensúlyozott gyerek legyen.

Más gyereke viszont jobb ha távol marad mert kiborítanak egyszerűen a mai napig.

2018. jan. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
65%
Nem kell félni.Mondd meg és kész.Azért hagyj egy kis időt hogy megeméssze,meg te is nyugodtan tudj dönteni.Még az is lehet,hogy egy kis idő eltelik és jobban fog örülni,mint gondolnád.Egyébként neki még nincs gyereke?
2018. jan. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
27%

Figyelj, ő az ELEJÉTŐL kezdve megmondta, hogy NEM akar gyereket!


Bár akkor a gumi úgy tűnik, ismeretlen fogalom számára - aki nem akar gyereket, védekezik -, de legalább jól tud majd szidni téged.


Egyébként szervezheted, hogy hová fogsz menni, ki fogad be, mert a házasságodnak itt vége.

2018. jan. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 A kérdező kommentje:
Nem kell ennyire nagy jóslásokba belemenni, nem azt kérdeztem, hogy vajon mi lesz a kapcsolatunkkal ezek után.
2018. jan. 31. 11:44
 9/53 anonim ***** válasza:
75%

Ha ennyire nem akartatok gyereket, akkor miért nem védekeztetek? Ja persze kiszakadt a gumi… Mint itt a gyakorikérdések egy nap ezerszer.

Egyébként, nem értem hogy milyen férj és feleség kapcsolat az ahol nem mersz beszélni a férjeddel.

2018. jan. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
77%

Szerinted mi lesz?

Vagy örül neki vagy elváltok.

2018. jan. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!